چالش های اصلی سیاسی جهانی در پایتخت های اروپا حل نمی شود.

[ad_1]

کارل هابسبورگ، کارآفرین رسانه ای و رئیس بخش اتریشی اتحادیه پان-اروپا، در مورد کسری های اتحادیه اروپا، بحران دولت رفاه، تحریم ها علیه روسیه و دور بعدی گسترش اتحادیه اروپا صحبت کرد.

هابسبورگ از سال 1996 تا 1999 عضو پارلمان اروپا بود و در سطح بین المللی در حفاظت از اموال فرهنگی در مناطق بحرانی (سپر آبی) مشارکت داشت. او به عنوان پسر ارشد اتو هابسبورگ، رئیس خانواده هابسبورگ نیز بود.

اروپای جدید (NE): همه گیری کووید چقدر اروپا، به ویژه اتحادیه اروپا را تغییر داده است؟

کارل هابسبورگ (KH): تمام پیش نیازها برای تقویت اروپا در این بحران وجود خواهد داشت. حدود ده سال پیش، سندی در مورد دفاع اروپا منتشر شد که در آن یک بیماری همه گیر از آسیا به عنوان سناریوی احتمالی تهدید ذکر شده بود. بنابراین همه می توانند آماده شوند. اصل همبستگی در معاهدات اروپایی وجود دارد. تعداد کمی از مردم می دانند که حتی یک کمیسر اروپایی برای مدیریت بحران وجود دارد. تیدر اینجا ابزارهای لازم برای پاسخگویی به این چالش جهانی به روش اروپایی وجود خواهد داشت. علاوه بر این، منافع ملی تحت تأثیر قرار نگرفت و همه شهروندان اتحادیه اروپا و حتی سیاستمداران مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفتند. بنابراین بعد اروپایی به وضوح وجود داشت.

بدنیا آمدن: اما در عوض، همه‌گیری باعث قوی‌تر شدن دولت‌های ملی شده است.

KH: همیشه سوال مهم در بحران این است که چگونه واکنش نشان دهیم. آیا چالش را قبول دارید؟ در این مورد، این یک چالش جهانی است که به سیاست های بهداشتی محدود نمی شود، بلکه دارای جنبه های ژئوپلیتیکی و اقتصادی است که با هم کار می کنند. و علاوه بر این، آیا شما مدل‌های سیاسی قدیمی را کشف می‌کنید و به سمت امنیت آشکار دولت-ملت عقب‌نشینی می‌کنید؟ این که سیاست چگونه و چگونه واکنش نشان می دهد، یک امر آینده نگری سیاسی است. این یک موضوع رهبری سیاسی و یک ایده اروپایی است. من این تصور قوی را دارم که ما این ایده اروپایی را در پارلمان ها و دفاتر ملی اروپا و همچنین در کارکنان مدیریت در سطح اتحادیه اروپا دفن کرده ایم. آنها با مفاهیم ایدئولوژیک بی روح سیاست هایی می کنند که فقط تا انتخابات بعدی به نظر می رسد و معمولاً با تاریخ کنفرانس های مطبوعاتی مشخص می شود.

بدنیا آمدن: آیا همکاری اتحادیه اروپا در زمینه سیاست خارجی و امنیتی مشترک هنوز بسیار مورد نظر است؟

KH: خوب است که اکنون جوزپ بورل، نایب رئیس کمیسیون اروپا، مسئول سیاست خارجی است، اما شعار قدیمی ویلیام اس. شلم، روزنامه نگار آلمانی همچنان معتبر است: «شما برای سیاست داخلی به حسابداران خوبی نیاز دارید. شما برای سیاست خارجی به دولتمردان نیاز دارید. بورل این دیدگاه ژئواستراتژیک را ندارد، همانطور که در سفر شوم خود به مسکو در سال گذشته نشان داد. همه به او توصیه کردند که سفر نکند و پس از آن به معنای واقعی کلمه توسط سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مسکو رژه رفت. این همچنین نشان داد که روسیه ما را (در اروپا) در این چندپارگی چگونه می بیند.

بدنیا آمدن: پوتین اتحادیه اروپا قوی نمی خواهد. او احزاب ضد اتحادیه اروپا را تبلیغ می کند. اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه روسیه و بلاروس اعمال کرده است، اما آیا آنها اصلاً کار می کنند؟

KH: اگر به درستی اعمال شود، تحریم ها می توانند تأثیر بگذارند. اما تحریم‌های اقتصادی به سختی کمکی می‌کنند، زیرا تأثیر شدیدی بر ما دارند. روسیه به تحریم های اتحادیه اروپا با اقدامات متقابل پاسخ داده است. رویکرد ژئوپلیتیکی همچنان معتبر است. در طول جنگ سرد، مسکو سیاست خارجی اتحاد جماهیر شوروی را برای نیمه شرقی اروپا به شیوه ای تمامیت خواهانه تعیین کرد. برای بخش آزاد غربی، ایالات متحده به عنوان یک شریک، نیروی تعیین کننده بود. بدون اینکه بخواهیم کسی را در پاریس، برلین یا مادرید توهین کنیم، امروز هم چنین است که چالش های سیاسی عمده جهان در پایتخت های اروپا مورد توجه قرار نمی گیرد، بلکه در واشنگتن و مسکو و همچنین در چین تحت حاکمیت کمونیست ها مورد توجه قرار می گیرد. اروپا در حاشیه مناطق مختلف درگیری قرار دارد. بیایید به خاورمیانه فکر کنیم، اما بیایید به مرز شرقی اتحادیه اروپا نیز فکر کنیم، جایی که به دلیل حملات هیبریدی منطقه بی ثباتی داریم. راه دیگری برای نام بردن سلاح های پناهندگان رژیم توتالیتر الکساندر لوکاشنکو وجود ندارد. من مدافع متهم کردن رژیم لوکاشنکو در دادگاه کیفری بین المللی به جنایت علیه بشریت هستم.

بدنیا آمدن: اتحادیه اروپا باید به تهدیدات پوتین چه واکنشی نشان دهد؟

KH: اگر می خواهید علیه پوتینیسم اقدام کنید، پس باید الیگارش های روسیه را مورد آزار و اذیت قرار دهید. هر یک از آنها می خواهند حساب شخصی خود را در لوکزامبورگ، در جزیره من یا هر جای دیگر داشته باشند. همه می خواهند فرزندان خود را به مدارس سوئیس یا آکسفورد بفرستند. همه می خواهند از خانه خود در کوت دازور، قایق تفریحی خود در موناکو استفاده کنند. اینجاست که باید شروع کرد. باید برای آنها روشن باشد، “شما نمی توانید کیک را بردارید و آن را بخورید.” هدف ما باید حمایت از روسیه در مسیر استعمارزدایی اش به سوی یک کشور صلح آمیز و دموکراتیک مبتنی بر حاکمیت قانون باشد که بتوانیم با آن زندگی کنیم. در مشارکت واقعی

بدنیا آمدن: بازگشت به اتحادیه اروپا شما در مورد بدهی عظیم جدیدی که به دلیل بسته کمکی تاج و تخت به وجود آمده است، هشدار داده اید. اما بدون آنها، اقتصاد اتحادیه اروپا سقوط خواهد کرد.

KH: هشدارهای من فراتر از کمک به تاج است. ما یک سیستم فوق العاده ساخته ایم، دولت رفاه. اما ما به سادگی به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دیگر نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که کل جهان به سمت سیستم اسکاندیناوی حرکت کند. مشکل دولت رفاه که دیگر در دسترس نیست، مدت هاست که وجود دارد. و ما فقط مشکلات خود – از جمله حفاظت از آب و هوا – را به نسل بعدی منتقل کردیم.

بدنیا آمدن: تضاد بر سر حاکمیت قانون در اتحادیه اروپا شعله ور شده است. کمیسیون اروپا می خواهد برخی کشورها – به ویژه مجارستان و لهستان – را با کاهش یارانه های اتحادیه اروپا به دلیل نقض ارزش های اساسی، از جمله حمله به آزادی رسانه ها و حقوق LBGT مجازات کند. موضع شما به عنوان مدیر رسانه در این زمینه چیست؟

KH: در اصل، دفاع از اصول اساسی اتحادیه اروپا، یعنی حقوق بشر، دموکراسی و آزادی رسانه ها درست است. اما من از اصل تابعیت که در معاهده ماستریخت آمده است نیز حمایت می کنم. وقتی به برخی از تحریکات علیه مجارستان و لهستان نگاه می کنم، به طرز ناامیدکننده ای اغراق آمیز به نظر می رسد.

بدنیا آمدن: پس شما از ویکتور اوربان دفاع می کنید؟

KH: در مجارستان هم چیزها به اندازه پخته شدنشان داغ نمی خورند. من از اجرای مجموعه ای از اصول اساسی اروپایی برای همه اعضای اتحادیه اروپا حمایت می کنم. من این احساس را دارم که اوربان در بسیاری از زمینه ها یک عمل گرا است، به طور کلی نباید هر کاری را که انجام می دهد محکوم کرد. به عنوان مثال، به خوبی می‌دانیم که من از سیاست خارجی اروپا حمایت می‌کنم و از انتخاب مستقیم یک پارلمان قوی اروپا حمایت می‌کنم. این درگیری یک درگیری بین اروپای غربی و شرقی نیست، حتی اگر برخی از مردم اکنون آن را به عنوان یک تقسیم جدید بین شرق و غرب تلطیف کنند. این روایت توسط ایدئولوگ‌هایی هدایت می‌شود که از آن استفاده می‌کنند تا خود را قربانی ظلم اروپای غربی بر بلوک شرق سابق نشان دهند، تا این داستان را بسازند که آنها تنها (و آخرین) کسانی هستند که از ارزش‌های واقعی اروپا دفاع می‌کنند. در واقع، این تضاد بین دو ایدئولوژی دولت‌گرا و پدرانه است، جایی که یکی دولت‌گرایی را در سطح دولت-ملت و دیگری در سطح اتحادیه اروپای فراملی قرار می‌دهد. هر دو ایدئولوژی با اولویت سیاست مشخص می شوند، نه تقدم قانون.

بدنیا آمدن: شما یک ایستگاه رادیویی طرفدار اروپا را در اوکراین اداره می کنید. چطور این اتفاق رخ داد؟

KH: رسانه های دولتی نسبتا کمی در اوکراین وجود دارد، بنابراین فضای زیادی برای رسانه های خصوصی وجود دارد. در ابتدا، یک ایستگاه موسیقی را در آنجا تصاحب کردم. من همیشه کسب و کار خود را جدا از علایق سیاسی خود نگه داشته ام. با این نیت خوب به سرعت به مرزهایم در اوکراین رسیدم. من با یک الیگارشی (و بعداً یک رئیس جمهور) به نام پترو پوروشنکو کار کردم که در آن زمان چندان شناخته شده نبود. او سهامدار اولین ایستگاه رادیویی من بود که آن را در لیست سیاه قرار دادیم و سپس فروختیم. وقتی او رئیس جمهور شد، از من پرسیدند که آیا می خواهم او را به یک ایستگاه رادیویی طرفدار اروپا تبدیل کنم؟ این تجاوز روسیه در شرق اوکراین بود که این کشور را در مسیر اروپایی قرار داد و آن را متحد کرد. ایستگاه را پس گرفتم. نام آن JE بود که در زبان اوکراینی به معنای بله و اتحادیه اروپا است. از نظر موسیقی، ما به نوعی مسابقه آهنگ یوروویژن بودیم. ما همچنین اخبار اتحادیه اروپا را آوردیم. بعداً دوباره ایستگاه را عوض کردیم چون می خواستیم از جنگ در شرق کشور گزارش بدهیم. در کیف، مردم تقریباً چیزی در مورد جنگ در دونباس نشنیدند. اکنون این ایستگاه “Kraina FM” نام دارد و موسیقی اوکراینی بیشتری پخش می کند. من هم سعی می کنم مجوزهای بیشتری بگیرم، مثلاً در دونباس.

سربازان اوکراینی در یک ایست بازرسی در منطقه شرقی دونباس.

بدنیا آمدن: آیا اوکراین باید به اتحادیه اروپا و همچنین ناتو بپیوندد؟ پوتین تهدید کرده است که اگر این اتفاق بیفتد، به اوکراین حمله خواهد کرد.

KH: پاسخ ساده این است: بله. اگر می خواهید اروپا کامل شود، باید تلاش کنید تا کشورهای اروپایی که هنوز عضو اتحادیه اروپا نیستند را جذب کنید. البته آنها باید شرایط را داشته باشند. اما اوکراین یک کشور اروپایی است. اینکه می گویم غرب به روسیه قول داده که به برخی کشورها اجازه ندهد برای من بی معنی است. این در جایی مستند نیست. ما به کشورها سیستمی با چشم انداز اقتصاد دموکراتیک و بازار ارائه می دهیم. پیشنهاد دیگری از کشوری دیگر وجود دارد – اقتصاد برنامه ریزی شده و دیکتاتوری. آنها در انتخاب آزادند. اوکراین به صراحت اعلام کرده است که می خواهد به غرب روی بیاورد. مطمئناً فردا عضویت در اتحادیه اروپا اتفاق نخواهد افتاد، اما چشم انداز الحاق باید باز باشد. همین امر در مورد کشورهای بالکان صدق می کند، اما در مورد ترکیه که رقیب اتحادیه اروپا است، صدق نمی کند. افرادی که می خواهند از این بزرگ شدن جلوگیری کنند، تاریخ اتحادیه اروپا را درک نکرده اند.

بدنیا آمدن: شما رئیس شعبه اتریش اتحادیه پان اروپایی هستید که 100 سال پیش تأسیس شده است.

KH: صد سال پیش، سازمانی در وین تأسیس شد که هنوز به عنوان منشأ ایده اتحاد اروپا در نظر گرفته می شود: اتحادیه پان-اروپا. در 17 نوامبر 1922، ریچارد کودنهوو-کالرگی فراخوان خود را با عنوان “Paneurope: Proposal” منتشر کرد. او دو روز قبل این درخواست را در روزنامه Vossisch در برلین. کنگره بزرگ اتحادیه Paneuropa از 17 تا 20 نوامبر 2022 در وین برگزار می شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigara