صنعت لبنیات مصمم است به گلوی ما بریزد

[ad_1]

زمانی که نویسنده و مورخ جیمز تراسلو آدامز در کتاب خود در سال 1931 “رویای آمریکایی” را به زبانی ساده معرفی کرد. حماسه آمریکایی، او تصور نمی کرد که اجرای آن مستلزم آن است که دولت منتخب ایالات متحده به طور دموکراتیک دیکته کند که آمریکایی ها چه بخورند و بنوشند یا چه صنایعی را از طریق دلارهای مالیاتی که به سختی به دست آورده اند تأمین مالی کنند. اما این همان کاری است که دولت ایالات متحده برای چندین دهه انجام می دهد و به صنایع لبنی یارانه می دهد – صنعتی که افکار عمومی قبلاً آن را پشت سر گذاشته است.

رویای واقعی آمریکایی با تبدیل دلارهای مالیات دهندگان به ثروت برای یک صنعت نسبت به صنعت دیگر در تضاد است. نمونه آن تشویق دولت به صنایع لبنی آمریکاست. به همین دلیل است که وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) به مردم می گوید که محصولات لبنی شایسته گروه غذایی خود هستند و این ایده را تشویق می کند که بیشتر بزرگسالان و کودکان باید “حدود سه فنجان لبنیات را در روز بخورند یا بنوشند.” مواد مغذی مورد نیاز آنها برای سالم ماندن با این حال، این با حقایق ارائه شده توسط مؤسسه ملی بهداشت در تضاد است. به گفته این آژانس، بین 30 تا 50 میلیون آمریکایی به عدم تحمل لاکتوز (قند موجود در شیر) مبتلا هستند، «از جمله 95 درصد آمریکایی های آسیایی، 60 تا 80 درصد آمریکایی های آفریقایی تبار و یهودیان اشکنازی، 80 تا 100 درصد از هندی ها، و 50- 80 درصد اسپانیایی‌ها در مقایسه با مردم اروپای شمالی که دارای «تحمل لاکتوز بالا» هستند.

در واقع، برخی از مطالعات، مصرف محصولات لبنی را با خطر بیشتر سرطان‌های خاص، از جمله سرطان پروستات در مردان و سرطان آندومتر در زنان یائسه مرتبط می‌دانند. علاوه بر این، کشورهایی که بالاترین میزان مصرف شیر را دارند، «بالاترین نرخ پوکی استخوان» را دارند. طبق یک مطالعه توسط دانشگاه اوپسالا در سوئد، مصرف شیر حتی با مرگ و میر بالاتری در مردان و زنان مرتبط است.

اما این حقایق مانع از تلاش های USDA برای تحریک تقاضا برای محصولات لبنی نشد. بر اساس گزارش گروه کاری محیط زیست و وزارت کشاورزی آمریکا، آمریکایی ها بین سال های 1995 تا 2020، 6.4 میلیارد دلار برای یارانه دادن به صنایع لبنی هزینه کردند. این یارانه ها شامل هزینه های بازاریابی است که مصرف شیر را تشویق می کند و چندین “[d]برنامه های هوایی اجرا شده توسط [the] USDA ‘، که در نظر گرفته شده است به نفع کشاورزان و مصرف کنندگان لبنیات. معلوم می شود که صنایع لبنی دستمزد آمریکایی ها را دوشیده و پول های به دست آمده آنها را به جعبه هایی از کدورت سفید مایع تبدیل می کند.

حتی با وجود این دستاوردهای مالی شدیدی که به صنعت لبنیات ایالات متحده ارائه شده است، نمایندگان پیتر ولش (D-VT)، مایک سیمپسون (R-ID) و سناتورها تامی بالدوین (D-WI) و جیم ریچ (R-ID) – همگی نماینده ایالت ها هستند. سرشار از محصولات لبنی – قانونی در آوریل 2021 (از قضا در روز زمین) معرفی شد که به عنوان قانون افتخار لبنیات شناخته می شود. در صورت تصویب این لایحه، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را ملزم می کند که از استفاده تولیدکنندگان گیاهی از عباراتی مانند شیر، ماست یا پنیر به عنوان بخشی از برچسب خود جلوگیری کند.

این دفع زمانی رخ می دهد که تقاضای مصرف کنندگان برای شیر گیاهی – که از جو، سویا، بادام و حتی پسته گرفته شده است – به شدت افزایش می یابد. خوشبختانه برای مصرف کنندگانی که به انتخاب آزاد و بازارهایی که تجارت منصفانه را ارج می نهند، این قانون اساس کمی فراتر از ترس از رقابتی که بر اساس آن ساخته شده است، ندارد.

در می 2021، چنین قانونی – اصلاحیه 171 در اتحادیه اروپا – توسط پارلمان اروپا پس گرفته شد. مانند قانون افتخار لبنیات، این قانون به دنبال ممنوعیت عباراتی است که به طور سنتی برای توصیف محصولات لبنی استفاده می شود، مانند “کره ای” و “خامه ای” برای محصولات گیاهی.

همچنین در سال 2021، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا به نفع Miyoko’s Kitchen، برندی که در محصولات بدون لبنیات تخصص دارد، پس از اینکه وزارت غذا و کشاورزی کالیفرنیا به شرکت دستور داد استفاده از اصطلاحاتی مانند “کره” را متوقف کند، رای داد. و “محصولات لبنی” برای بازاریابی و برچسب گذاری محصولات – حتی اگر با زبان ساده “وگان” و “سبزیجات” ترکیب شوند. دادگاه با علامت گیاهی موافقت کرد، که ادعا می کند سانسور برچسب گذاری محصول، که توصیف دقیقی در زمینه “زبان مشترک بین مصرف کنندگان” است، امروز آزادی بیان متمم اول را نقض می کند.

تلاش های بیگ دایری برای دفاع از زمین درست زمانی صورت می گیرد که نسخه ای معتبر از رویای آمریکایی ریشه دوانده است. جیمز تراسلو آدامز آن را به عنوان “رویایی از سرزمینی توصیف می کند که در آن زندگی باید برای همه بهتر، غنی تر و کامل تر باشد، با فرصت هایی برای همه با توجه به توانایی یا دستاورد.” و مصرف کنندگان هرگز انتخاب های زیادی در مورد چگونگی غنی سازی زندگی خود با جایگزین های لبنی سالم نداشته اند، خواه آنها زندگی “غنی تر و کامل تر” را بدون آسیب رساندن به حیوانات، کمک به بحران آب و هوا یا ایجاد ناراحتی های دستگاه گوارش تعریف کنند. و از دیدگاه شرکت های لبنیات گیاهی، این رویایی است که در حال حاضر تنها در ایالات متحده 2.5 میلیارد دلار هزینه دارد. از سال 2019 تا 2020، بخش شیر گیاهی با رشد 20 درصدی، 15 درصد از کل خرده‌فروشی‌های شیر به دلار را تشکیل می‌دهد – همه بدون دلار USDA که برای بازاریابی آنها هزینه شده است. و در ماه مه 2021، بازار شیر گیاهی به مرحله جدیدی رسید که گروه تولیدکننده شیر جو دوسر Oatly Group تجارت در وال استریت را با ارزشی نزدیک به 10 میلیارد دلار آغاز کرد و به عنوان سهام برای ESG (حاکمیت محیطی، اجتماعی و شرکتی) شارژ شد. به لطف مزایای محدود کننده آب و هوا.

شیر جو دوسر (مانند سایر شیرهای گیاهی) دارای ردپای محیطی بسیار سبک تری نسبت به شیر گاو است – با انتشار گازهای گلخانه ای 70 درصد کمتر، در حالی که 93 درصد آب کمتری از دانه تا قفسه مصرف می کند.

در همین حال، دبرا رابرتز، رئیس مشترک هیئت بین‌دولتی تغییرات آب و هوایی II، در گزارشی که در آگوست 2019 منتشر شد، گفت: «برخی از انتخاب‌های غذایی به زمین و آب بیشتری نیاز دارند و باعث انتشار گازهای گرماگیر بیشتری نسبت به سایرین می‌شوند. رژیم‌های غذایی متعادل، از جمله غذاهای گیاهی… که به‌طور پایدار در سیستم‌های گازهای گلخانه‌ای کم تولید می‌شوند، فرصت‌های خوبی برای سازگاری با تغییرات آب و هوا و محدود کردن آن‌ها ارائه می‌دهند. بر اساس این مقاله، اگر ایالات متحده بخواهد به وعده اصلی خود مبنی بر توافق پاریس عمل کند، باید “انتشار گازهای گلخانه ای را 25 درصد کمتر از سطح 2005 تا 2025 کاهش دهد، هدفی که این کشور قرار نیست به آن دست یابد.” NPR. . حمایت از کشاورزی صنعتی مانند Big Dairy نیز در تضاد با تعهدات قوی نسبت به تغییرات آب و هوایی است.

اگر قرار است رویای آمریکایی محقق شود، پس شهروندانش مستحق یک انتخاب هستند – یک انتخاب واقعی که به آنها اجازه می دهد با دلارهای خود رای دهند و آگاهانه آنچه را که می خواهند بخورند و بنوشند انتخاب کنند. آزادی چیزی نیست که به آمریکایی ها داده شود، وقتی آنها به این باور برسند که شیر همان چیزی است که بدن آنها و کشور برای قوی شدن نیاز دارد، فقط برای پر کردن جیب یک صنعت بر صنعت دیگر. آزادی یعنی داشتن توانایی انجام بهترین انتخاب برای خود و کره زمین.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes