آفریقای جنوبی ضد آپارتاید فعال دنیس گلدبرگ می میرد

ژوهانسبورگ, مارس 30

آفریقای جنوبی ضد آپارتاید فعال دنیس گلدبرگ سالگی در خانه اش در نزدیکی شهر کیپ تاون در سن 87.

گلدبرگ برجسته بود عضو در حال حاضر حاکم کنگره ملی آفریقا و محاکمه ایستاده بود کنار نلسون ماندلا. او به مدت 22 سال در زندان به دخالت خود را با ANC را در مبارزه با آپارتاید و نژاد پرست سیستم از ظلم و ستم اعمال شده توسط دولت اقلیت سفید.

زمانی که همکار خود را متهم فرستاده شد به جزیره روبن به عنوان یک زندانی گلدبرگ بود از آنها جدا شده و زندانی در پایتخت آن پرتوریا.

گلدبرگ زاده, شادی Noero گفت: آزادی بی باک درگذشت مسالمت آمیز روز شنبه پس از سرطان ریه و دیابت است.

گلدبرگ به حال ادامه فعالیت خود را در آفریقای جنوبی پس از آپارتاید و منتقد رئیس جمهور سابق جاکوب زوما که پا را در سال 2018 و چهره های متعدد اتهامات فساد.

گلدبرگ بود یک منتقد ANC عملکرد دولت و شرایط اجتماعی و اقتصادی تا حد زیادی از سیاه و اکثریت فقیر در آفریقای جنوبی یکی از جهان ترین نابرابر کشورهای.

مراسم تجلیل از ریخت و در روز شنبه برای گلدبرگ با بسیاری از اذعان به نقش او در مبارزه علیه آپارتاید است.

“تعهد خود را به رهبری اخلاقی بود متین و حتی در سن پیشرفته او شکل گرفته و بخشی از این جنبش از جانبازان مبارزه خواستار reassertion اخلاقی مرکز جامعه” رئیس جمهور سیریل Ramaphosa گفت.

“ما او را در افکار و دعاهای ما به عنوان خداحافظی در زمانی که ما مجاز به جمع آوری در اعداد می گویند ما خداحافظی.” “او یک عضو از یک نسل از رهبری که به شکل تاریخ این کشور در راه عمیق گفت:” نلسون ماندلا بنیاد اجرایی Sello Hatang.

این کنگره همچنین ادای احترام به گلدبرگ گفت: “او یک زندگی خوب زندگی می کردند در مبارزه برای آزادی در سا. ما او را از دست ندهید.” — AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *