نزدیک به نیمی از نیروی کار جهانی در خطر از دست دادن معیشت با توجه به Covid-19

سازمان ملل متحد, مارس 30

تقریبا 1.6 میلیارد کارگران در اقتصاد غیررسمی نزدیک به نیمی از نیروی کار جهانی صورت فوری معرض خطر از دست دادن معیشت خود را با توجه به ادامه کاهش شدید ساعات کار به دلیل Covid-19 شیوع سازمان بین المللی کار گفته است.

بیش از 430 میلیون شرکت در سخت ضربه بخش هایی مانند خرده فروشی و تولید خطر ابتلا به “اختلال جدی” این آژانس سازمان ملل متحد اضافه شده است.

این یافته ها به نظر می رسد در سازمان نظارت بر نسخه سوم: Covid-19 و دنیای کار منتشر شده در روز چهارشنبه.

در سطح جهان وجود دارد برخی از 3.3 میلیارد کارگران است. دو میلیارد مشاغل در اقتصاد رسمی ترین آسیب پذیر کارگران در بازار کار.

این سازمان گفت: 1.6 میلیارد دلار در اقتصاد غیررسمی “دچار آسیب گسترده به ظرفیت خود را برای به دست آوردن یک زندگی” به عنوان یک نتیجه از بحران اقتصادی باعث شده Covid-19 بیماری همه گیر.

با توجه به مستندات و یا اینکه آنها کار سخت ضربه بخش های این کارگران در سطح جهان دیده می شود 60 درصد کاهش درآمد در طول ماه اول از بحران با توجه به سازمان بین المللی کار تخمین می زند.

این ترجمه را به بیش از 80 درصد کاهش در آفریقا و آمریکا 70 درصد در اروپا و آسیای مرکزی و 21.6 درصد در آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللی کار گفت.

ILO مدیر کل گای رایدر گفت: به عنوان همه گیر و شغل بحران تکامل نیاز به حفاظت از جهان را آسیب پذیر کارگران می شود و حتی ضروری تر.

“برای میلیون ها نفر از کارگران بدون درآمد به معنی هیچ غذایی و هیچ امنیت و بدون آینده. میلیون ها نفر از کسب و کار در سراسر جهان هستند و به سختی تنفس. آنها هیچ پس انداز و یا دسترسی به اعتباری,” او گفت:. “این چهره واقعی جهان کار می کنند. اگر ما به آنها کمک کند در حال حاضر آنها را به سادگی نابود شوند.”

این آژانس سازمان ملل متحد تخمین زده است که نسبت به سطح قبل از بحران وجود خواهد داشت 10.5 درصد کاهش در ساعات کار در طول سه ماهه دوم (Q2) از سال معادل 305 میلیون شغل تمام وقت. قبلی پیش بینی کرده بود این رقم را 6.7 درصد و یا 195 میلیون نفر از کارگران.

وضعیت بدتر شده برای تمام مناطق دوباره نسبت به قبل از بحران سطح. Q2 برآوردها نشان می دهد یک 12.4 درصد کاهش ساعت کار در آمریکا و 11.8 درصد برای اروپا و آسیای مرکزی است. تمام مناطق دیگر بالاتر از 9.5 درصد است. سازمان بین المللی کار اضافه شده است که بسیاری از کارگران در کشورهای که در آن محل کار تعطیل شده اند توصیه می شود و یا مورد نیاز کاهش یافته است از 81 درصد به 68 درصد بیش از دو هفته گذشته. — PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *