چگونه گروهی از کارگران استارباکس در جنگ اتحادیه خود پیروز شدند

[ad_1]

قهوه‌های زنجیره‌ای نمادین آمریکایی، استارباکس، صدها هزار نفر را در نزدیک به 9000 کافه در سراسر کشور استخدام می‌کند. و با این حال، این خبر مبنی بر اینکه تعدادی از کارمندان استارباکس در یکی از کافه‌های بوفالو، نیویورک، اخیراً به پیوستن به Workers United – یکی از زیرمجموعه‌های SEIU – رای دادند، در سطح ملی خبرساز شد. نیویورک تایمز آن را “پیروزی نمادین بزرگ برای کارگران” خواند، در حالی که واشنگتن پست از آن به عنوان “رای اتحادیه حوضه” استقبال کرد. فیدهای رسانه های اجتماعی مملو از پست های شاد جشن گرفتن رای این کافه، واقع در خیابان الموود، تنها کافه از سه مکان استارباکس با رأی اتحادیه در بوفالو بود که با موفقیت اتحادیه را انتخاب کرد.

“آی تی است سدریک دی لئون از رای اتحادیه استارباکس می‌گوید مهم است. دی لئون مدیر مرکز کار در دانشگاه ماساچوست آمهرست است، جایی که او دانشیار جامعه شناسی است، و نویسنده چندین کتاب در مورد سازماندهی کار در ایالات متحده است. «کارفرما می داند و کارگران می دانند که تأسیس یک ساحل در یکی از بزرگترین شرکت ها، و واقعاً یک برند نمادین در بازار مهمان نوازی ایالات متحده، یک دستاورد بزرگ است.

قبل از رای گیری، استارباکس سعی کرد رای را به تعویق بیندازد و حتی کافه های بوفالو را با کارکنان جدید جمع کرد تا سعی کند رای های “بله” را کمرنگ کند. مدیران خارجی برای تماشای دقیق کارگران در آنچه به عنوان ارعاب وقیحانه تلقی می شد، به پرواز درآمد. این شرکت که مدت‌ها در برابر فعالیت‌های اتحادیه مقاومت می‌کرد، هوارد شولتز، مدیر اجرایی سابق خود را به بوفالو آورد تا کارگران را از تشکیل اتحادیه بازدارد، حتی کافه‌های خود را در طول دیدار شنبه‌اش تعطیل کرد تا بتوانند در جایی که اساساً یک آدرس برای مخاطبان اسیر بود شرکت کنند.

با توجه به اینکه استارباکس تمام تلاش خود را می کند تا تنها تعداد انگشت شماری از فروشگاه ها را از پیوستن به اتحادیه بازدارد، جای تعجب نیست که 50 سال پس از تأسیس آن برای تشکیل یک کافه واحد به اتحادیه نیاز بود. و جای تعجب نیست که مفسران از رویدادی بالقوه پیشگامانه شوکه شده باشند.

شولتز که بزرگترین سهامدار استارباکس است، در طول سخنرانی خود، از مزایای بیمه درمانی و کمک شهریه شرکت به عنوان دلایلی برای غیرضروری بودن اتحادیه صحبت کرد. شولتز با این باور که می داند چه چیزی برای کارگران بهتر است، در اولین خاطرات خود نوشته بود: «من متقاعد شده بودم که تحت رهبری من، کارمندان متوجه خواهند شد که به نگرانی های آنها گوش خواهم داد. اگر آنها به من و انگیزه های من ایمان داشتند، نیازی به اتحاد نداشتند.»

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد کارگران استارباکس واقعاً می‌توانند از قدرت چانه‌زنی جمعی که اتحادیه اعطا می‌کند استفاده کنند. مطالعه‌ای که توسط Unite Here بر روی هزاران کارمند استارباکس که در مکان‌های فرودگاه کار می‌کردند، نشان داد که یک شکاف نژادی در دستمزد کارگران سیاه‌پوست 1.85 دلار در ساعت کمتر از همتایان سفیدپوست خود درآمد دارند. تقریباً از هر پنج کارگر، یک نفر گزارش داد که پول کافی برای خرید غذا ندارد.

و در سال 2020، در بحبوحه قیام های ملی برای عدالت نژادی، استارباکس سیاستی را صادر کرد که کارگران را از پوشیدن سنجاق یا لباس در حمایت از زندگی سیاه پوستان مهم منع می کرد. این شرکت پس از سروصدای عمومی عقب نشینی کرد.

مانند آمازون و والمارت، استارباکس اغلب از کارگرانی که به دنبال سازماندهی اتحادیه هستند، انتقام گرفته است. گابریل اوکاسیو مجیاس، باریستای استارباکس در اورلاندو، فلوریدا، پس از تلاش برای متقاعد کردن همکارانش برای پیوستن به Unite Here، اخراج شد.

همه گیری به ویژه برای کارگران سخت بود زیرا سفارشات آنلاین به شدت افزایش یافت. یکی از سرپرستان شیفت در نیویورک که مایل بود نامش فاش نشود به گاردین گفت: «آنها از ما می‌خواهند که فقط این روبات‌هایی باشیم که سریع حرکت می‌کنند، ما فقط پهپادهای کوچکی برای آنها هستیم که فقط باید تا آنجا که می‌توانیم لاته‌ها را بیرون بیاوریم. نیم ساعت. “

هنگامی که از سخنگوی استارباکس خواسته شد به شکایت سرپرست شیفت پاسخ دهد، با بیانیه ای پاسخ داد که فقط می توانست توسط یک کارشناس روابط عمومی نوشته شده باشد. سخنگوی ما گفت: “200000 شریک ما در سراسر ایالات متحده بهترین افراد در تجارت هستند و تجربیات آنها برای کمک به ما برای تبدیل استارباکس به مکانی معنادار و الهام بخش برای کار کلیدی است.” ما یک برنامه مزایا در سطح جهانی را برای همه شرکای پاره وقت و تمام وقت و حمایت مستمر از شرکا در طول کووید-19 برای مراقبت از خود و خانواده‌هایشان ارائه می‌کنیم و همچنان نرخ نگهداری پیشرو در صنعت را داریم.»

درست است که این شرکت از کارکنان خود به عنوان “شریک” یاد می کند، گویی استفاده از اصطلاحی که قدرتمند به نظر می رسد برای تحت الشعاع قرار دادن کمبود نیروی کار کافی است. اما استفاده از این اصطلاح جنبه منفی دارد زیرا کارگران استارباکس را به چالش می کشند تا به آنچه “شریک” دلالت می کند، عمل کند.

یکی از کارگران بوفالو استارباکس، میشل آیزن، که به اتحادیه رای داد، در بیانیه‌ای گفت: «این پیروزی اولین قدم در تغییر معنای شریک بودن در استارباکس و معنای کار در صنعت خدمات به طور گسترده‌تر است. .” او افزود: “با اتحادیه، ما اکنون این توانایی را داریم که در مورد قراردادی مذاکره کنیم که استارباکس را به عنوان شرکتی که می‌دانیم می‌دانیم مسئول می‌داند و صدای واقعی را در محل کارمان به ما می‌دهد.” و این دقیقاً همان توانایی است که استارباکس و شولتز از آن وحشت دارند.

دی لئون می‌گوید: «وقتی کارگران این تصور را پیدا می‌کنند که این رئیس غول‌پیکر که یک سال پیش شبیه یک غول بزرگ به نظر می‌رسید، می‌تواند مورد ضرب و شتم قرار گیرد، وقتی این را می‌بینند، شروع به سازماندهی می‌کنند. قبلاً دو فروشگاه استارباکس در بوستون، با مشاهده موفقیت کافه بوفالو، برای انتخابات اتحادیه ثبت نام کردند. این کارگران که بار دیگر استارباکس را به چالش کشیدند تا اصطلاح «شریک» را رعایت کند، بیانیه‌ای صادر کردند و گفتند: «ما معتقدیم که هیچ شراکت واقعی بدون تقسیم قدرت و مسئولیت‌پذیری وجود ندارد».

کارگران یک فروشگاه در مسا، آریزونا، به طور مشابه از پیروزی در بوفالو الهام گرفته و درخواستی برای انتخابات اتحادیه ارائه کردند. یکی از کارگران به جمهوری آریزونا گفت: “چشم ما به بوفالو بود.”

به نظر می رسد که کارگران به طور فزاینده ای از تبلیغات ضد اتحادیه کارفرمایان شرکت خود می بینند. رجی بورخس، سخنگوی استارباکس، درباره فعالیت‌های طرفدار اتحادیه در مسا گفت: «ما نباید شخص ثالثی در این بین داشته باشیم تا با هم همکاری کنیم تا بهترین تجربه‌ای را که شرکای ما می‌توانند داشته باشند، داشته باشیم.» اما یکی از کارگران بوفالو استارباکس که به‌عنوان رابط اتحادیه کارگران Mesa خدمت می‌کرد، پاسخ داد: «اتحادیه ما از باریستاها و ناظران شیفتی تشکیل خواهد شد که استارباکس را تشکیل می‌دهند. این شخص ثالث نیست.”

به نظر می‌رسد که عموم مردم بیشتر از تلاش‌های اتحادیه حمایت می‌کنند، زیرا یکی از کارگران فروشگاه بوفالو گزارش داد که افراد بیشتری به کافه می‌آیند، از اخبار رأی‌گیری اتحادیه هیجان‌زده شده‌اند و سخاوتمندانه‌تر از حد معمول انعام می‌دهند. نظرسنجی گالوپ در سپتامبر نشان داد که بیشترین حمایت عمومی از اتحادیه‌ها از سال 1965 تاکنون بوده است، به طوری که 68 درصد از پاسخ‌دهندگان از حق چانه‌زنی جمعی حمایت می‌کنند. دی لئون می‌گوید: «بسیاری از کمپین‌های سازمان‌دهی موفق با حمایت جامعه پشتیبانی می‌شوند.»

چشمان آن حامیان اتحادیه در میان ما اکنون باید به سمت مدیریت استارباکس باشد زیرا این سوال باقی می‌ماند که آیا شرکت با حسن نیت در مورد قرارداد مذاکره خواهد کرد یا خیر. تری گرستاین در امریکن پرسپکت نوشت هشدار داد که «حتی در بوفالو، نبرد هنوز به پایان نرسیده است» و «راه‌های زیادی وجود دارد که کارفرمایان می‌توانند تلاش کنند تا اتحادیه را حتی پس از انتخابات نابود کنند». برنی سندرز، سناتور ورمونت که داشت اعلام همبستگی کرد با کارگران بوفالو، مطالبه کرد پس از انتشار اخباری مبنی بر رای گیری مبنی بر اینکه “شرکت باید از ریختن پول به مبارزه با اتحادیه دست بردارد و اکنون در مورد یک قرارداد منصفانه مذاکره کند.”

*این مقاله توسط اقتصاد برای همه، پروژه ای از موسسه رسانه مستقل تهیه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes