اصلی فورد موستانگ طراح قالب آخرین لینک برای یک جشن era در تاریخ

گیل Halderman یک مرد شناخته شده به ماشین های کلاسیک مورخان به عنوان هنرمند که طرح اصلی, Ford Mustang, درگذشت, شنبه در بیمارستان در سن 87 پس از مبتلا به سرطان کبد.

“خبر غم انگیز برای موستانگ طرفداران در همه جا گفت:” مت اندرسون متصدی حمل و نقل در موزه هنری فورد. “Lee Iacocca همیشه به یاد می مانند پدر از موستانگ اما او تنها نیروی محرکه یک تیم از طراحان با استعداد مهندسان و بازاریابان — با آقای Halderman برجسته در میان آنها است.”

Halderman و اعتبار با پیشنهاد طولانی حرکت شبیه چمچه زنی در موستانگ کنار اندرسون گفت. “برخی از 55 سال بعد که حرکت شبیه چمچه زنی است که هنوز هم یک تعریف از ویژگی های بر روی ماشین. من خوشحالم که می دانم که آقای Halderman سهم به رسمیت شناخته شد و جشن موستانگ طرفداران در طول سال. او می دانست که چقدر این ماشین به معنای صاحبان و علاقه مندان است.”

“به یاد موستانگ طراحی فروش بیش از 8 میلیون واحد الهام شش مدل نسل طراحی شده است و به طور مداوم ساخته شده است برای بیش از 50 سال” نوشته تام Stahler برای journal.classiccars.com.

“اکثر مردم در نظر اواخر Lee Iacocca به عنوان” پدر از موستانگ است.’ اما Iacocca نبود مردی که با قرار دادن مداد به کاغذ. گیل Halderman همچنان در پس زمینه” Stahler نوشت.

جیمی Dinsmore نویسنده “موستانگ طراحی شده توسط: گیل Halderman و ایجاد فورد یاد تسویه حساب خودرو” و سخنگوی Halderman خانواده توصیف به دیتون دیلی نیوز یک مرد فروتن که “لمس قلب هر موستانگ علاقه مندان در خارج وجود دارد.”

“به عنوان یک طراح به عنوان او بود او حتی بهتر از انسان” Dinsmore گفت: دیتون دیلی نیوز.

“قابل توجه ترین چیز در مورد 40 سال فورد کارمند بود Halderman را تواضع و فروتنی. برای سال های بسیاری Halderman دریافت نمی کنند بسیار مورد توجه بودن موستانگ طراح اصلی ترجیح می دهند به دیگران اجازه دهید نگاهی به اعتباری” با توجه به دیتون دیلی نیوز.

بیشتر: اولین فورد موستانگ صاحب نگهداری ماشین. آن را در حال حاضر به ارزش $350,000

بیشتر: رمز و راز در اطراف $3.74 M فروش 1968 Mustang Bullitt: “تنها یک نفر می داند’ خریدار

بیشتر: فورد سلاح مخفی دارای شور و شوق برای باتری و آمد از ناسا

Halderman شد یک تیپ شهرستان اوهایو, مادری که فوت در بالا دره مرکز پزشکی در نزدیکی دیتون.

“ما به عنوان سوگواری از دست دادن دوست عزیز ما گیل, ما به یاد داشته باشید شگفت انگیز خود را در کمک به معرفی ما تسویه حساب ، در حالی که موفقیت های بی شماری در گیل Halderman 40 سال فعالیت حرفه ای در فورد طراحی و قطعا هیچ موثر تر از خود کار سرودن شکل یکی از نمادین ترین اتومبیل موستانگ گفت:” فورد سخنگوی Berj Alexanian.

رسمی فورد بیوگرافی برای Halderman نشان دهنده سال کار سخت در فورد که منجر به القای به موستانگ سالن از شهرت.

خودکار مورخان و طراحان مزه کمی شناخته شده جزئیات از یک مرد که در سمت چپ عمیقی میراث. زیر حرفه ای عکس برای Halderman شد بنا به درخواست ارائه شده به مطبوعات آزاد در روز پنج شنبه توسط فورد. این است چگونه یاد خودرو متولد شده است:

  • Halderman فارغ التحصیل از موسسه هنر دیتون در سال 1954 و استخدام شد توسط ژن Bordinat به عنوان یک طراح در لینکلن-جیوه استودیو.
  • در روز اول خود را در کار Bordinat ارسال Halderman طبقه بالا به کمک و آشنا در الکس Tremulis’ استودیو پیشرفته. Halderman در استودیو پیشرفته برای دو هفته و سپس فرستاده شده به فورد استودیو به دلیل یک بحران وجود دارد.
  • پس از چند هفته در فورد studio او اختصاص داده بود به فورد پیش تولید استودیو کار با دیمون و بیل بویر در Mystere.
  • Halderman انتساب بعدی در کامیون استودیو. پس از آن او reassigned به فورد استودیو.
  • در سال 1958 او اختصاص داده بود به الوود انگل شرکت استودیو پیشرفته به عنوان مدیر ، در حالی که در شرکت های بزرگ و پیشرفته استودیو به او کمک طراحی Levacar علامت IX, X شصت و پنج Astrion به ’61 قاره و Gyron. Halderman همچنین نظارت طراحی و تولید اتومبیل های پیشنهادی در رقابت با استودیوهای دیگر.
  • او یکی از طراحان از سال 1965 Ford و اولیه طراح اصلی موستانگ. در ماه نوامبر سال 1968 Halderman جایگزین جان نجار به عنوان مدیر کامیون استودیو. پنج ماه بعد او خواسته شد جدید فورد رئیس جمهور Bunkie نادسن به طراحی اتومبیل, اگر چه او باقی مانده در کامیون استودیو.
  • زمانی که جو Oros شد طراح ارشد فورد در اروپا در ماه نوامبر سال 1970 Halderman جایگزین او به عنوان مدیر فورد استودیو. در آوریل سال 1973 Halderman منتقل شد و به استودیو پیشرفته به عنوان مدیر. او همچنین به عنوان مدیر نور ماشین خارجی, خودرو های سفارشی, داخلی, متوسط, ماشین های داخلی, ماشین های کوچک و کامیون studios. در حالی که او مدیر ماشین سفارشی استودیو Halderman نظارت طراحی علامت ششم و ’80 قاره.
  • در سپتامبر 1978 او reassigned به عنوان مدیر در ماشین های کوچک استودیو برای نظارت بر طرح پیشنهادی 1986 کوچکتر FWD لینکلن شهر ماشین. در ژوئن سال 1985 Halderman بود ابقای مدیر در ماشین لوکس studio, جایی که او تحت نظارت و طراحی ’90 شهر ماشین, ’95, قاره, علامت, هشتم, و تجدید نظر به علامت VIII.
  • در ژانویه سال 1994 بازنشسته شد.

در دوران بازنشستگی طراح تاسیس یک محل برای ماشین های قدیمی در دیدار خانواده اش در مزرعه در تیپ شهرستان اوهایو که شامل “Halderman انبار” که شامل نقشه ها و خاطرات و گسترده خود را موستانگ, ماشین, مجموعه, با توجه به فورد است.

“انبار تزئین خودرو با آثار هنری می باشد که توسط بسیاری از طراحان او با کار در فورد” این شرکت اعلام کرد.

موزه نگه داشته شود باز وقت.

این دیتون دیلی نیوز گزارش داد که Halderman است جان سالم به در برد توسط سه دختر: کارن Koenig, کیم یادگیری و کارول Marchelletta; نه نوه و هشت نوه بزرگ. او قبل از مرگ در سال 2013 با همسر خود را از 60 سال باربارا مراکز تجاري Halderman; نوزاد پسر و یک دختر. جشن زندگی است که برنامه ریزی شده است.

مرگ او در حال سوگواری در رسانه های اجتماعی.

تماس با قمر دیوار هوارد در 313-222-6512 یا [email protected] او در توییتر دنبال کنید @phoebesaid. ادامه مطلب فورد و ثبت نام برای خبرنامه خودرو.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *