پیستون خودرو

موتور‌های ماشینهای باطن سوز از یک سری قطعات و بخش‌های گوناگون تشکیل شده‌اند که در تمام انواع آنان اثبات می باشد و وجودشان ضروری و حیاتی.

پیستون یکی از قطعاتی می باشد که در انواع موتور احتراقی چشم میگردد و جزء جدایی‌ناپذیر آن ها به شمار می‌رود.

این حضور اثبات و دائمی از اهمیت و نقش آنان در کارایی ماشین اثر گذاری می‌گیرد. می‌خواهیم بدانیم پیستون چیست و چه نقشی در کارایی موتور اتومبیل بازی می‌کند؟ همچنین اساسی بررسی اشکال و فرآورده آن دریابیم که تا چه حد احتمال فساد آن وجود دارااست و به چه صورت می‌توان از این خرابی‌ها پیشگیری کرد. با ما همراه باشید.

نقش پیستون در ماشین پیستون قطعه‌ای استوانه‌ای رخ و توخالی هست که یک سرش بسته و سر دیگرش باز است. طول همین استوانه پاره ای بخش اعظم از قطرش است. ولی قطر پیستون در تراز پایینی آن یعنی سطح بازش مقداری کمتر از سطح بالایی آن طراحی می‌شود. این قطعه که عمل رفت و رجوع و برگشت را باطن سیلندر موتور انجام می‌دهد، سبب ساز به تراکم ادغام سوخت و هوا می شود و همین ترکیب را به جهت مراحل احتراق مهیا می‌سازد. پیستون‌ ها معمولا سبک اهمیت اقتدار انتقال حرارتی بالا ساخته می‌شوند.

پیستون tu5

قدرت انتقال حرارت در این قطعه  کلیدی است، چرا که ممکن هست بالا رفتن دمای آن تحت اثر گذاری دمای محفظه‌ احتراق سبب ساز به چسبیدنش به دیواره‌ سیلندر و اخلال در عملکرد موتور شود. پیستون tu5 پیستون همینطور امداد به خروج دود ناشی از احتراق از سیلندر می‌کند. حرکت خطی بالا به زیر آن هم مبداء نیروی موتور میباشد به این ترتیب که اصلی ذیل داخل شدن بر اثر فشار گازهای ناشی از احتراق باطن سیلندر نیروی تولید شده از انفجار هوا و سوخت را به بخش‌های دیگر موتور منتقل می‌کند. این نیرو از طریق شاتون به میل‌لنگ منتقل شده و به وسیله‌ آن به نیروی چرخشی تبدیل می‌شود. پیستون در سر بازش که تراز پایینی آن است به شاتون و میل‌لنگ متصل است.

 

پیستون تیوفایو

دیواره‌ پیستون در همین تراز پایینی گرد و به شکل بیضی طراحی می شود که ضمن آماده آوردن حرکت سهل‌ترش در سیلندر، پس از انبساط این قطعه در اثر حرارت بالای محفظه‌ احتراق، تماما فرم استوانه به خویش می‌گیرد. مرحله بالایی پیستون هم اصلی محفظه‌ احتراق در تماس است. پیستون تیوفایو همچنین قطر پیستون طوری در حیث گرفته میگردد که نسبت به سیلندر لقی لازم را داشته باشد و به راحتی در آن حرکت کند. فاصله‌ سیلندر و پیستون را که همان لقی پیستون می‌گویند روغن مالامال می نماید که حرکت راحت‌تر پیستون را به ملازم دارد. به تعداد سیلندرهای یک موتور، پیستون در آن وجود دارد و هر چه تعداد سیلندرها و در سرانجام پیستون‌ها بیشتر باشد اقتدار موتور نیز اکثر خواهد بود. متاع پیستون از آلیاژ چدن یا این که آلومینیوم است. قسمت‌های دارای پیستون قسمت‌های اصلی پیستون ‌ها در اشکال متفاوت تفاوتی ندارند. البته شکل آن ها بسته به مدل موتور، جور سوخت، سیلندرها، سرسیلندر و… تغییر و تحول می‌کند.

 

پیستون تقویتی tu5

اما قسمت‌های اثبات و کلیدی پیستون عبارتند از: – تاج: بخش فوقانی پیستون که یکی از از قسمت‌های متغیر آن میباشد و مهم ادغام هوا و گاز بازخورد دارد. طراحی درست و متناسب این بخش نسبت به سیلندر و محفظه‌ احتراق در میزان مرغوب بودن اختلاط هوا و سوخت، احتراق و در نتیجه اقتدار تولید شده بوسیله موتور تاثیر دارد. – دامنه: بخش پایینی پیستون تقویتی tu5 پیستون که با سه موقعیت بدون برش، حساس برش سطحی و اساسی برش تمام طراحی می شود و اساسی شاتون و میل‌لنگ در رابطه است. دامنه‌ پیستون گاهی قطر کمتری نسبت به تاج دارد. همین اختلاف قطر دربین نیم تا ۷دهم میلیمتر است. – شیار رینگ: در نصیب بالای دامنه طراحی میشوند و محل قرار گرفتن رینگ‌ها را فراهم می‌کنند. – ترک گژن پین: همین بخش محل قرار دادن گژن پین است.

 

پیستون تقویتی تیوفایو

همین قطعه که انگشتی نیز نامیده می شود میله‌ای توخالی میباشد که به جهت برقراری رابطه پیستون حیاتی شاتون به کار می‌رود. معمولا بر روی دامنه‌ی پیستون در بالا و تحت سوراخ‌های ریزی هم جهت نفوذ روغن به داخل پیستون تعبیه می‌شود. محصول پیستون چیست؟ پیستون تقویتی تیوفایو پیش‌تر گفته شد که همین قطعه از آلیاژ چدن یا آلومینیوم ساخته می‌شود. پیستون‌ های چدنی به عامل سنگینی و همچنین بدنه‌ بزرگتر فقط در ماشینهای دیزلی اساسی توان بالا به کارگیری می‌شوند. چالش همین پیستون‌ ها به غیر از وزن‌شان، انتقال حرارتی پایین و شکنندگی آنان است. ولی پیستون‌ های آلومینیومی که عمدتا در ماشینهای سواری کاربرد دارا هستند نیز خود به دو شیوه ریخته‌گری و آهنگری ساخت می‌شوند.

 

پیستون تراکمی tu5

دسته ریخته‌گری که فضای متخللی دارااست و مقاومت گرمایی کاهش در خودروهایی اهمیت توان پایین‌تر استعمال می‌گردد و جور آهنگری که بافتی متراکم و توانمند دارد به جهت خودروهای سنگین حیاتی اقتدار فراتر آیتم پیستون تراکمی tu5 به کار گیری قرار می‌گیرد. پیستون ‌های آلومینیوم آهنگری نسبت به ریخته‌گری استمرار بیشتری دارند. در مقابل پیستون‌ های آلومینیومی ریخته‌گری انبساط زیادی دارا هستند که در صورتی که متناسب با سیلندر و محفظه‌ احتراق نباشد دردسرساز می‌شود. پیستون‌ های آلومینیومی در هر دو نوع، انتقال حرارتی بالایی دارند و شکل‌پذیری مهربانی هم برخوردارند و درنتیجه خطر شکستن آنان کمتر است، اما قیمت‌شان نسبت به پیستون‌ های چدنی اکثر است. البته به ادله قابلیت و امکان بالای انبساط پیستون ‌های آلومینیومی بایستی لقی بیشتری دربین این جور پیستون و سیلندر در لحاظ گرفته شود. همه‌ پیستون‌ های موجود در سیلندرهای یک موتور بایستی از حیث اندازه و بعد ها و وزن یکی باشند تا در کارایی آن‌ها اختلاف میزان مرغوب بودن یا روزگار تولید نشود. تفاوت وزن و اندازه‌ پیستون‌ها ضمن برهم زدن تعادل وزنی موتور سبب ساز به ناهماهنگی کارایی بخش‌های مختلف آن می‌شود. حلقه پیستون چیست و چه وظایفی دارد؟ رینگ پیستون حلقه‌ای میباشد که باطن شیارهای حلقه قرار می‌گیرد. همین حلقه‌های فلزی که از فرآورده چدن خاکستری ساخته می گردند در برابر گرما مقاومت بالایی دارا هستند و همینطور از خواص ارتجاعی برخوردارند. تعداد رینگ‌های در هر پیستون از سه تا هفت عدد متغیر می باشد که بسته به نوع موتور و حجمی آیتم نظر مخلوط هوا و سوخت در آن انتخاب می‌شود. به همین ترتیب که به طور معمول در موتورهای بنزینی از سه یا این که چهار و موتورهای دیزلی از شش یا هفت حلقه استعمال می‌شود.

 

پیستون تراکمی تیوفایو

رینگ‌ها اساسی قرار گرفتن در اطراف پیستون فضای لقی میان پیستون و سیلندر را در اختیار گرفتن و سوق‌دهی و محل قرار گرفتن پیستون را کلیدی نگهداری فاصله‌ معین شده از سیلندر تنظیم می‌کنند. وظیفه‌ همین رینگ‌ها به توضیح تحت است: – کمتر تراز تماس پیستون و دیواره‌ بوش یا سیلندر پیستون تراکمی تیوفایو و در عاقبت کمتر اصطکاک و فرسایش همین دو. – روغن‌کاری دیواره‌ سیلندر و پیستون و فاصله‌ لقی آن‌ها. – عایق‌بندی محفظه‌ احتراق و دوری از نشت گاز‌ها از آن. – جلوگیری از ورود آب و مایعات خنک کننده‌ فضای کارتر به درون محفظه‌ احتراق. – در اختیار گرفتن روغن روی جداره‌ سیلندر و شاتون و ممانعت از ورود روغن به محفظه‌ احتراق. – انتقال گرمای پیستون به سیلندر. پیستون گونه های حلقه پیستون رینگ‌های براساس محل قرارگیری‌شان در پیستون و کاری که انجام ارائه می کنند به دو دسته‌ رینگ‌های متراکم و رینگ‌های روغنی تقسیم می‌شوند.

 

پیستون EF7

به جهت هر پیستون از هر دو جور رینگ استعمال می‌شود، اما تعداد آنها اصلی توجه به دسته موتور و حالت آن تغییر‌و تحول می‌کند. ۱. رینگ‌های حجمی این رینگ‌ها که فشاری هم نامیده می شوند مانع از نفوذ گاز از کنار پیستون در زمان بالا بودن آن میشوند تا از حجمی ایده‌آل احتراق کاسته نشود. پیستون EF7 همچنین دارای تماس کاملی که اهمیت دیواره‌ سیلندر برقرار می‌نمایند هنگام پایین داخل شدن پیستون، همین دیواره را از روغن‌های روان‌کننده پاک کرده و مانع از ورود روغن به محفظه‌ احتراق می‌شوند. همین رینگ‌ها مهم خاصیت ارتجاعی بالای خود، هنگام انبساط تماما به دیواره‌ سیلندر چسبیده و مانع از رخنه گازهای احتراق به بیرون از فضای احتراق می‌شوند.

 

پیستون موتور ملی

رینگ‌های چگالی یک تکه و از جنس چدن ساخته میشوند که مقاومت لازم را در برابر گرما داشته و خطر باخت و سوراخ آن‌ها کاهش باشد. پیستون موتور ملی در موتور اتومبیل های سنگین از چدن نشکن به جهت ساخت حلقه چگالی ساخته می‌شود.

 

پیستون تقویتی EF7

مرحله تماس رینگ‌های چگالی مهم دیواره‌ سیلندر از یک لایه‌ نازک اکسید آهن یا کروم پوشیده می‌گردد که از سایش جداره‌ سیلندر و رینگ خودداری می‌کند. رینگ‌های تراکم در شیارهای نزدیک به تراز فوقانی پیستون و فراتر پیستون تقویتی EF7 از رینگ‌های روغنی قرار دیتا می‌شوند. غالبا دو رینگ جرم در دو شیار بالایی پشت نیز قرار می‌گیرند که کار درز‌گیری تمام سیلندر و جلوگیری از رخنه گازهای حاصل از احتراق را به صورت تام انجام می‌دهند. قطعا بخوانید: آشنایی اصلی سیستم سوخت رسانی ماشین و اجزای آن‌ ۲.

 

پیستون تقویتی  موتور ملی

رینگ‌های روغن همین رینگ‌ها که شیاردار یا سوراخ‌دار طراحی می‌شوند، از انتشار روغن روی دیواره‌ سیلندر و مصرف بیش از حد و غیرضروری آن جلوگیری می‌کنند. رینگ‌های روغن پایین‌تر از رینگ‌های جرم و در پایین‌ترین شیارهای پیستون و نزدیک به سوراخ گژن پین قرار می‌گیرند. گهگاه یک حلقه روغنی نیز پیستون تقویتی  موتور ملی در شیاری پایین‌تر از رخنه گژن‌ پین تعبیه میگردد که جلوگیری از نشر روغن کامل‌تر رخ گیرد. رینگ‌های روغنی دهانه‌دار هستند که این دهانه به تهیه و تنظیم قطر آنها دارای قطر پیستون و سیلندر یاری می‌کند.

 

پیستون تراکمی EF7

همینطور برای کنترل خوبتر روغن از یک منبسط کننده‌ فنری در پشت رینگ‌های روغن و بغل رینگی‌های فولادی آب کروم شده به کارگیری می‌شود. این رینگ کار جمع کردن روغن از دیواره‌ سیلندر را برای جلوگیری از رخنه آن پیستون تراکمی EF7 به محفظه‌ احتراق به یاری رینگ چگالی کامل شدن می نماید و اگر حلقه حجمی توده کردن روغن را ناقص انجام داده باشد حلقه روغن آن را تام می‌کند. خرید و قیمت خودروی دست دوم و کارشناسی شده انواع پیستون پیستون‌ ها دارای فاکتورهای متفاوتی گونه بندی می‌شوند. از قبیل جنس، طرح و صورت و گونه موتوری که در آن‌ها به عمل می‌روند. پیستون ‌ها براساس جور موتور به دو دسته‌ تقسیم می‌شوند که عبارتند از: پیستون ‌های دو زمان این پیستون‌ ها که به استدلال دسته طراحی موتورهای دو دوران تحت فشار مکانیکی بسیار و حرارت بالا قرار دارا‌هستند کمتر در خودروها کاربرد دارا‌هستند و عمده در موتورسیکلت‌ها به عمل می‌روند. پیستون ‌های دو دوران را در سواری‌های سایز ریز اساسی موتورهای ناچیز حجم مشاهده می‌کنیم. همین پیستون به طور معمول از آلیاژ آلومینیوم ساخته می‌شوند. پیستون در موتورهای دو زمانه، به جهت هر سیکل حرکت موتور بایستی یک‌بار رفت و رجوع داشته باشد، براین اساس فشار بیشتری را تحمل می‌کند. پیستون‌ های چهارزمانه همین پیستون‌ ها که در موتورهای چهار روزگار به کار گیری میگردند عمده در خودروها کاربرد دارند. جنس آن ها از آلیاژ چدن یا آلومینیوم میباشد و ذیل فشار کمتری از طرف گازهای احتراق و حرارت پایین‌تری از سوی انفجار قرار دارند. پیستون در موتورهای چهارزمانه نیاز به ۲ توشه رفت و برگشت برای تامین نیروی یک سیکل حرکتی موتور دارد. گونه های طرح‌های پیاده شده در پیستون‌ های آلومینیومی پیستون‌ های آلومینیومی به استدلال ضریب انبساط بالا به شکل‌های مختلف طراحی می‌شوند. همین اشکال از انبساط بیش از حد آنها خودداری کرده و نیاز به فضای لقی بخش اعظم میان این مدل پیستون و سیلندر را کاهش می‌دهد. ۱. پیستون کلیدی سوراخ عرضی این سوراخ که ذیل شیار رینگ روغن قرار دارااست از انتقال حرارت تاج به دامنه‌ پیستون جلوگیری می‌کند. ۲. پیستون حساس رخنه عمودی این رخنه که در طول پیستون و قسمت دامنه ایجاد می شود انبساط پیستون را کنترل می‌کند. به این ترتیب که در زمان منبسط شدن دامنه به قطر آن افزوده نشده و دهانه‌ شکاف کوچکتر می‌شود.

 

پیستون تراکمی  موتور ملی

۳. پیستون اهمیت تیغه‌ فولادی این تیغه‌ها که به اینوار دارای اسمو رسم هستند، جهت تقویت دامنه در آن به کار می‌روند. فرآورده تیغه‌های اینوار از فولاد، نیکل و کربن است. اینوار در سوراخ گژن‌ پین به شکل یک تیغه تعبیه می‌شود و یا به رخ حلقه در بالای همین شکاف به عمل می‌رود. مطلقا بخوانید: معرفی قطعات موتور اتومبیل و کاربرد آنها انواع پیستون پیستون تراکمی  موتور ملی بر اساس شعاع دامنه گفتیم که طول پیستون از قطر آن عمده است. البته برای کوتاه کردن طول موتور دارای این طراحی، شاتون کوتاه‌تر شده و پیستون به میل لنگ نزدیک‌تر می‌شود. کوتاه‌تر شدن شاتون تغییراتی در طراحی دامنه‌ پیستون تولید می‌کند. گونه های پیستون اهمیت توجه به فرم دامنه‌ عبارتند از: پیستون تمام همین پیستون‌ها در آنان برشی اعمال نشده و تمام نیز نامیده می‌شوند. به وسیله یک شاتون بلند حساس میل‌لنگ در رابطه هستند و وزنه‌های تعادل میل لنگ حیاتی آن‌ها مسافت دارد. پیستون با برش نصفه همین پیستون برشی تا نیمه‌ بدنه‌ خود داراست و وزنه‌های تعادل میل‌لنگ از داخل این شیارها عبور می‌کنند. ارتفاع شاتون در این جور پیستون‌ها میانگین است. پیستون اصلی برش تمام در همین جور پیستون، برشی تمام در دامنه ساخت می‌گردد تا از برخورد میل‌لنگ اصلی آن پرهیز شود. چرا که با کوتاه نمودن شاتون فاصله‌ پیستون و میل‌لنگ کمتر از مدام شده است. این جور پیستون و میل‌لنگ هم‌پوشانی بیشتری دارا‌هستند و بدور موتور را افزایش می‌دهند. فروش پر سرعت خودروی شما راحت و بی‌دردسر گونه های پیستون بر اساس جور طراحی تاج در قبلی کل پیستون‌ ها اساسی تاجی صاف طراحی می‌شدند البته امروزه بسته به نوع موتور این تراز طراحی متمایز دارد. نوع طراحی تاج سیلندر فضای محفظه‌ احتراق، استحکام و ضریب انبساط پیستون و میزان مرغوب بودن احتراق را زیر اثر گذاری می‌گذارد. اشکال پیستون در همین دسته بندی به این توضیح است: پیستون اهمیت سر صاف: تراز تاج همین پیستون‌ ها صاف و یک دست است. ساده‌ترین گونه در این دسته‌بندی هستند.

پیستون اساسی سر محدب: مرحله تاج آنان شکلی گنبدی دارد. این مدل پیستون وزن سبک‌تر و استحکام بیشتری دارند. پیستون حیاتی سر مقعر: تراز تاج آنها گود و مقعر است. در همین دسته، در تاج پیستون برای سر شمع و یا این که سوپاپ‌ها فضایی را حساس گود کردن آن تولید می‌کنند. خودروهایی که دارای زمان‌بندی (تایمینگ) سوپاپ متغیر هستند، برای دوری از عکس العمل سوپاپ حیاتی تاج پیستون شیارهایی بر روی آن تولید می‌کنند. فرم این شیارها اهمیت اعتنا به فرم تاج و تعداد سوپاپ‌های هر سیلندر در موتور تغییر‌و تحول می‌کند. این شیارها در مواقع پاره شدن تسمه تایم نیز مانع از بازخورد سوپاپ‌ها اساسی مرحله پیستون می‌شوند. پیستون خرابی‌های پیستون پیستون ممکن می باشد در گیر نواقص و مشکلاتی شوند که هر کدام عارضه ها خاص خویش را دارد. همین مشکلات می‌توانند ساخت اختلال و نقص جدی در کارایی موتور کنند. همچنین تعمیر آن‌ها ممکن می باشد دشوار یا این که کم‌دردسر باشد.

دارای هم بعضی از آنها را تحلیل می‌کنیم؛ ۱. ذوب شدگی پیستون همین خیال که پیستون به برهان مقاومت گرمایی بالا ذوب نمی شود دیدگاهی نادرست و متداول است. در حالی که پیستون ممکن میباشد به عارضه ها متعددی ذوب شده و مهم سیلندر در گیر سایش و یا این که چسبندگی شود. همین دلایل عبارتند از – زمان‌بندی خطا تزریق سوخت – درزبندی ناقص دربین سیلندر و پیستون – زمان‌بندی اشتباه احتراق و تاخیر در آن – خرابی و عملکرد ناقص نازل‌های تزریق – تزریق بیش از ترازو و یا این که کاهش از حد گزینه نیاز به طور کلی تهیه مقدار سوخت، زمانبندی تزریق آن در محفظه‌ احتراق و زمان‌بندی جرقه زنی شمع تاثیر زیادی در پیشگیری از این ایراد دارد. ۲. ترک خوردگی پیستون پیشتر گفته شد که متاع بعضی پیستون‌ها خواص شکنندگی آن ها را افزایش می‌دهد. شکاف خوردگی از همین خاصیت ناشی می‌شود. علاوه بر این که تمام دست اندرکاران ساخت ذوب شدگی در پیستون می‌توانند باعث باخت و ترک‌خوردگی آن هم شوند، کارداران دیگری هم در پیدایش این خلل نقش دارند.

مانند: ریخته‌گری ناصحیح پیستون، خنک‌ کردن کاهش از مقدار لازم به وسیله روغن موجود در فضای کارتر و سیستم خنک کننده و همچنین تهیه نبود فشار وارده به پیستون که می‌تواند از تهیه نبودن مقدار تزریق و یا زمان‌بندی احتراق نشات بگیرد باعث به ترک خوردگی پیستون می‌شود. بی تردید بخوانید: زمان ردوبدل تسمه تایم و نشانه‌هایی که باید جدی بگیرید ۳. فرسایش شعاعی پیستون فرسایش شعاعی به معنی سایش مرحله دیواره یا این که کناره‌های دامنه و تاج پیستون و خوردگی آنها است. این اختلال تعادل لقی پیستون باطن سیلندر را برهم زده و از موقعیت متوازن و یکسان خارج می‌کند. همین بحران نیز ممکن است به عوارض تحت تولید شود. – فشرده سازی ناقص و ایجاد فشار کم‌تر از حد نیاز در همین فرآیند – احتراق ناقص و ناصحیح – اندازه و بعدها نامتناسب پیستون اهمیت سیلندر – وجود مواد خورنده‌ پیستون باطن روغن فرسایش شعاعی پیستون می‌تواند منجر به جراحت دیدن سیلندر و یا بوش سیلندر شود. ۴. خرابی‌های حلقه درباره‌ نقش حساس رینگ‌ها در کارایی پیستون توضیحاتی داده شد. بدین ترتیب خرابی‌ها و نواقص رینگ‌ها هم می‌تواند منجر به مشکلاتی در عمل پیستون شود. خرابی‌های حلقه می‌توانند شامل موردها زیر شوند: – صاف شدن کناره‌ حلقه – عدم درز‌گیری کامل و شکافت سوخت از کناره‌های آن خرابی رینگ‌ها و نقص عملکرد آن‌ها ممکن میباشد در اثر نقص مونتاژ موتور باشد. همچنین رینگ‌ها چنانچه روغن را از روی سطح سیلندر به رخ تمام پاک‌سازی نکنند باعث به روغن‌سوزی داخل محفظه‌ احتراق می‌شوند. پیستون چطور از پیستون‌ها مراقبت کنیم؟ توضیحات ابلاغ شده درباره‌ اجزا و عملکرد پیستون بیان کننده‌ حساس روانکاری و روغن‌کاری مناسب این قطعه دارد. به طور کلی قطعات متحرک موتور که فاصله‌ کمی هم حیاتی قطعات مجاور خویش دارا‌هستند به جهت کارایی بیشتر، طول عمر خوب تر و بازده بالاتر نیاز به دست اندرکاران کاهش دهنده‌ اصطکاک و سایش سطوح دارند. بدین ترتیب می بایست به صورت منظم روغن‌کاری شوند.

پیستون نیز از همین قاعده مستثنا وجود ندارد و به جهت حرکت راحت و سوای اختلال باطن سیلندر نیاز به روغن‌کاری دارد. وجود روغن به اندازه در فضای لقی بین پیستون و سیلندر ضمن محافظت تعادل پیستون به کارایی خوب تر رینگ‌ها نیز کمک می‌نماید و از استهلاک‌شان می‌کاهد. بدین ترتیب به کار گیری از روغن‌کاری‌های استاندارد در دوره‌های وقتی منظم اثر گذاری بخش اعظمی در کاهش آسیب‌های احتمالی به پیستون دارد. همینطور نگه داشتن موتور در دورهای بالا در مواقع غیر ضروری، فشار وارده به پیستون و ضریب حرکتی آن را بالا میبرد که باعث به فرسایش و ایراد فعالیت آن می‌شود. خدمت منظم سیستم خنک‌کاری اتومبیل که شامل فن، رادیاتور، واتر پمپ و ترموستات میشود می‌تواند از بالا رفتن دمای پیستون و مشکلات در پی آن پیشگیری کند. پیستون از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد حرکت ساده شدهٔ یک پیستون در سیلندر یک موتور رفت و برگشتی پیستون (به انگلیسی: Piston) جزئی از موتورهای رفت و برگشتی، پمپ‌ها و کمپرسورهای رفت و برگشتی و استوانه‌های نیوماتیکی و مکانیزم‌های مشابه‌است. پیستون، در همین مکانیزم‌ها، بخش متحرکی می باشد که در درون یک سیلندر قرار می‌گیرد. نقش پیستون در موتورها، انتقال نیرو از گازهای در حالا انبساط در درون سیلندر به میل‌لنگ اهمیت استفاده از یک میلهٔ رابط (شاتون) است.

در پمپ‌ها و کمپرسورها، نقش پیستون برعکس شده و نیرو از میل‌لنگ به پیستون منتقل می گردد تا سیال باطن سیلندر را فشرده یا این که تخلیه نماید. جنس پیستون پیستون‌های چدنی سنگین بوده و قدرت وزنی موتور را کمتر می‌دهند همین‌طور چدن اصلی ضریب انبساط حجمی پائین بوده و در عین اکنون مهم ضریب انتقال حرارت پائینی است. پیستون‌های آلومینیومی سبک بوده و ضمن افزایش شتاب موتور و توان وزنی از ضریب انتقال حرارت خوبی هم برخوردار است. تنها ضعف پیستون‌های آلومینیومی بالا بودن ضریب انبساط جرم آنهاست. برای ایجاد پیستون‌ها، به طور معمول از چدن، فولاد ریخته‌گری یا این که آلیاژهای آلومینیوم استفاده می‌شود.[۱] قسمت‌های دارای یک پیستون تاج پیستون دامنه پیستون شیار رینگ‌ها ترک گژنپین جا رینگی پیستون اتومبیل چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟ پیستون یک بخش حیاتی از موتور احتراق داخلی هست که در تبدیل سوخت گزینه نیاز اتومبیل به انرژی برای پیشبرد اتومبیل زیاد فاکتور مهمی محسوب می شود. همین قطعه یک جزء متحرک میباشد که به جهت انتقال نیرو از بنزینی که در سیلندرها به میل لنگ گردش دارااست برای چرخاندن چرخ ها استعمال می کند. پیستون ها به جهت تبدیل حرکت خطی در سیلندرها به حرکت دایره ای که می توانند به چرخ ها نیرو وارد کنند، آیتم نیاز هستند. پیستون چیست؟ در واقع پیستون یک دیسک در اکنون حرکت محصور در یک سیلندر می باشد که از یک عایق گازی ساخته شده است.

دیسک باطن سیلندر حرکت کرده و به تیتر یک مایع یا این که گاز داخل سیلندر منبسط و منقبض می شود. پیستون در تبدیل انرژی گرما به انرژی مکانیکی و برعکس آن امداد می کند. به همین دلیل پیستون ها یکی از از اجزای کلیدی موتورهای احتراق داخلی هستند. پیستون ها حیاتی انتقال نیروی گاز در اکنون گسترش در سیلندر به میل لنگ کار می کنند که همین دستور حرکت چرخشی را به یک چرخ دنده فراهم می کند. چنین سیستمی به عنوان موتور رفت و برگشتی یا این که موتور پیستونی نیز شناخته می شود. یک پیستون باید یک فرایند چرخه ای را دنبال نماید تا بتواند انرژی گرما را به طور مداوم به عمل تبدیل نماید و روش های متعددی به جهت تکمیل این چرخه وجود دارد. به تیتر مثال: اهمیت وارد کردن حرارت به گاز درون سیلندر، گاز مهم ارتقا حجم در سیلندر گسترش می یابد و عمل مفیدی را ارائه می دهد. اصلی بیرون کردن گرما از سیلندر، فشار گاز کاهش پیدا کرده و سبب ساز می شود سهل وآسان خیس فشرده شود. پیستون حساس وارد کردن نیرو به پیستون، مجدد به وضعیت اول خویش فشرده می شود و آماده انجام یک بار دیگر چرخه است.

تعمیرات سرسیلندر و ردوبدل پیستون ها در مکانیکی خودرو وستینال انجام می‌گردد همین چرخه را می توانید در تصویر زیر بازدید کنید: تصویری از طرز کارکرد پیستون ماشین همین پروسه می تواند متعدد انجام شود و فرآیندها دوچندان پیچیده شوند، اما این یک نمونه بی آلایش از چگونگی تولید پیستون به جهت انجام کارهای اثرگذار از طریق ورودی گرما است. مشخص و معلوم می باشد که همین گرما نمی تواند تماما به نیرو تبدیل شود، در غیر این رخ آنتروپی سیستم کاهش می یابد که طبق قانون دوم ترمودینامیک ممنوع است. شیوه کارکرد موتور احتراق داخلی موتور احتراق داخلی در ماشین شما اصلی سوزاندن بنزین یا این که گازوئیل، انرژی خویش را به دست می آورد. از گازهای تولید شده در اثر سوختن در دماهای بالا به جهت سوق‌دهی پیستون ها و متعاقباً انتقال انرژی به جهت چرخاندن چرخ های وسیله نقلیه شما استعمال می شود. پیستون در واقع یک صفحه فلزی کلفت است که گاز باطن سیلندرها را فشرده می کند.

همین برگه فلزی به قطر عرض سیلندرها هست به طوری که هیچ هوا یا این که سوختی نمی تواند از کنار آن فرارو گریز کند. همین چرخه از بالای سیلندر شروع شده و به تیتر یک روزنه باز می شود تا استوانه را اساسی هوا و سوخت مالامال کند و تا کامل شدن چرخه ادامه پیدا می کند. پیستون بعد از آن به سمت ذیل کشیده می شود تا مخلوط هوا و سوخت را فشرده کند. فشرده سازی همین ترکیب قبل از احتراق مضاعف با می باشد چون سبب انفجار شده و موجب می شود از سوخت به رخ بهینه خیس استفاده شود. بعد شمع به منظور احتراق سوخت و تولید انفجار جرقه ساخت می کند. نیروی ناشی از انفجار پیستون را به حرکت در می آورد و دریچه اگزوز گشوده می شود تا سوخت سوزانده و دود از سیلندر بیرون شود. همینطور بخوانید: صداگیری جلوبندی و قطعات مکانیکی اتومبیل ملازم دارای پیستون که به سمت بالا و ذیل حرکت می کند، بالای میله اتصال نیز بالا و تحت می رود. نصیب زیرین میله اتصال در موقعیت اثبات وجود ندارد که به آن اذن می دهد تا به جای حرکت خطی در یک حرکت دایره ای حرکت کند. همین حرکت دایره ای همان چیزی میباشد که به جهت چرخش چرخ ها به کارگیری می شود. این فرایند بارها و بارها اصلی سرعت دوچندان در کل مدتی که موتور شما واضح می باشد تکرار می شود. با همین توضیحات می اقتدار فهمید که چرا پیستون برای کارایی داخلی وسیله نقلیه شما کاملاً حیاتی است. فارغ از پیستون، راهی به جهت تبدیل انرژی ناپخته موجود در بنزین یا گازوئیل به نیروی حرکتی نخواهد بود که بتواند چرخ ها را چرخانده و وسیله نقلیه شما را به جلو سوق دهد. نمایی از کارکرد پیستون ها پیستون ها از چه چیزی ساخته شده اند؟ پیستون ها معمولاً به جهت سوق دهی حرارتی مطلوب و سبک وزن از آلیاژ آلومینیوم چدنی ساخته می شوند. سوق دهی حرارتی بضاعت ماده به جهت ساماندهی و انتقال حرارت است. آلومینیوم زمان گرم شدن منبسط می شود و برای نگهداری حرکت آزاد پیستون در ترک سیلندر می بایست از ترخیص مطلوب تهیه و تنظیم شود. عدم ترخیص کافی سبب می شود پیستون در سیلندر قرار بگیرد.

ترخیص بیش از حد نیز می تواند منجر از بین رفتن فشرده سازی و ارتقاء صدای پیستون شود. سر پیستون سطح بالایی (نزدیکترین بخش به سرسیلندر) پیستون میباشد که در زمان عمل معمولی موتور در معرض نیرو و گرمای فوق العاده ای قرار دارد. پیستون چیست و چه جنسی دارد؟ در همین نوشته اهمیت پیستون و کاربرد آن آشنا می شویم. دارای شرکت بازرگانی دناما عرضه کننده انواع ماشین آلات راهسازی و مبداء فروش انواع بیل مکانیکی و قطعات بیل مکانیکی همپا باشد. پیستون چیست: قطعه استوانه شکلی می باشد که در داخل سیلندر حساس اتصال داشتن به شاتون حرکت رفت و برگشتی دارد.پیستون قطعه حساس موتور هست و زمانه های موتور را به وجود می آورد. ضمنا نیرو های تراکمی و انبساطی ناشی از احتراق را تحمل می کند. شرح کلی پیستون : در حرکت انبساط تا ۱۸۰۰۰ نیوتون (۴۰۰۰ پوند) نیرو به طور ناگهانی به کف پیستون وارد می شود.وقتی با شتاب دوچندان رانندگی می کنید همین رخداد در هر سیلندر ۳۰ تا ۴۰ توشه در ثانیه شکل می دهد.دمای کف پیستون به ۲۲۰۰ مرتبه سانتی گراد(۴۰۰۰ مرتبه فارنهایت) یا بخش اعظم می رسد. همین قطعه از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود (آلیاژ آلومینیوم مخلوطی از آلومینیوم و فلز های دیگر است)،زیرا فلز سبکی است.وزن هر پیستون در حدود ۴۵۰/۰ کیلو گرم (۱پوند)است.دامنه یا نصیب ذیل این قطعه را می تراشند تا هم وزن آن کمتر یابد و هم جا به جهت وزنه های تعادل میل لنگ باز شود. قطر پیستون های موتور ماشین میان ۷۶ تا ۱۲۲ میلی متر (۳ تا ۴ اینچ) تغییر‌و تحول می کند. که این قطر و وزن در موتور های دیزل ممکن است تفاوت داشته باشد. تمامی پیستون ها بایستی نیز وزن باشند تا موتور در گیر لرزش نشود. پیستون متاع پیستون: جنس آن ها از چدن یا آلومینیم می باشد پیستون های چدنی بدنه ای پهناور خیس و سنگین خیس دارند.

از آن ها در بعضی از ماشین های دیزلی مالامال توان به کار گیری می شود. در همین پیستون ها، ممکن می باشد اتاق احتراق روی سر پیستون باشد. امروزه در اتومبیل های سواری و حتی موتور های دیزلی، از پیستون های آلومینیمی، به ادله سبکی و انتقال حرارت خوبتر به کارگیری می گردد، که به دو نحوه ریخته گری یا آهنگری ساخته می شوند. گرچه امروزه پیستون های آلومینیمی ریختگی ترویج بیشتری دارا‌هستند البته جور آهنگری آن برای موتور های سنگین و پر اقتدار استفاده می شود. پیستون ریختگی متخلخل هست و به جهت مقطع بیش از ۵۰۰۰ بدور بر دقیقه (PRM) مقاوم نیست. در حالی که پیستون ساخته شده به وسیله آهنگری بدنه ای فشرده و متراکم دارااست و حدود ۷۰% مقاومتر از دسته ریختگی آن است. این نوع پیستون ها، انتقال حرارت بهتری دارند.

از معایب پیستون های آلومینیمی، انبساط فراوان بدنه ی آن میباشد که طراحان بدون چاره می شوند برای خودداری از گریپاژ، پیستون را اصلی لقی فراوان بسازند، مگر آن که دارای طرح هایی این انبساط را کاهش دهند. اساسی بیشتر نمودن درصدی سیلیکون به آلومینیم ( حدود ۱۶ بهینه سازی سایت ) میزان انبساط حرارتی به نحو چشم گیری کمتر می یابد. بنابراین پیستون دارای لقی کمتری ساخته می شود. در مواردی در راستای گژنپین قطر پیستون را کمتر در لحاظ میگیرند تا پیستون در حالت سرد یه خرده متمایل به بیضی شود تا این که در دما های بالا پیستون وضعیت گرد به خویش بگیرد. از طرف دیگر، پیستون سیلیکون دار ترد و شکننده اند و زمان پرس نمودن گژنپین خطر شکستن پیستون وجود دارد. قسمت سر پیستون که محل قرار گرفتن حلقه های آن است کاملا دایره ای شکل می باشد و در معرض حرارت بیشتری قرار دارد. به همین خواسته قطر آن را حدود ۰٫۵ تا ۰٫۷ میلی متر کوچک تر از قطر دامنه ی پیستون طراحی می کنند. در این مقاله از سری مقالات فنی یار مکانیک قصد داریم به نقش پیستون و نحوه کارایی آن بپردازیم در این مقاله شما کلیدی طریق کارکرد پیستوناصل بقای انرژی مضاعف معمولی البته در عین هم اکنون آنچنان حساس هست که در صورت فقدان آن، زندگی بشری نیز وجود نداشت؛ بر مبنا همین اصل ساده هست که انرژی شیمیایی موجود در سوخت به انرژی مکانیکی تبدیل می گردد که همین پروسه تبدیل انرژی برعکس اصل بقای انرژی، فراوان پیچیده بوده و سیستم‌ها و تجهیزات زیادی در آن دخیل هستند.

یکی از از این تجهیزات مهم، پیستون هست که می‌تواند براساس مکانیزم طراحی شده انرژی حاصل از احتراق سوخت در موتور را به حرکت رفت و برگشتی تبدیل نموده و در غایت این حرکت، به چرخ‌ها و به رخ حرکت چرخشی منتقل می‌شود. نظر به اصلی پیستون در کارایی خودرو، بر آن شدیم تا جهت شناخت عمده مخاطبین، مقاله‌ای در همین راستا تهیه نماییم که پیشنهاد می‌کنیم در ادامه همپا باشید. فهرست مطالب سناریو نحوه کارایی پیستون پیستون ماشین چیست پیستون قطعه‌ای نسبتاً استوانه‌ای صورت است؛ تقریبا از آن بر روی که سازندگان همین قطعه، به مقدار بسیار اندک به آن شکل بیضوی می‌دهند چراکه به دمای پیستون به هنگام حرکت اتومبیل به شدت بالا می رود و حتی ممکن میباشد به دماهایی زیرا 2200 مرتبه سانتی‌گراد هم برسد و همین فرمان سبب ساز انبساط پیستون می‌شود و در همین موقعیت میباشد که پیستون صورت استوانه‌ای به خود می‌گیرد. این قطعه استوانه‌ای حرکت‌های رفت و برگشتی رو به بالا و ذیل داراست که در هنگام بالا رفتن سبب ساز به متراکم شدن سوخت میشود و پس از احتراق و انفجار، به سمت ذیل حرکت می‌کند.

همین حرکت رفت و برگشتی بوسیله میل‌لنگ، به حرکت دورانی تبدیل می‌شود. شایان ذکر میباشد که چنانچه، پیستون و سیلندر نسبت به هم خلاصی نداشته باشند و یا به عبارتی دیگر، اصطکاک در بین سیلندر و پیستون بیش از حد باشد؛ عملا حرکت رفت و برگشتی به دشواری انجام شده و منجر به آسیب‌های جدی به سیلندر و پیستون خواهد شد. آیا می دانید با اپلیکیشن ملازم مکانیک می توانید علاوه بر سرویس ها همراه مکانیک ، بها پیدایش ماشین خود و یا این که بقیه خودرو ها در هر سال و مدل و کلیدی هر کارکردی بدست بیاورید کلیدی فشردن لینک ذیل اپلیکیشن همپا مکانیک را از کافه بازار دانلود کنید. دانلود اپلیکیشن ملازم مکانیک قسمت‌های گوناگون پیستون پیستون‌ها از 4 قسمت حیاتی تشکیل شده‌اند: تاج پیستون تاج پیستون همان قسمت بالایی پیستون بوده و رخ آن تاثیر بسزایی بر شیوه احتراق سوخت دارااست در حالتی که طراحی درست آن، سبب ساز اختلاط بهتر سوخت و هوا شده و توان بهینه را ساخت می‌نماید. تاج پیستون می‌تواند به سه شکل صاف، محدب و یا مقعر طراحی گردد.

دامنه پیستون دامنه یا این که تنه پیستون در سه گونه بدون برش، نصفه برش و برش تام ساخته می‌شود. شیار رینگ‌ها شیارها در قسمت بالایی دامنه قرار داشته و رینگ‌ها در درون آن جای می‌گیرند. رینگ‌ها از محصول چدن ساخته شده و یک‌سری وظیفه اهمیت بر عهده دارند: کمتر مرحله تماس در میان پیستون و جداره سیلندر تا دست کم ممکن: ارتقاء سطح تماس به معنای ارتقا اصطکاک بوده و آسیب‌های جدی را به دنبال خواهد داشت؛ شایان ذکر میباشد که رینگ‌ها احتمال دارد بعد از مدتی ساییده شده و این دستور هم می‌تواند منجر به افزایش اصطکاک گردد. درزبندی گوشه و کنار احتراق و جلوگیری از نشت گاز از اطراف پیستون: نشت گاز از اطراف پیستون می‌تواند در کار موتور ایراد ایجاد نماید که رینگ‌ها وظیفه‌ آب‌بندی و جلوگیری از همین گزینه را بر انتقال گرما از پیستون به جداره سیلندر: همانطور که در بالا عنوان شد دمای پیستون به هنگام فعالیت به شدت ارتقا می‌یابد و بایستی دمای آن کمتر پیدا نماید که رینگ‌ها در همین دستور تاثیرگذار بوده و اساسی انتقال گرمای پیستون به سیلندر که دمای پایین‌تری داراست به کاهش دمای پیستون یاری می‌کند. روغنکاری در فاصله میان دیواره سیلندر و پیستون: روغن‍کاری دیواره باعث به کمتر اصطکاک میان دیواره سیلندر و پیستون می‌گردد. گژنبین: گژنبین یا انگشتی، میله‌ای توخالی بوده و رابط فی مابین شاتون و پیستون است. تعداد پیستون موتور خودرو جهت ارتقاء توان تولیدی موتور، تعداد سیلندرها هم افزایش و بر اساس پیرایش و تعداد سیلندرها، تعداد پیستون‌ها تعیین می‌گردد. موتورها بر اساس طریق چیدمان به دو مدل خطی و V رخ تقسیم می‌شوند. موتورهای خطی شکل از تک‌سیلندر تا 5 سیلندر و موتورهای Vشکل هم شامل موتورهای 5، 6 و 8 سیلندر هستند.

روشن می باشد که به تعداد سیلندرها، پیستون بایستی در درون سیلندر نصب گردد به تیتر نمونه موتور 8 سیلندر اصلی 8 پیستون نیز است. اگر به جهت خرید خودرو دست دوم دچار ابهام یا این که سر در گمی هستید مشاوران کارشناس ملازم مکانیک به جهت وصال به یک تعیین مناسب اساسی شرایط شما در کنارتان هستند. به جهت تماس حیاتی مشاوران کارشناس ملازم مکانیک اینجا کلیک کنید. کالا پیستون پیستون از دو جنس آلیاژ آلومینیوم و یا این که آلیاژ چدن ساخته می‌شوند که هر کدام اصلی مزایا و معایبی هستند. از مزایای آلومینیوم می‌توان به سبکی و ضریب انتقال حرارتی بالا اشاره نمود در در مقابل آلومینیوم اهمیت معایبی چون بها بالا و انبساط زیاد است. از مزایای چدن نیز می‌توان به مقاومت بالا در برابر حرارت، بها تحت و انبساط قلیل آن اشاره نمود و معایب آن هم شامل مواقعی چون وزن مضاعف و انتقال حرارت اندک است.

گونه های پیستون‌ها پیستون خودرو چیست پیستون‌ها از دیدگاه‌های مختلفی تقسیم‌بندی می شوند که یکی از همین دسته‌بندی‌ها بر شالوده گونه موتور است. پیستون‌ها از همین منظر به دو نوع دو زمانه و چهار دوران تقسیم می‌شوند. پیستون‎‌های دو زمان همین پیستون‌ها به جهت موتورهای کوچک و موتورسیکلت‌ها به کارگیری شده و به استدلال ماهیت عملکرد موتورهای دو زمانه، در معرض بارهای شدید مکانیکی و حرارتی قرار می‌گیرند. پیستون‎‌های چهار دوران همین پیستون‌ها عمدتا در ماشینهای سواری و سبک به کار گیری می‌گردد. سایز پیستون عمدتا قطر پیستون‌های موتور خودرو در بین ۷۶ تا ۱۲۲ میلی متر بوده و جهت عملکرد مناسب موتور، می بایست کل پیستون‌ها به لحاظ میزان و وزن یکسان باشند تا موتور دچار لرزش نگردد. خرابی‌های پیستون پیستون خودرو چیست ذوب شدگی پیستون حرارت بالا می‌تواند سبب به ذوب شدن پیستون گردد که می‌تواند ناشی از موردها تحت باشد: دوران تزریق خطا درزبندی نامناسب تاخیر احتراق خرابی نازل‌های تزریق حجم تزریق خطا ترک‌خوردگی ترک‌خوردگی از دیگر خرابی‌های رایج پیستون است که می‌تواند بر اثر کارداران ذیل به وجود آید: نازل تزریق خراب فشار ناکافی دوران تزریق اشتباه حجم تزریق غلط ریخته‌گری نادرست خنک‌سازی ناکافی توشه بیش از حد خرابی حلقه پیستون اتومبیل چیست همانطور که تیتر شد رینگ‌ها، وظایف مضاعف اهمیت را برعهده دارا هستند که موردها زیر می‌تواند به آسیب رینگ‌های منجر شود: مشکلات موجود در مونتاژ اولیه سرریز شدن سوخت فرسایش محوری مهره حلقه صاف شدن رینگ فرسایش شعاعی پیستون فرسایش شعاعی می‌تواند ناشی از موردها پایین باشد: اختلال در احتراق ·فشار ناکافی فشردهسازی ابعاد نادرست پیستون وجود مواد خورنده اساسی اعتنا به نقش دارای پیستون در کارایی موتور، در مراقبت همین تجهیز به شدت اعتنا نموده و همواره به کارشناسان و مکانیک‌های مجرب، مراجعه نمایید.

پیستون چیست ؟ وظیفه پیستون ،پیستون و شاتون ،انواع پیستون ،عکس پیستون ،رینگ های پیستون ،آلیاژ پیستون ،ساخت پیستون ،پیستون موتور سیکلت قطعه استوانه شکلی می باشد که در داخل سیلندر با اتصال داشتن به شاتون حرکت رفت و برگشتی دارد.پیستون قطعه حیاتی موتور میباشد و زمان های موتور را به وجود می آورد.ضمنا نیرو های تراکمی و انبساطی ناشی از احتراق را تحمل می کند. پیستون بهترین مسیر خرید محصول از خارج حیاتی تخفیف ویژه (کد تخفیف: Noffer) بهترین مسیر خرید کردن جنس از بیرون حساس تخفیف ویژه (کد تخفیف: Noffer) مشاهده yektanet-logo-signتبلیغ تفسیر کلی پیستون : در حرکت انبساط تا ۱۸۰۰۰ نیوتون (۴۰۰۰ پوند) نیرو به طور ناگهانی به کف پیستون وارد می شود.وقتی اهمیت سرعت دوچندان رانندگی می کنید این واقعه در هر سیلندر ۳۰ تا ۴۰ بار در ثانیه رخ می دهد.دمای کف پیستون به ۲۲۰۰ مرتبه سانتی گراد(۴۰۰۰ درجه فارنهایت) یا اکثر می رسد. پیستون از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود (آلیاژ آلومینیوم مخلوطی از آلومینیوم و فلز های دیگر است)،زیرا فلز سبکی است.وزن هر پیستون در حدود ۴۵۰/۰ کیلو گرم (۱پوند)است.دامنه یا این که نصیب ذیل پیستون را می تراشند تا نیز وزن آن کمتر یابد و نیز جا به جهت وزنه های تعادل میل لنگ باز شود. قطر پیستون های موتور ماشین میان ۷۶ تا ۱۲۲ میلی متر (۳ تا ۴ اینچ) تغییر و تحول می کند.همه پیستون ها بایستی نیز وزن باشند تا موتور در گیر لرزش نشود. پیستون های آلومینیومی را به یکی از از دو طرز ریختگری وآهنگری می سازند.

مقایسه دمای فعالیت پیستون های ریختگری و دمای فعالیت پیستون های آهنگری پیستون های آهنگری شده را دارای به کار گیری از لقمه های آلومینیوم آلیاژی می سازند. پس از ماشین کاری پیستون آن را طبق روال خاصی گرم و سرد می کنند و به اصطلاح بر روی آن عملیات گرمایی انجام می دهند تا خواص مطلوب را پیدا کند.پس از این سطح بر روی بخش اعظمی از پیستون ها را حساس لایه ظرافت از آب قلع یا مواد دیگر می پوشانند. در سرانجام زمان منش اندازی موتور سطح پیستون ساییده نمی شود. در اکثر موتور های مالامال اقتدار از پیستون های آهنگری شده به کارگیری می شود.پیستون های آهنگری شده در مقایسه اهمیت پیستون های ریخته گری متراکم تر و محکم ترند و در دمای تحت تری فعالیت می‌کنند زیرا گرما را خوب تر انتقال می دهند. اندازه های متفاوت یک پیستون مثال وار در صورت تحت دیتا شده است.

در بعضی پیستون ها دامنه شیب دار می باشد (قطر پیستون در D بخش اعظم از C است) قطر پیستون در حوزه‌ سر از تمامی جا کاهش است. در نتیجه در بالای پیستون فضای بیشتری برای انبساط وجود دارد.بعضی پیستون ها از محور گژن پین تا زیر دامنه،شیب دارند.در همین گونه پیستون،قطر در منطقه زیر دامنه از کلیه جا بخش اعظم است. خلاصی پیستون : خلاصی پیستون (یا خلاصی دامنه پیستون) کلمه هست از مسافت فی مابین جدار سیلندر و دامنه پیستون پیستون طوری طراحی می شود که،حتی چنانچه خیلی داغ شود،باز نیز به میزان ای انبساط پیدانکند که به سیلندر بچسپد همین فاصله غالبا در میان ۰۲۵/۰ تا ۱۰/۰ میلیمتر (۰۰۱/۰ تا ۰۰۴/۰ اینچ) است. وقتی موتور روشن می باشد پیستون و حلقه ها روی لایه ای از روغن حرکت می نمایند که این فاصله را لبریز کرده است.اگر خلاصی پیستون خیلی اندک باشد،در سرانجام اصطکاک زیاد وسایش شدید،توان موتور کمتر می یابد.در همین وضعیت ممکن هست پیستون به جداره سیلندر بچسپد و به اصطلاح گریپاژ کند.اگر خلاصی پیستون بیش از حد باشد سبب ساز زدن پیستون در کورس توان می شود. کنترل انبساط پیستون : پیستون های آلومینیومی در عاقبت ارتقا دما بیشتر از سیلندر های چدنی منبسط می شوند و همین فرمان ممکن هست باعث از دربین رفتن خلاصی پیستون شود.پیستون از جدار سیلندر بیشتر گرم می شود و همین دستور باعث می شود که باز هم بخش اعظم انبساط یابد.اما در صورتی که کف پیستون خیلی داغ شود ممکن می باشد منجر خود سوزی شود در سرانجام ترتیب احتراق به هم می خورد و ممکن است موتور آسیب ببیند. یکی از رویه های در دست گرفتن انبساط پیستون ارتقا ترانه دفع گرما از کف پیستون است.هرچه کف پیستون قطور تر باشد درد زانوهات رو توی خونه معالجه کن! فارغ از جراحی + بهبود قطعی درد زانوهات رو توی خونه درمان کن! فارغ از جراحی + بهبود قطعی مشاوره رایگان yektanet-logo-signتبلیغ گرمای بیشتری دفع می شود و پیستون خنک تر کار می کند.اما ارتقا ضخامت کف پیستون باعث ارتقا وزن آن می شود.همچنین اگر کف پیستون خیلی سرد کار کند،لایه های ترکیب هوا-سوخت همسایه آن نمی سوزد.مخلوط هوا-سوخت نسوخته از روش اگزوز در محفظه پخش می شود.در سرانجام بازده موتور کمتر و دود آن ارتقا می یابد. به جهت یاری کردن به در اختیار گرفتن پیستون بیشتر پیستون ها را طوری تراشکاری می نمایند که اتاقک آنان اندکی بیضوی رخ شود وقتی پیستون اتاقک بیضوی سرد است ، شکل بیضوی دارد

.وقتی همین دسته پیستون گرم می شود دامنه پیستون انبساط می یابد و پیستون گرد می شود. وقتی پیستون های اتاقک بیضوی گرم می شوند شکل بیضوی خود را از دست می دهند و گرد می شوند. پیستون های بیضی رخ که به جهت خودداری از چسپیدن پیستون به سیلندر(گریپاژ)ساخته می شود حساس ابعاد خاصی طرح می گردد.به طوری که در چشم می شود قطر پیستون که در محور تکیه گاه گژن پین قرار دارد به اندازه۰۰۶/۰ اینچ یا ۱۵/۰ میلیمتر از قطر دیگر کوچکتر است و قطر پیستون در بر روی محور ۴۵ رتبه ای نسبت به محور ۰۰۳٫۰ اینچ یا ۰۷۵/۰ میلیمتر کوچکتر از بزرگترین قطر پیستون است. منش دیگر در دست گرفتن انبساط پیستون تعبیه یک پشت بند فولادی یا این که پیستون با تیغه حفظ کننده اینوار(INVAR) (شکل) در پیستون است.وقتی پیستون گرم میگردد همین تقویت کننده انبساط کف پیستون و برامدگی بوش گژن پین را محدود می کند. فلز اینوار آلیاژ فولاد نیکل دار است که از ۳۶% نیکل ، ۸/۶۳% آهن ، ۲/۰ بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو کربن تشکیل می شود.این آلیاژ در حرارت های مضاعف حیاتی انبساط دوچندان پاره ای میباشد و لذا از انبساط پیستون آلومینیومی دوری می کند. شکل کف پیستون : در بسیاری از موتور ها از پیستون کف تخت استفاده می شود. اما شکل کف پیستون ممکن میباشد طبق کلیدی طرح موتور تغییر‌و تحول کند.شکل کف پیستون مطابق کلیدی رخ سر سیلندر و صورت محفظه احتراق نیز تغییر‌و تحول می کند.(شکل ۸) https://res.cloudinary.com/webstore/image/upload/t_viewDetail_Slider/v1/zoodelImages/upload/productImages/24_04_16_09_03_36__TU3PistonJPL4123kaftakht.jpg صورت ۸ پیستون موتور های تازه در بعضا از پیستون ها کف پیستون فنجانی یا فرورفتگی جای سوپاپ دارد که وقتی سوپاپ ها باز می شوند می توانند در آن حرکت کنند.در برخی دیگر از پیستون ها سر پیستون گنبدی یا به رخ های دیگر می باشد تا تلاتم در محیط احتراق افزایش یابد. ترک در پیستون ها : ترک افقی پیستون ها در ذیل حلقه ها می باشد و به عنوان سد حرارتی ، از جهت دهی گرمای قسمت حلقه ها به بدنه پیستون-که حساس حداقل بازی نسبت به سیلندر است-جلوگیری کند. پیستون های شکاف دار T شکل، اصلی دو شیار افقی و عمودی هستند که شکاف افقی آنان نزدیک سر پیستون در تحت رینگ ها و شکاف عمودی انها در قسمت راهنمای پیستون قرار دارد.در طرف مقابل،فقط یک سوراخ افقی ایجاد می شود.(شکل ۹). رخ ۹ گونه های سوراخ های بر روی بدنه پیستون شیار عمودی ضمن ساخت شرایط ارتجاعی در بدنه پیستون در موقع انبساط قسمت راهنمای پیستون را حفظ می کند.شیار در برعلیه انبساط  عکس العمل نشان داده،بر بدنه پیستون،در گوشه ای که محور های گژن پین قرار دارد، بار زیادی وارد نمی شود.بیشترین نیرو به دامنه فعال پیستون که در سطح ها عمود بر تکیه گاه گژن پین است وارد می شود. اندازه ترک عمودی پیستون،نشان دهنده میزان ارتجاعی بودن آن است.حالت ارتجاعی بیش از میزان پیستون سبب ساز لرزش و تکان دوچندان پیستون در سیلندر می شود و نیز آن را از حالت اهمیت خود خارج می کند.در چنین حالتی نشتی گاز از کناره های پیستون،افزایش یافته روغن سوزی موتور دوچندان خیس می شود. چنانچه شیار روی پیستون کاملا عمود باشد ، در سیلندر خط تولید می شود، و در دیواره برآمدگی به وجود می آید ؛ لذا شیار را یه خرده مایل می سازند بیرون از مرکزی گژن پین : در یک ساعت زانودرد خود را درمان کنید! «بدون نیاز به دکتر معالج و دارو» در یک ساعت زانودرد خویش را درمان کنید! «بدون نیاز به پزشک معالج و دارو» مشاوره مجانی yektanet-logo-signتبلیغ زدن پیستون صدایی میباشد که از جا به جا شدن پیستون از یک طرف سیلندر یه طرف دیگر آن، در آغاز حرکت انبساط،ناشی می شود. برای جلوگیری از زدن پیستون در بخش اعظمی از موتور ها از پیستون هایی استعمال می شود که گژن پین آن ها اندکی بیرون از مرکز است.این خارج از مرکزی به طرف دامنه پیستون می باشد که منزله تراز فشار گیر دارای (شکل ۱۰) عمل می کند. اگر گژن پین به سمت مرحله فشار گیر دارای متمایل باشد ، فشار احتراق سبب می شود پیستون به سمت راست کج شود و زدن پیستون کاهش یابد، R شعاع پیستون و O خروج از مرکز گژن پین هست همین به عبارتی سطحی است در حین حرکت انبساط بیشترین تماس را اهمیت جدار سیلندر پیدا می کند. دارای کارگزاشتن بیرون از مرکز گژن پین پیستون نوعی حرکت نوسانی انجام می دهد و بر یک طرف آن نسبت به طرف دیگر فشار بیشتری وارد می شود. در رخ بالا فشار ناشی از احتراق سبب ساز می شود که پیستون در هم اکنون حرکت به سمت بالا هنگامی به نقطه مرگ بالایی نزدیک می شود اندکی به طرف راست کج شود.در سرانجام سر پایینی سطح فشار گیر با کلیدی جداره سیلندر تماس پیدا می کند.پس از آنکه پیستون از نقطه مرگ بالایی گذشت،صاف می شود.در این زمان سطح فشار گیر اهمیت به طور تمام با جداره سیلندر تماس پیدا می کند.این تماس نوعی فعالیت روبشی می باشد که زدن پیستون را به حد اقل می رساند.در سرانجام همین فعالیت موتور آرام تر فعالیت می کند و تداوم پیستون ارتقاء پیدا می کند.زدن پیستون غالبا فقط در موتور های کهنه ای تماشا می شود که جدار سیلندر های آنها ساییده شده و دامنه پیستون آن ها ساییده و یا شکسته شده است. «وقتی از جلو به موتور نگاه می نماییم به طرف چپ سیلندر و پیستون نیروی  تری اعمال می شود» لذا به طرف چپ سیلندر و پیستون،طرف فشاری و به طرف دیگر آن طرف اندک فشار می گویند.برخی از کارگاه های ماشین سلزی توصیه می نمایند که شکاف T رخ پیستون در طرف قلیل فشار قرار گیرد تا در اثر نیروی زیاد، در پیستون تغییر و تحول رخ به وجود نیاید.در تمام موتور ها که شاتون هایشان اساسی سوراخ روغن کاری جانبی میباشند همین رخنه را به طرف فشاری سیلندر قرار می دهند تا دیواره را به خوبی روغن پاشی کند.از طرف دیگر در سرعت های بسیار نیرو های اینرسی شاتون اثرگذار بر پیستون بخش اعظم از نیروی احتراق هست و به طور متناوب در هر حرکت رفت و برگشتی به دو طرف سیلندر نیرو وارد می شود.

یعنی وقتی پیستون به طرف زیر می رود به یک سمت آن و در حرکت بالا به طرف دیگرش نیروی اینرسی اثر می کند.بنابراین از نظر نیروی اینرسی هر دو طرف پیستون به یک نسبت فشرده می شود.ولی از نظر نیروی فشار احتراق ، هر دو طرف به یک نسبت به سیلندر فشرده نمی شوند.بنابراین میان دو نیروی فوق بایستی تفاوت قایل شد.نیروی اینرسی در سرعت های ناچیز ناچیز هست و نیروی احتراق در وضعیت درجا کار کردن موتور وقتی که بار خارجی از بر روی موتور برداشته شود دست‌کم است. تجهیز معابر دارای گونه های سرعتگیر ترافیکی اصلی بهترین میزان مرغوب بودن به بها اکثر تجهیز معابر دارای انواع سرعتگیر ترافیکی حیاتی بهترین کیفیت به بها بیشتر بررسی و خرید yektanet-logo-signتبلیغ yektanet.com مطالب پیشنهادیYektanet: Article Logo از آمازون خرید کن و اصلی تخفیف در کشور‌ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) می‌خوای بدونی کجای زبانی؟ این الان انتخاب تراز بده در بیان برتر اهمیت اساتید 5 ستاره زبان یاد بگیر از دم قسط موبایل گزینه علاقتو بخر (همین الان ثبت نام کن) درد زانوهات رو توی خونه معالجه کن! سوای جراحی + بهبود قطعی تجهیز معابر دارای انواع سرعتگیر ترافیکی اهمیت بهترین کیفیت به ارزش بیشتر از آمازون خرید کردن کن و مهم تخفیف در ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) از آمازون خرید کن و کلیدی تخفیف در جمهوری اسلامی ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) می‌خوای بدونی کجای زبانی؟ همین الان انتخاب تراز بده می‌خوای بدونی کجای زبانی؟ همین الان تعیین سطح بده در بیان برتر حیاتی اساتید 5 ستاره گویش یاد بگیر در بیان برتر حساس اساتید 5 ستاره زبان یاد بگیر از دم قسط موبایل آیتم علاقتو بخر (همین الان تصویب نام کن) از دم قسط تلفن همراه آیتم علاقتو بخر (همین الان تصویب نام کن) درد زانوهات رو توی خونه درمان کن! فارغ از جراحی + بهبود قطعی درد زانوهات رو توی خونه معالجه کن! بدون جراحی + بهبود قطعی تجهیز معابر اهمیت انواع سرعتگیر ترافیکی مهم بهترین میزان مرغوب بودن به بها بخش اعظم تجهیز معابر اهمیت گونه های سرعتگیر ترافیکی حساس بهترین میزان مرغوب بودن به بها بخش اعظم از آمازون خرید کن و مهم تخفیف در کشور ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) می‌خوای بدونی کجای زبانی؟ همین الان انتخاب مرحله بده در بیان برتر اهمیت اساتید 5 ستاره لهجه یاد بگیر از دم قسط گوشی آیتم علاقتو بخر (همین الان ثبت نام کن) درد زانوهات رو توی خونه درمان کن! فارغ از جراحی + بهبود قطعی تجهیز معابر دارای انواع سرعتگیر ترافیکی اهمیت بهترین میزان مرغوب بودن به بها بخش اعظم ممکن میباشد شما دوست داشته باشید عوارض ریپ زدن خودرو (حالت های متعدد ریپ زدن ماشین) گاز نخوردن ماشین کاربراتوری و انژکتوری چه عاملی دارد؟ عیب یابی ترمز پژو ۲۰۷ اتوماتیک مطالب پیشنهادی از سراسر وبYektanet: Article Logo خرید محصولات آرایشی آرت دکو (تا 75% تخفیف) بهترین مسیر خرید جنس از خارج با تخفیف ویژه (کد تخفیف: Noffer) از آمازون خرید کن و حیاتی تخفیف در کشور ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) دانلود بدون پول بازی GTA Vice City اهمیت زیرنویس پارسی در یک ساعت زانودرد خود را معالجه کنید! «بدون نیاز به دکتر و دارو» زانو درد داری؟! به هیچ وجه جراحی نکن | معالجه فوری اهمیت «اسپیلا» خرید کردن محصولات آرایشی آرت دکو (تا 75% تخفیف) خرید کردن محصولات آرایشی آرت دکو (تا 75% تخفیف) بهترین مسیر خرید کردن متاع از بیرون اصلی تخفیف ویژه (کد تخفیف: Noffer) بهترین مسیر خرید جنس از خارج مهم تخفیف ویژه (کد تخفیف: Noffer) از آمازون خرید کردن کن و با تخفیف در جمهوری اسلامی ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) از آمازون خرید کن و اهمیت تخفیف در جمهوری اسلامی ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) دانلود بدون‌پول بازی GTA Vice City اساسی زیرنویس پارسی دانلود مجانی بازی GTA Vice City کلیدی زیرنویس فارسی در یک ساعت زانودرد خود را درمان کنید! «بدون نیاز به دکتر معالج و دارو» در یک ساعت زانودرد خویش را معالجه کنید! «بدون نیاز به پزشک معالج و دارو» زانو درد داری؟! به هیچ وجه جراحی نکن | درمان فوری اساسی «اسپیلا» زانو درد داری؟! به هیچ وجه جراحی نکن | درمان فوری حیاتی «اسپیلا» خرید محصولات آرایشی آرت دکو (تا 75% تخفیف) بهترین مسیر خرید محصول از خارج اساسی تخفیف ویژه (کد تخفیف: Noffer) از آمازون خرید کن و اهمیت تخفیف در کشور‌ایران تحویل بگیر! (کد تخفیف: Noffer) دانلود مجانی بازی GTA Vice City با زیرنویس پارسی در یک ساعت زانودرد خویش را معالجه کنید! «بدون نیاز به دکتر و دارو» زانو درد داری؟! به هیچ وجه جراحی نکن | معالجه فوری حیاتی «اسپیلا» ارسال یک جواب آدرس نشانی اینترنتی شما منتشر نخواهد شد. لحاظ شما اسم شما * ایمیل شما * تارنما شما ذخیره نام، نشانی اینترنتی و وب سایت من در مرورگر به جهت زمانی که مجدد دیدگاهی می‌نویسم. پیستون (Piston) قطعه ای تقریباً استوانه ای رخ می باشد که داخل سیلندر حرکت رفت و برگشتی انجام می دهد.

همین حرکت پیستون باعث به وجود آمدن چهار عمل حساس موتور می گردد. چند شیار در قسمت سر پیستون قرار داراست که محل کارگزاشتن رینگ های آن است و فضای بالای پیستون را نسبت به گوشه و کنار ی کارتر آب بندی می کند. در روی پیستون سوراخی برای قرار گرفتن گژن پین جهت اتصال به شاتون تعبیه شده است. جهت ارتقاء توان و جاذبه خودرو از چندین سیلندر و پیستون در اتومبیل استفاده می کنند. برای مثال در دو جور ماشین اهمیت اندازه پیستون های مشابه ، خودرویی که اهمیت پیستون بیشتری می باشد ، اقتدار بیشتری خواهد داشت. بدیهیست که در بلوک سیلندر یک اتومبیل ، به تعداد پیستون های آن بوش سیلندر تعبیه شده میباشد به این ترتیب هرچقدر تعداد پیستون های یک خودرو بیشتر شود ، حجم و میزان بلوک سیلندر آن ماشین هم افزایش پیدا می کند. برای مثال اگر گفته شود خودرویی 4 سیلندر می باشد ، بلوک سیلندر آن گنجایش قرارگیری 4 پیستون داخل آن را دارا می باشد. قسمت‌های اساسی یک پیستون تاج پیستون ، دامنه پیستون ، شیار رینگ‌ها ، ترک گژنپین اجزای تشکیل دهنده پیستون محصول پیستون فرآورده پیستون ها از چدن یا این که آلومینیم می باشد پیستون های چدنی بدنه ای پهناور خیس و سنگین تر دارند. از آن ها در بعضی از خودرو های دیزلی پر توان به کارگیری می شود. در این پیستون ها، ممکن هست اتاق احتراق روی سر پیستون باشد. پیستون های آلومینیمی پیستون های آلومینیمی امروزه در اتومبیل های سواری، از پیستون های آلومینیمی، به ادله سبکی و انتقال حرارت بهتر، استعمال می گردد، که به دو طرز ریختگی یا این که آهنگری ساخته می شوند. گرچه امروزه پیستون های آلومینیمی ریختگی اشاعه بیشتری دارا هستند اما مدل آهنگری آن برای موتور های سنگین و پر اقتدار استعمال می شود. پیستون ریختگی پیستون ریختگی پیستون ریختگی متخلخل هست و برای بازه زمانی بیش از ۵۰۰۰ به دور بر دقیقه (PRM) مقاوم نیست. در حالی که پیستون ساخته شده به وسیله آهنگری بدنه ای فشرده و متراکم داراست و حدود ۷۰% مقاومتر از گونه ریختگی آن است. تصویر زیر پیستون ریختگی را نشان می دهد. بیشتر بخوانید : سنسور اکسیژن و نقش آن در شیوه کارکرد موتور ماشین چیست؟ مزایا و معایب اشکال فرآورده پیستون آلیاژ آلومینیوم: مزایا: : سبکی وزن- انتقال حرارت بالا- رخ پذیری معایب: : انبساط  در برابر حرارت- قیمت گران آلیاژ چدن: مزایا : : مقاوم در برابر حرارت و فشار بالا- انبساط کم- مقاوم در برابر سایش- بها ارزان. معایب : انتقال حرارت کم- وزن زیاد- دارا بودن خواص شکنندگی. گونه های گوناگون صورت سطح بالای پیستون: از مهمترین نصیب های پیستون ، مرحله بالایی آن می باشد ، شکل سطح بالای پیستون بر طرز احتراق ادغام سوخت و هوا اثر می گذارد و چنانچه سطح بالایی پیستون به خوبی طراحی شود اختلاط ادغام سوخت و هوا خوبتر شده و باعث ایجاد اقتدار بهینه می شود. تراز بالای پیستون ها را غالبا به سه شرایط می سازند: 1- صاف و یکدست : در شکل ذیل همانطور که می بینید سطح بالای پیستون صاف و یکدست می باشد. پیستون صاف و یکدست 2- گنبدی : تراز بالای پیستون زیر گنبدی صورت می باشد. پیستون گنبدی 3- مقعر مانند : در رخ زیر ، مرحله بالای پیستون ، مقعر می باشد. پیستون مقعر انواع انواع پیستون خودرو های سواری و سبک (چهار زمانه) پیستون ریخته گری شده: اساسی دوام زیاد و صرفه اقتصادی برای موتور های بنزینی و گازوییلی می باشد. در این پیستون تاج پیستون ، محل رینگ ها و دامن پیستون به رخ یک واحد و یک جا ساخته می شود. پیستون ماشین کاری شده: استحکام اصلی دقت به روند ایجاد ارتقا یافته است. همین به همین معناست که امکان اندک کردن مدت زمان و کاهش وزن پیستون وجود دارد. این پیستون بخش اعظم در موتور های مسابقه ای و موتور هایی که در معرض بار سنگین قرار دارا هستند به کار گیری می شود. پیستون اتوترمیک: مهم نوار فولادی ریخته گری شده و همچنین یک چاک در بدنه است که از حیطه رینگ تا دامن پیستون کشیده شده.این پیستون ها حرکت نرمی در داخل سیلندر دارند. پیستون چیست و چطور فعالیت می نماید + وظیفه پیستون خودرو ، گونه های پیستون پیستون چیست و چگونه فعالیت می نماید + وظیفه پیستون اتومبیل ، انواع پیستون یکی از این تجهیزات اساسی ، پیستون اتومبیل است که می‌ تواند براساس مکانیزم طراحی شده انرژی حاصل از احتراق سوخت در موتور را به حرکت رفت و برگشتی تبدیل نموده و در غایت این حرکت ، به چرخ‌ ها و به صورت حرکت چرخشی منتقل می ‌شود . پیستون خودرو پیستون قطعه ‌ای نسبتاً استوانه‌ای شکل است ؛ نسبتاً از آن بر روی که سازندگان همین قطعه ، به مقدار فراوان اندک به آن صورت بیضوی می ‌دهند چرا که به دمای پیستون به زمان حرکت خودرو به شدت بالا می ‌رود و حتی ممکن میباشد به دماهایی زیرا 2200 درجه سانتی‌ گراد نیز برسد و این امر باعث انبساط پیستون می ‌گردد و در این حالت میباشد که پیستون شکل استوانه ‌ای به خود می ‌گیرد . همین قطعه استوانه ‌ای حرکت ‌های رفت و برگشتی رو به بالا و تحت داراست که در هنگام بالا رفتن سبب ساز به متراکم شدن سوخت می ‌گردد و پس از احتراق و انفجار ، به سمت تحت حرکت می‌ نماید . این حرکت رفت و برگشتی توسط میل ‌لنگ ، به حرکت دورانی تبدیل می ‌شود . شایان ذکر می باشد که اگر درصورتی که در صورتیکه در‌صورتی‌که در صورتی‌که ، پیستون و سیلندر نسبت به هم خلاصی نداشته باشند و یا به عبارتی دیگر ، اصطکاک بین سیلندر و پیستون بیش از حد باشد ؛ عملا حرکت رفت و برگشتی به سختی انجام شده و باعث به جراحت ‌های جدی به سیلندر و پیستون خواهد شد . پیستون‌ ها از 4 نصیب اهمیت تشکیل شده ‌اند : تاج پیستون تاج پیستون همان قسمت بالایی پیستون بوده و شکل آن اثر گذاری بسزایی بر روش احتراق سوخت دارااست در حالتی‌که طراحی صحیح آن ، سبب اختلاط بهتر سوخت و هوا شده و قدرت بهینه را ساخت می‌ کند . تاج پیستون می ‌تواند به سه شکل صاف ، محدب و یا این که مقعر طراحی گردد . دامنه پیستون دامنه یا تنه پیستون در سه جور فارغ از برش ، نیمه برش و برش تمام ساخته می ‌شود . شیار رینگ‌ها شیار ها در قسمت بالایی دامنه قرار داشته و رینگ ‌ها در داخل آن جای می ‌گیرند . حلقه ‌ها از محصول چدن ساخته شده و چندین وظیفه دارای بر عهده دارند : 1- کمتر تراز تماس دربین پیستون و جداره سیلندر تا حداقل ممکن : افزایش سطح تماس به معنای افزایش اصطکاک بوده و آسیب‌ های جدی را به دنبال خواهد داشت ؛ شایان ذکر است که رینگ‌ ها احتمال دارد آن گاه از مدتی ساییده شده و همین امر هم می ‌تواند سبب ساز به ارتقاء اصطکاک گردد . 2- درز بندی محفظه احتراق و خودداری از نشت گاز از اطراف پیستون : نشت گاز از اطراف پیستون می ‌تواند در کار موتور نقص‌ ایجاد نماید که رینگ ‌ها وظیفه‌ آب‌ بندی و دوری از این مورد را بر عهده دارند . 3- انتقال گرما از پیستون به جداره سیلندر : همان طور که گفته شد ، دمای پیستون به هنگام عمل به شدت ارتقا می ‌یابد و باید دمای آن کاهش پیدا نماید که حلقه ‌ها در این دستور اثر گذاری گذار بوده و دارای انتقال گرمای پیستون به سیلندر که دمای زیر ‌تری دارد به کمتر دمای پیستون یاری می ‌کند . 4- روغن کاری در فاصله در میان دیواره سیلندر و پیستون : روغن‍ کاری دیواره سبب به کاهش اصطکاک میان دیواره سیلندر و پیستون می‌ گردد . 5- گژنبین : گژنبین یا این که انگشتی ، میله ‌ای تو خالی بوده و رابط دربین شاتون و پیستون میباشد . تعداد پیستون موتور ماشین جهت ارتقاء توان تولیدی موتور ، تعداد سیلندر ها هم افزایش و بر شالوده آرایش و تعداد سیلندر ها ، تعداد پیستون ‌ها انتخاب می ‌گردد . موتور ها بر مبنا روش چیدمان به دو نوع خطی و V رخ تقسیم می ‌شوند . موتورهای خطی شکل از تک ‌سیلندر تا 5 سیلندر و موتورهای V شکل نیز شامل موتور های 5 ، 6 و 8 سیلندر هستند . پر‌نور می باشد که به تعداد سیلندر ها ، پیستون می بایست در باطن سیلندر نصب گردد به تیتر مثال موتور 8 سیلندر با 8 پیستون نیز می باشد . محصول پیستون پیستون از دو کالا آلیاژ آلومینیوم و یا آلیاژ چدن ساخته می ‌شوند که هر کدام اساسی مزایا و معایبی هستند . از مزایای آلومینیوم می ‌توان به سبکی و ضریب انتقال حرارتی بالا اشاره نمود در در مقابل آلومینیوم مهم معایبی چون قیمت بالا و انبساط  است .

از مزایای چدن نیز می ‌توان به مقاومت بالا در برابر حرارت ، ارزش پایین و انبساط اندک آن اشاره نمود و معایب آن نیز شامل مواردی چون وزن بسیار و انتقال حرارت ناچیز می باشد . اشکال پیستون‌ها پیستون ‌ها از دیدگاه‌های متمایز تقسیم ‌بندی می ‌شوند که یکی از همین جور ‌بندی ‌ها بر شالوده دسته موتور هست . پیستون ‌ها از همین منظر به دو نوع دو زمانه و چهار دوران تقسیم می‌ شوند . پیستون‎‌ های دو روزگار این پیستون ‌ها برای موتورهای ریز و موتورسیکلت‌ ها استعمال شده و به دلیل ماهیت عملکرد موتور های دو زمانه ، در معرض توشه های شدید مکانیکی و حرارتی قرار می‌ گیرند . پیستون‎‌های چهار زمانه همین پیستون‌ ها عمدتا در خودروهای سواری و سبک به کارگیری می‌ گردد . سایز پیستون عمدتا قطر پیستون‌ های موتور خودرو در میان 76 تا 122 میلی متر بوده و جهت عملکرد مطلوب موتور ، باید تمام پیستون ‌ها به نظر میزان و وزن یکسان باشند تا موتور مبتلا لرزش نگردد . فساد ‌های پیستون اتومبیل ذوب شدگی پیستون حرارت بالا می ‌تواند سبب ساز به ذوب شدن پیستون خودرو گردد که می‌ تواند ناشی از موردها تحت باشد : 1- زمانه تزریق اشتباه 2- درزبندی نامناسب 3- تاخیر احتراق 4- فساد نازل‌ های تزریق 5- حجم تزریق خطا شکاف ‌خوردگی سوراخ ‌خوردگی از دیگر خرابی ‌های مرسوم پیستون خودرو می باشد که می‌ تواند بر اثر عامل ها پایین به وجود آید : 1- نازل تزریق خراب 2- فشار ناکافی 3- روزگار تزریق نادرست 4- حجم تزریق خطا 5- ریخته‌ گری اشتباه 6- خنک ‌سازی ناکافی 7- توشه بیش از حد فساد رینگ همانطور که گفته شد ، رینگ ‌ها ، وظایف زیاد با را برعهده دارند که موردها تحت می ‌تواند به آسیب رینگ ‌های منجر شود : 1- مشکلات موجود در مونتاژ اول 2- سرریز شدن سوخت 3- فرسایش محوری مهره حلقه 4- صاف شدن حلقه فرسایش شعاعی پیستون فرسایش شعاعی می‌ تواند ناشی از موردها پایین باشد : 1- نقص‌ در احتراق 2- فشار ناکافی فشرده سازی 3- بعد ها غلط پیستون 4- وجود مواد خورنده شرح کلی پیستون اتومبیل : در حرکت انبساط تا 18000 نیوتون ( 4000 پوند ) نیرو به طور ناگهانی به کف پیستون وارد می شود . وقتی مهم سرعت  رانندگی می کنید این اتفاق در هر سیلندر 30 تا 40 توشه در ثانیه شکل می دهد . دمای کف پیستون به 2200 رتبه سانتی گراد ( 4000 سکو فارنهایت ) یا این که بخش اعظم می رسد . پیستون از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود ( آلیاژ آلومینیوم مخلوطی از آلومینیوم و فلز های دیگر می باشد ) ، چون فلز سبکی میباشد . وزن هر پیستون در حدود 0.450 کیلو گرم ( 1 پوند ) هست . دامنه یا قسمت ذیل پیستون را می تراشند تا نیز وزن آن کاهش یابد و نیز جا برای وزنه های تعادل میل لنگ باز شود . قطر پیستون های موتور ماشین بین 76 تا 122 میلی متر ( 3 تا 4 اینچ ) تغییر می نماید . تمامی پیستون ها بایستی نیز وزن باشند تا موتور در گیر لرزش نشود . پیستون های آلومینیومی را به یکی از دو طرز ریخته گری وآهنگری می سازند . مقایسه دمای عمل پیستون های ریخته گری و دمای فعالیت پیستون های آهنگری پیستون های آهنگری شده را مهم به کارگیری از لقمه های آلومینیوم آلیاژی می سازند . پس از ماشین کاری پیستون آن را طبق روال خاصی گرم و سرد می کنند و به اصطلاح بر روی آن عملیات گرمایی انجام می دهند تا خاصیت مناسب را پیدا کند . پس از همین مرحله روی بخش اعظمی از پیستون ها را حیاتی لایه نازکی از آب قلع یا این که مواد دیگر می پوشانند . در سرانجام هنگام رویه اندازی موتور تراز پیستون ساییده نمی شود . در بیشتر موتور های پر قدرت از پیستون های آهنگری شده استعمال می شود . پیستون های آهنگری شده در مقایسه اساسی پیستون های ریخته گری متراکم خیس و محکم ترند و در دمای تحت تری عمل می کنند زیرا گرما را خوبتر انتقال می دهند . در برخی پیستون ها دامنه شیب دار می باشد ( قطر پیستون در D اکثر از C می باشد ) قطر پیستون در حوزه‌ سر از همگی جا کمتر می باشد . در عاقبت در بالای پیستون فضای بیشتری به جهت انبساط وجود دارد . بعضا پیستون ها از محور گژن پین تا ذیل دامنه ، شیب دارا هستند . در همین مدل پیستون ، قطر در حوزه‌ تحت دامنه از همه جا عمده می باشد . خلاصی پیستون : خلاصی پیستون ماشین ( یا این که خلاصی دامنه پیستون ) عبارت می باشد از مسافت بین جدار سیلندر و دامنه پیستون پیستون خودرو طوری طراحی می شود که ،حتی چنانچه خیلی داغ شود ، باز نیز به اندازه ای انبساط پیدا نکند که به سیلندر بچسپد . همین فاصله معمولا در میان 0.025 تا 0.10 میلی متر ( 0.001 تا 0.004 اینچ ) میباشد . زمانی موتور روشن هست پیستون و رینگ ها بر روی لایه ای از روغن حرکت می نمایند که همین مسافت را پر کرده هست . در صورتی که خلاصی پیستون خیلی کم باشد ، در عاقبت اصطکاک مضاعف وسایش شدید ، توان موتور کمتر می یابد . در این شرایط ممکن است پیستون به جداره سیلندر بچسپد و به اصطلاح گریپاژ کند . اگر خلاصی پیستون بیش از حد باشد سبب ساز زدن پیستون در کورس قدرت می شود . در دست گرفتن انبساط پیستون : پیستون های آلومینیومی در نتیجه افزایش دما عمده از سیلندر های چدنی منبسط می شوند و همین امر ممکن میباشد سبب از در میان رفتن خلاصی پیستون شود . پیستون از جدار سیلندر عمده گرم می شود و این امر منجر می شود که باز نیز عمده انبساط یابد . ولی در صورتی که کف پیستون خیلی داغ شود ممکن است منجر خود سوزی شود در نتیجه ترتیب احتراق به نیز می خورد و ممکن است موتور آسیب ببیند . یکی از رویه های در اختیار گرفتن انبساط پیستون ارتقاء ترانه دفع گرما از کف پیستون هست . هرچه کف پیستون کلفت تر باشد . گرمای بیشتری دفع می شود و پیستون خنک خیس فعالیت می کند . ولی افزایش ضخامت کف پیستون باعث افزایش وزن آن می شود . همچنین چنانچه کف پیستون خیلی سرد فعالیت کند ،لایه های ترکیب هوا سوخت همسایه آن نمی سوزد . مخلوط هوا-سوخت نسوخته از طریق اگزوز در محفظه پخش می شود . در سرانجام بازده موتور کاهش و دود آن ارتقاء می یابد . پیستون اتومبیل به جهت یاری نمودن به در دست گرفتن پیستون اکثر پیستون ها را طوری تراشکاری می نمایند که اتاقک آن ها اندکی بیضوی صورت شود . زمانی پیستون اتاقک بیضوی سرد میباشد ، رخ بیضوی داراست . هنگامی همین دسته پیستون گرم می شود دامنه پیستون انبساط می یابد و پیستون گرد می شود . هنگامی پیستون های اتاقک بیضوی گرم می شوند صورت بیضوی خویش را از دست می دهند و گرد می شوند . پیستون های بیضی صورت که برای خودداری از چسپیدن پیستون به سیلندر( گریپاژ ) ساخته می شود مهم بعد ها خاصی طرح می گردد . به طوری که در دیده می شود قطر پیستون که در محور تکیه گاه گژن پین قرار دارااست به ترازو 0.006 اینچ یا 0.15 میلی متر از قطر دیگر کوچک خیس است و قطر پیستون در بر روی محور 45 مرتبه ای نسبت به محور 0.003 اینچ یا این که 0.075 میلی متر کوچکتر از بزرگترین قطر پیستون است . منش دیگر کنترل انبساط پیستون تعبیه یک پشت بند فولادی یا پیستون با تیغه حفظ کننده اینوار ( INVAR ) در پیستون میباشد . وقتی پیستون گرم می شود این تقویت کننده انبساط کف پیستون و برامدگی بوش گژن پین را محدود می کند . فلز اینوار آلیاژ فولاد نیکل دار میباشد که از 36 درصد نیکل ، 63.8 % آهن ، 0.2 درصد کربن تشکیل می شود . همین آلیاژ در حرارت های فراوان کلیدی انبساط دوچندان کمی هست و لذا از انبساط پیستون آلومینیومی پرهیز می کند . رخ کف پیستون : در بسیاری از موتور ها از پیستون کف تخت استفاده می شود . البته صورت کف پیستون ممکن می باشد مطابق حیاتی طرح موتور تغییر و تحول نماید . صورت کف پیستون مطابق کلیدی صورت سر سیلندر و شکل گوشه و کنار احتراق هم تغییر و تحول می کند . علت خراب شدن حلقه و پیستون چیست؟ در خودروها و وسایل نقلیه موتوری به کارگیری از موتور های پیستونی  متداول است. ولی علت خراب شدن حلقه و پیستون چیست؟ موتور های پیستونی ، مولدهای قدرتی میباشند ‌که از طرز حرکات رفت و برگشتی پیستون‌ها نیروی حرکتی را به نیروی چرخشی تبدیل می کنند. در این‌موتورها محور مهم که نیروی چرخشی را تولید می‌نماید میل لنگ‌نام‌ دارد. میل لنگ چیست؟ میل لنگ محوری دوار می باشد که از زوایای لنگی تشکیل شده که محل اتصال میله هایی می باشد که شاتون‌ نام‌ دارند. شاتون ها اهرم‌هایی هستند که در حیطه انتهایی به میل لنگ‌ متصل و یاتاقان‌ بندی می‌شوند و در حوزه‌ ابتدایی به قطعه ای بنام‌ پیستون‌ متصل میشوند. پیستون ها باطن استوانه ای به نام‌ سیلندر قرار دارند. این‌ استوانه ها کاملا بسته بوده و نباید هیچگونه سیالی را از سطح برهه زمانی پیستون‌ها عبور دهند. ساخت توان در این سیستم اهمیت حرکات رفت و برگشتی پیستون ها به بالا و پایین و انتقال نیروی حاصل از آن‌ به شاتون و در غایت به حرکت در آوردن زوایای لنگ‌ میل لنگ‌ می باشد. میل لنگ‌ هم به یاری وزنه هایی که در اطراف زوایای لنگ‌ خود دارااست میتواند خواص اینرسی پیدا کرده و وقتی که پیستون ها قدرتی ساخت نمی کنند آن ها را به سمت بالا هل دهد تا سطح تراکم‌ ، تخلیه و مکش را انجام‌ دهند. حالا بیایید نگاهی دقیق تر به پیستون ها بیندازیم. پیستون چیست؟ پیستون قطعه ای استوانه ای رخ می باشد که می تواند درون سیلندر ، حرکت رفت و برگشتی داشته باشد. هنگامی که باطن محفظه احتراق ، ادغام سوخت و هوا محترق می گردد ، انرژی حاصل از انبساط گازهای ناشی از احتراق ، سبب ساز تحت رانده شدن پیستون می شود و به این ترتیب حساس به حرکت درآمدن پیستون ، قدرت ایجاد می گردد. از سوی دیگر پیستون به تیتر قسمت تحتانی محفظه احتراق محسوب می گردد. چون فضای سیلندر از بالا توسط سر سیلندر محدود می شود و از طرف پایین به وسیله پیستون محدود می گردد. از آنجا که پیستون در وضعیت کاری دشواری کار می کند ، ضرورت دارد که از استحکام‌ بالایی برخوردار باشد. زیرا در هر انفجاری که باطن سیلندر صورت می دهد ، نسبتاً حدود ۱۸ کیلو نیوتن به پیستون‌ نیرو وارد می شود. از سوی دیگر این‌ اعمال نیرو در هر ثانیه نسبتاً ۳۰ جايگاه رخ می دهد. اعمال نیروهای بیش از حد به پیستون و حرارت ناشی از احتراق ممکن می باشد دمای برخی از قسمت های کف پیستون را تا حدود ۲۲۰۰ سکو سانتیگراد بالا ببرد. جنس پیستون به طور معمول فرآورده پیستون از آلیاژ های تقویت شده آلومینیوم می باشد که به نحوه فورج و یا این که ریخته گری تولید می شود. ولی در سطح نهایی تولید به مراد ارتقا استحکام‌ پیستون ، عملیات حرارتی نیز بر بر روی آن انجام می گردد. علت به کارگیری از آلومینیوم‌ ، سبک‌بودن آن می باشد. البته از آنجایی که آلومینیوم خالص ، فلز نرمی می باشد ، ضرورت داراست که به خواسته ارتقاء استحکام اکثر آن ، از موادتشکیل دهنده آلیاژی هم استعمال شود و در غایت نیز مرحله پیستون را مهم موادی همچون‌ قلع و یا این که کادمیوم‌ پوشش دهند. گاهی اوقات هم در پیستون از تیغه نگهدارنده اینوار به کار گیری می شود. فلز اینوار ، نوعی آلیاژ فولاد نیکل دار است که می تواند از انبساط پیستون آلومینیومی دوری نماید. ترازو پیستون میزان و وزن پیستون‌ ها ، به طور معمول در حد مشخصی می باشند. به جز در موردها خاص ، در صورتی که نیاز باشد که حجم‌ موتور ارتقاء چشمگیری داشته باشد ، عمده از افزایش تعداد سیلندر ها به کارگیری می شود. چون هر چه میزان پیستون بزرگتر باشد ، به آن‌ گشتاورهای بزرگتری وارد شده و در اثر تغییر تحول رخ های ناشی از آن ، عمر پیستون کاهش می یابد. از سوی دیگر بزرگتر بودن پیستون به معنای عمده بودن انبساط و انقباض های حرارتی نیز می باشد که اساسی توجه به حساس تلرانس های ابعادی ، بزرگ‌ بودن پیستون ، حالت مناسبی نمی باشد. غالبا قطر پیستون را فی مابین ۳ الی ۴ اینچ مساوی ۷۶ الی ۱۲۲ میلیمتر و وزن آن را در حدود یک‌ پوند یا ۴۵۰‌ گرم در لحاظ می گیرند. البته این‌ مقادیر کاملا تقریبی می باشد و ممکن میباشد در طراحی های متعدد از بعد ها بزرگتر و یا کوچکتری نیز به کارگیری شود. در ضمن ضرورت داراست که وزن پیستون های یک‌ موتور اساسی هم‌ برابر باشند. چون در غیر همین رخ توازن‌ میل لنگ‌ به هم‌ خورده و موتور دچار لرزش می شود. از سوی دیگر به خواسته حرکت آسان پیستون در داخل سیلندر ، لازم هست یک‌ تلرانس لقی وجود داشته باشد. مقدار تلرانس لقی مقدار این‌ تلرانس لقی معمولا دربین ( 025/ الی 01/ ) میلیمتر می باشد. زمانی که موتور در هم اکنون عمل نمودن است ، این‌ فاصله لقی به وسیله لایه ای از روغن پر می شود. نکته قابل ذکر دیگر این که در هنگام‌ خاموش بودن موتور که قطعات آن سرد است ، مرحله دوران پیستون به شکل بیضی می باشد. به طوریکه قطر کوچک بیضی که در راستای ارتفاع گژن پین قرار گرفته می باشد ، اهمیت قطر بزرگ‌ آن در حدود 15/0 میلیمتر اختلاف اندازه دارد ، البته پس از گرم‌ شدن‌ قطعات موتور و وصال آن‌ به دمای کاری ، چون‌ میزان انبساط در جهت طولی گژن پین اکثر می باشد ، تراز بازه زمانی پیستون ، نسبتاً دایره ای صورت می باشد. در این‌حالت مقدار تلرانس لقی میان پیستون و سیلندر کمتر یافته و آب بتندی به لطف انجام‌ می گردد. عیوب پیستون پیستون ها می توانند عیب های متفاوتی پیدا کنند که به یکسری مثال آن‌ می پردازیم: درصورتیکه تراز برهه زمانی پیستون در هنگام‌ سرد بودن ، بیضی صورت و پاره ای ریز خیس نباشد ، احتمال گریپاژ کردن پیستون در زمان گرم‌ شدن‌ قطعات موتور و منبسط شدن آن ها وجود دارد. همچنین در اثر به هم‌ ریختن‌ تایمینگ‌ اتومبیل احتمال اصابت سوپاپ‌ به پیستون‌ هم وجود دارد که سبب ساز سوراخ شدن کف پیستون‌ میشود. گشاد شدن بوش گژن‌ پین‌ و لقی پیستون‌ حیاتی شاتون هم یک عدد دیگر از عیوب پیستون‌ می باشد. گونه های پیستون کف پیستون دارای گونه های متفاوتی می باشد. گهگاه وقت ها کف پیستون بصورت تخت هست و گهگاه دیگر بصورت فرو رفتگی و یا گنبدی می باشد. البته رخ کف پیستون‌ باید متناسب دارای رخ قسمت فوقانی محفظه احتراق باشد ، تا بتواند تلاطم‌ و حالت مناسب به جهت احتراق را فراهم‌نماید. گهگاه زمان ها نیز پیستون ها دارای شکاف هایی می باشند. به طور معمول شکاف افقی پیستون به خواسته کاهش انتقال حرارت نصیب رینگ‌ها به بدنه پیستون‌ تعبیه گردیده هست ، ولی شیار عمودی موجود در پیستون ، جهت تولید شرایط ارتجاعی در پیستون در نظر گرفته شده است. رینگ‌پیستون به خواسته آب بندی لقی دربین پیستون و جداره سیلندر ، از یکسری عدد رینگ‌ استعمال می شود. این رینگ‌ها در باطن شیارهایی که در محفظه پیستون تعبیه گردیده میباشد ، قرار می گیرند. به طوری که می توانند فضای بالای پیستون را نسبت به فضای زیرین آن آب بندی نمایند. حلقه های پیستون عبارتند از : رینگ‌ های دانسیته : از رینگ‌های تراکم‌ به منظور آب بندی لغزشی دربین پیستون و جداره سیلندر استفاده می شود.‌ به طوری که همین رینگ‌ ها مانع عبور هوای متراکم به فضای تحت پیستون‌ می گردند.‌ این رینگ ها بایستی بتوانند فشاری در حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰‌ کیلو پاسکال را تحمل نمایند. رینگ روغن : سیستم روغنکاری درون سیلندرها تنها در فضای ذیل پیستون وجود دارد. زیرا عملیات ارسال روغن به محیط سیلندر ها ،‌ از نحوه منافذی که بر بر روی شاتون و میل لنگ‌ وجود داراست ، انجام‌می پذیرد. ولی به هیچ وجه نباید روغن به محیط بالای سیلندر رخنه کند و وارد گوشه و کنار احتراق شود از همین رو از رینگ روغن استفاده می کنند. رینگ‌ روغن اساسی حلقه های زنجیری شکلی است که در هنگام‌ بالا رفتن پیستون بتواند روغن را اهمیت خویش حمل نموده و دیواره سیلندر را روغن‌ کاری نماید و موقع بازگشت پیستون به تحت روغن را به کارتل ساماندهی کرده و مانع ورود روغن به محیط فوقانی بشود. عیوب و زمان‌تعویض حلقه و پیستون به طور کلی رینگ‌ و پیستون ها جز لوازم‌ مصرفی موتور به حساب نمی آیند و هنگامی باید بده بستان شوند که مبتلا ضعف یا این که خرابی شده باشند ، ولی تماشا آن ها هر ۱۰۰ هزار کیلومتر یکبار پیشنهاد میشود. از علامتها ضعیف شدن حلقه و پیستون‌ میتوان به روغن سوزی خودرو ، گریز کمپرس محیط احتراق و وجود صدای طولانی تر از قسمت سیلندر ها اشاره کرد. از شما دوستان ممنونیم که تا انتهای همین مطلب ( علت خراب شدن رینگ و پیستون چیست؟ ) کلیدی ما ملازم بودید، می توانید به جهت دیدن مطالب بیشتر به تارنما تامین اتومبیل مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort GorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themeshoney honey honey oynaBahisnowCasinoslotbuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaLevitraGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma beylikdüzü evden eve nakliyat