آیا برای سگ ها بدون ما بهتر است؟

[ad_1]

آیا برای سگ ها بدون ما بهتر است؟ اگر با یک سگ زندگی می‌کنید، به سگ‌ها عشق می‌ورزید و زیبایی را در وفاداری پایدار شراکت انسان و سگ می‌یابید، می‌تواند یک سؤال دشوار باشد. اگر در حال خواندن این کتاب هستید در حالی که سگی در کنار شما روی کاناپه یا روی تخت سگ کرکی شما حلقه زده است و با خوشحالی کره بادام زمینی کنگ را می لیسد، این سوال ممکن است برای شما آنقدر دردناک باشد که فکر کنید: سگ من چگونه می خواهد. زنده بمانید، برهنه و ترسیده، غرق در یک واقعیت جدید ترسناک بدون اینکه من از آن محافظت کنم؟ با این حال، سعی کنید برای چند لحظه نه تنها تصور کنید که سگ شما چه چیزی را ممکن است از دست بدهد، بلکه چه چیزی ممکن است به دست آورد. با این حال بهتر است در مورد طیف کامل سگ‌هایی که در حال حاضر این سیاره را با انسان‌ها به اشتراک می‌گذارند فکر کنید و ضررهای بالقوه و منافع بالقوه از داشتن دنیا برای خودتان را در نظر بگیرید. و به سگ هایی فکر کنید که ممکن است پس از گذار بیایند و هرگز زندگی با انسان ها را نشناختند. اگر آزمایش اهلی کردن 20000 ساله – که احتمالاً مشکلات خود را داشت – یک بار برای همیشه لغو می شد، شاید سگ ها به عنوان یک گونه روی چیزهایی روی کره زمین که مجبور نبودند با انسان ها به اشتراک بگذارند بهتر عمل کنند.

سگ‌ها برای زندگی تنها در دنیای پساانسان به چالش کشیده می‌شوند. اما دنیای پساانسان پر است از آنچه شما آن را “فرصت های سگ” می نامید – روش های مختلفی که سگ ها از طریق آن ها می توانند دنیای تجربی خود را با آنها سازگار کنند، نوآوری کنند و گسترش دهند. ما دیده‌ایم که زندگی یک سگ بسیار بیشتر از حیوان خانگی بودن، گذراندن روز در تعقیب توپ، پارس کردن بر سر مامور پست یا مشتاقانه منتظر ماندن کسی است که از سر کار به خانه می‌آید انجام دهد. دنیای سگ ها مکانی پر جنب و جوش است که در آن سگ ها به تنهایی و با دیگران برای حل معمای بقا و بهره مندی از ثواب زندگی کار می کنند. تلاش برای فهرست کردن آنچه که سگ‌ها می‌توانند در صورت ناپدید شدن افراد به دست آورند و چه چیزهایی را از دست بدهند، می‌تواند به تمرکز روی برخی از راه‌هایی که سگ‌ها زندگی را برای سگ‌ها سخت می‌کنند، کمک کند. برای کسانی از ما که با سگ‌های همراه زندگی می‌کنیم، بینش‌های بالقوه‌ای است که درباره اینکه چگونه می‌توانیم، بدون اینکه متوجه باشیم، از سگ‌هایمان بخواهیم به گونه‌ای زندگی کنند که آنها را محدود می‌کند و می‌توانند چه کسی شوند، مناسب‌تر است. “سگ بودن” سگ ها. درک طیف کاملی از گزینه های سگ با تجربه می تواند به ما کمک کند تا همراهان بهتری برای سگ های خود باشیم.

برای بررسی اینکه آیا سگی که در کنار ما روی کاناپه نشسته در مورد دنیایی بدون مردم خیال پردازی می کند یا خیر، سعی کردیم سود و زیان احتمالی سگ ها را در دنیای بدون ما شناسایی کنیم. همانطور که انتظار دارید، سوال “آیا سگ ها بهتر خواهند شد؟” پاسخ ساده “بله” یا “خیر” نمی دهد و هر چه بیشتر در سوال فرو بروید، آب کدر تر می شود.

متغیرهای بازی در بازی برد و باخت

در کتاب خود، فهرستی جامع از آنچه سگ ها در صورت گم شدن افراد به دست می آورند یا از دست می دهند، گردآوری کرده ایم. در اینجا چند فکر در مورد اینکه چرا تخمین سود و زیان پیچیده است وجود دارد.

چیزی که سگ ها می توانند به عنوان یک گونه به دست آورند یا از دست بدهند با چیزی که یک سگ می تواند به دست آورد یا از دست بدهد متفاوت است. ناپدید شدن ناگهانی افراد منجر به خسارات بزرگ در سطح فردی خواهد شد. بسیاری از سگ‌ها بدون تجربه زندگی در تهیه غذای خود، یافتن سرپناه یا تشکیل یک زوج کارگر، آمادگی لازم برای زنده ماندن را ندارند. بسته به نحوه ناپدید شدن افراد، سگ‌هایی که در اسارت هستند – به عنوان مثال در خانه‌هایی که راه خروج ندارند، یا در پناهگاه‌ها یا قفس‌های آزمایشگاهی محبوس شده‌اند – می‌میرند. جمعیت بیش از حد سگ ها در برخی مناطق می تواند منجر به رقابت شدید برای منابع غذایی کمیاب شود. علاوه بر این، تعداد زیادی از سگ های منفرد نمی توانند تولید مثل کنند، زیرا آنها غیرجنسی بودند، و بنابراین حتی اگر افراد بتوانند زنده بمانند، در یک بن بست ژنتیکی قرار خواهند گرفت. با این حال، سگ های کافی می توانند از این موج اول جان سالم به در ببرند تا جمعیت های زنده بتوانند در اکوسیستم های قابل سکونت زنده بمانند. سگ ها به عنوان یک گونه می توانند به رشد خود ادامه دهند.

سود و زیان سگ‌ها در دنیای بدون انسان منحصر به فرد خواهد بود و تا حد زیادی به این بستگی دارد که سگ این سفر بی‌سابقه را در آینده پس از انسان از کجا آغاز کند. ویژگی‌های منحصربه‌فرد مکان و نحوه زندگی هر سگ در هنگام ناپدید شدن افراد، به طور قابل‌توجهی بر چالش‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوند و آنچه به عنوان ضرر یا سود تجربه می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. اینکه آنها چقدر خوب عمل می کنند به شخصیت هر سگ، تجربه گذشته، آموزش، هوش اجتماعی و عاطفی و ویژگی های فیزیکی بستگی دارد.

سگ ها در حال حاضر در روابط بسیار متنوعی با انسان ها زندگی می کنند، و در حالی که ممکن است برخی از سگ ها به شدت دلتنگ شوند، برخی دیگر از دیدن ما خوشحال خواهند شد. یک سگ خانگی با یک مراقب آگاه، با انگیزه و همدل می تواند بیش از یک سگ محبوس در قفس در آزمایشگاه تحقیقاتی یا کارخانه توله سگ از دست بدهد. سگ‌های وحشی دلتنگ انبوه زباله‌هایی هستند که انسان‌ها تولید می‌کنند، اما ممکن است هیچ ضرری از شرکت انسانی نداشته باشند. اگرچه چالش‌ها برای حیوانات خانگی، سگ‌های آزاد و وحشی متفاوت خواهد بود، اما از دست دادن انسان و گذار از انتخاب انسان به انتخاب طبیعی ناگهانی خواهد بود و برای بسیاری از سگ‌های روی کره زمین زیبا نخواهد بود.

تعداد سگ های پس از انسان بسیار کمتری در این سیاره ساکن خواهند شد. کاهش تعداد کل لزوماً نباید به عنوان یک از دست دادن کامل تلقی شود، زیرا احتمالاً تعداد سگ ها بسیار زیاد است، جمعیت آنها به دلیل پرورش انسانی فشرده و شیوه های بی دقتی پرورش حیوانات خانگی متورم شده است. اندازه جمعیت سگ‌ها، به‌ویژه در مناطقی با تراکم سگ‌ها، باید بسیار کوچک‌تر باشد تا پایدار باشد، با انعطاف‌پذیری بسته به ظرفیت حمل – حداکثر اندازه جمعیت یک گونه که می‌تواند در یک محیط معین نگهداری شود – در زیستگاه‌های مختلف در که سگ ها برای زنده ماندن تلاش می کنند.

سگ های پس از انسان می توانند گروه های کوتاه مدت یا بلند مدت تشکیل دهند. چیزی که می تواند برای یک گروه سودآور باشد، لزوماً برای همه افراد گروه سود نیست، و خیلی به افراد دیگری در گروه و شرایط محیطی که گروه باید با آن دست و پنجه نرم کند بستگی دارد. گروه‌هایی از حیوانات زمانی که دارای طیف گسترده‌ای از فنوتیپ‌های رفتاری باشند، پایدارتر هستند. ممکن است برای یک گروه داشتن ترکیبی از شخصیت های رده بالا و پایین خوب باشد، اما زندگی برای کسانی که رتبه های پایین تری دارند ممکن است سخت باشد.

اگر مردم ناپدید شوند، فوراً برخی سودها و ضررها احساس می شود، مانند از دست دادن یارانه های غذایی و رهایی از محدودیت های فیزیکی، اما اثرات ناپدید شدن انسان طنین انداز خواهد شد و در طول نسل ها تغییر خواهد کرد.

*تیگزیده آن از دنیای سگ ها: ارائه زندگی سگ ها در دنیای بدون مردم، توسط جسیکا پیرس و مارک بکوف (انتشارات دانشگاه پرینستون، 2021). این اقتباس وب توسط زمین غذا زندگیپروژه موسسه مستقل رسانه.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin