تأثیر قیمت بالای انرژی بر صنعت در منطقه محیط زیست شرق

[ad_1]

اروپا همچنان از قیمت های بالای انرژی هیجان زده است که به نظر نمی رسد به این زودی ها از بین برود. قیمت گاز طبیعی در مرکز هلندی TTF از اوج 180 یورو / مگاوات ساعت در اکتبر به حدود 70 یورو / مگاوات ساعت در 31 دسامبر کاهش یافت، اما با شروع زمستان، اکنون به 94 یورو در مگاوات ساعت باز می گردد. اگرچه این یک پدیده گذرا است، اما اکنون انتظار می‌رود قیمت‌ها تنها تا اواسط سال 2022 به سطح عادی و تا سال 2023 به سطح قبل از همه‌گیری بازگردند.

تأثیر آنها به درجات مختلف در خاورمیانه شرقی، اما بیشتر در یونان و ترکیه به دلایل بسیار متفاوت احساس می شود.

مانند بقیه اروپا، قیمت برق برای مصرف کنندگان یونانی درست قبل از کریسمس به 416 یورو / مگاوات ساعت رسید، در مقایسه با سطوح قبل از همه گیری حدود 160 یورو / مگاوات ساعت در سال 2019. این تا حد زیادی به دلیل افزایش وابستگی به واردات گاز طبیعی است. 40 درصد به دلیل حذف سریع زغال سنگ قهوه ای است که به طور سنتی برای تولید برق استفاده می شود. همانطور که در بقیه اروپا، آنها اقتصاد و صنعت یونان را به سمت بحران سوق می دهند و در صورت ادامه بحران، خطر حذف بهبود اقتصادی وجود دارد. نخست وزیر یونان کیریاکوس میتسوتاکیس این مسئله را یک “مشکل اروپایی که نیازمند راه حل اروپایی است” می داند.

در شورای اروپا در دسامبر در بروکسل، میتسوتاکیس پیشنهادهایی را برای مقابله با افزایش قیمت انرژی ارائه کرد که شامل خرید جمعی گاز طبیعی در اتحادیه اروپا می‌شد، اما نشست بدون توافق بر سر اقدامات مشخصی که باید انجام شود، به حالت تعلیق درآمد.

در دسامبر، یونان افزایش بیشتر یارانه برق و گاز را برای اکثر خانوارها، مشاغل کوچک و کشاورزی تصویب کرد که اولین بار در سپتامبر اعلام شد. آنها تا حدی از طریق درآمدهای سیستم تجارت انتشار گازهای گلخانه ای کشور (ETS) و همچنین توسط صندوق بازسازی و پایداری یونان تامین می شوند. با این حال، با ورود به سال 2022، صنعت یونان نگران اثرات افزایش قابل توجه هزینه های انرژی است و هشدار می دهد که بدون حمایت اضافی، برخی از شرکت ها ممکن است به زودی مجبور به تعطیلی شوند.

ترکیه افزایش گسترده قیمت برق، گاز طبیعی و بنزین را اعلام کرده است که در اوایل سال 2022 اعمال شد. قیمت برق برای خانوارها 50 درصد و برای صنعت 125 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت گاز به ترتیب 25 درصد و 50 درصد افزایش یافت. آنها خشم سیاستمداران اپوزیسیون و همچنین مردمی را که برای ابراز ناامیدی از این ضربه اخیر به اقتصاد کشور به خیابان ها می آیند، برانگیخته اند. با تورم بالای 36 درصد در دسامبر و کاهش 45 درصدی ارزش پوند در سال 2021، اقتصاد ترکیه در حال فروپاشی است. و این تا حد زیادی به دلیل “اردوگونومی” – سیاست اقتصادی بسیار غیرمتعارف رئیس جمهور ترکیه است رجب طیب اردوغان عمدتا بر پایه حفظ نرخ های بهره پایین است.

وابستگی تقریبا کامل ترکیه به واردات نفت و گاز، این کشور را با افزایش هزینه های واردات نفت و گاز به دلار، با سقوط پوند، در یک ضربه مضاعف قرار می دهد. این در حالی است که بر حسب دلار، واردات گاز از ترکیه توسط قراردادهای تامین بلندمدت مرتبط با قیمت نفت محافظت می شود.

افزایش قیمت واردات انرژی نیز به سرعت ذخایر ارزی آن را تخلیه می کند. توسعه میدان گازی تازه کشف شده ساکاریا در دریای سیاه با حجم 540 میلیارد متر مکعب که تا سال 2023 پیش بینی می شود می تواند تسکین قابل توجهی را ایجاد کند. مانند تلاش برای افزایش تولید برق از منابع تجدیدپذیر، اکنون به 43 درصد رسیده است.

به نظر می رسد بحران جهانی انرژی اسرائیل را فرا گرفته است. نگرانی ها این است که به دلیل افزایش قیمت زغال سنگ وارداتی، قیمت برق 4.9 درصد در سال 2022 افزایش یابد. دور از گرداب اروپایی و آسیایی قیمت انرژی. در حال حاضر، 23 درصد از برق اسرائیل از زغال سنگ تولید می شود، اما این میزان در سال 2025 متوقف خواهد شد. بیش از 70 درصد از برق اسرائیل از استفاده از گاز طبیعی تولید شده توسط دو میدان گازی غول پیکر آن، تامار و لویاتان، تامین می شود. قیمت گاز از طریق قراردادهای بلندمدت ثابت است و امروز به 4 تا 5 دلار در هر میلی‌متر بی‌تی‌یو می‌رسد و از اسرائیل در برابر هول‌ها و هوس‌های بازارهای انرژی جهان محافظت می‌کند.

با این حال، بحران انرژی شرایط را در غزه بدتر کرده است، به طوری که شکاف بین عرضه و تقاضای برق در حال حاضر 75 درصد تخمین زده می شود، که عرضه برق را تنها به چند ساعت در روز محدود می کند.

مصر همچنین تا حد زیادی از بحران جهانی انرژی محافظت می شود. اکنون در گاز خودکفا است و قیمت‌ها توسط دولت تعیین می‌شود. افزایش قیمت انرژی و سوخت نتیجه تورم است که در حال حاضر حدود 5.7 درصد است. اتکای بیشتر به انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید برق سیکل ترکیبی کارآمدتر نیز کمک می‌کند.

فلج سیاسی و اقتصادی لبنان به یک بحران انرژی عظیم منجر شده است که منجر به قطع برق و کمبود گازوئیل و بنزین شده است که این کشور را فلج کرده است. توافق بین مصر، اردن و سوریه به برکت آمریکا به این معناست که گاز طبیعی باید از طریق خط لوله ترانس عربی به لبنان تحویل داده شود تا بحران برق در سه ماه آینده کاهش یابد.

ما امیدواریم که انتخابات پارلمانی در آوریل و انتخابات ریاست جمهوری در اکتبر منجر به تغییرات سیاسی مورد نیاز شود، اما لبنان قبلاً در آنجا حضور داشته است و چیزهای زیادی برای نشان دادن وجود ندارد. مردم لبنان بشدت نیازمند و شایسته سالی بهتر هستند – اما آیا به آن خواهند رسید؟ سیاست ها خوب نیست

اتکای کامل به فرآورده های نفتی برای تولید برق، قبرس را از قیمت بالای گاز طبیعی محافظت کرده است. با این وجود، وابستگی آن به نفت و تأثیر قیمت‌های بالای ETS اتحادیه اروپا بر تجارت گازهای گلخانه‌ای منجر به افزایش شدید قیمت برق شده است و مشکلاتی را به‌ویژه برای خانوارهای کم‌درآمد ایجاد کرده است. در ماه نوامبر، قبرس مالیات بر ارزش افزوده قبوض برق برای خانوارهای آسیب پذیر را از 19 درصد به 5 درصد در شش ماه کاهش داد. اما دولت اکنون درگیر نبرد با پارلمان است که در حال رای‌گیری لایحه کاهش 10 درصدی مالیات بر ارزش افزوده برای همه از جمله صنعت است. اکنون می توان این موضوع را به دیوان عالی کشور ارجاع داد.

اما علیرغم بحران انرژی، حمایت از انتقال انرژی همچنان قوی است و یونان قصد دارد تا سال 2030 61 درصد از برق خود را از منابع تجدیدپذیر تولید کند – و همچنان برنامه ریزی برای حذف تدریجی زغال سنگ قهوه ای تا سال 2028 – اسرائیل تا 30 درصد و مصر با 42 درصد.

این بحران این ایده را تقویت کرده است که استفاده محتاطانه‌تر از منابع گاز طبیعی در شرق مدیترانه، بهره‌برداری منطقه‌ای برای حمایت از بهبود اقتصادی منطقه پس از یک بیماری همه‌گیر و تسریع در گذار به انرژی پاک است.

اما با ورود به سال 2022، سؤالات باقی می ماند. آیا نوع دیگری از ویروس کرونا منجر به انسداد بیشتر خواهد شد؟ آیا قیمت ETS از 100 یورو در تن فراتر خواهد رفت؟ آیا شاهد تشدید تقابل روسیه و ناتو خواهیم بود؟ آیا تابستان گرمتر منجر به حوادث آب و هوایی شدیدتر می شود؟ آیا بحران جدید نفتی باعث می شود قیمت ها از 100 دلار در هر بشکه فراتر رود؟ آیا اروپا دچار آشفتگی سیاسی خواهد شد؟ دو اجلاس اخیر شورای اروپا، اروپای دوپاره را در مورد بسیاری از موضوعات کلیدی، از جمله انرژی و آب و هوا نشان داده است. چنین رویدادهایی می تواند تأثیری بر منطقه محیط زیست شرق داشته باشد. اما همه چیز عذاب و غم نیست. امید است که اوضاع در سال 2022 بهتر شود و بهبود اقتصاد جهانی – و شرق مدیترانه – ادامه یابد.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes