اوکراین یک جامعه درگیری است

[ad_1]

اوکراین جامعه ای در حال جنگ است. از جمله دشمنان آن می توان به روسیه پوتین اشاره کرد. اهداف اصلی ارائه شده توسط این دو نهاد این است که اطمینان حاصل شود که اوکراین به عنوان یک دولت فعال ضعیف باقی می ماند و حاکمیت و استقلال ملی آن به طور تحریک آمیز و دائمی به چالش کشیده می شود.

اوکراین جامعه‌ای است که در حالی که به دنبال هویت دموکراتیک و جایگاه خود در خانواده غربی است، مجبور به درگیری مداوم، رفتار تهاجمی از سوی روسیه، البته در نتیجه ناتوانی و اراده سیاسی داخلی است.

سال‌ها پس از تحولات سیاسی میدان، رهبری او هنوز نمی‌تواند راه را پس از تصمیم عمومی تاریخی برای ترک حوزه نفوذ روسیه باز کند.

رویداد میدان رد تاریخی نظم فاسدی به رهبری ویکتور یانوکوویچ طرفدار روسیه، جامعه بزرگتر اوکراین بود، نظمی که عمدتاً تحت تأثیر یک نظام اقتصادی الیگارشی، ضد دموکراتیک، ضد حاکمیت قانون و بیگانه هراسی الهام گرفته از روسیه بود.

برخلاف تصور عموم، میدان انقلاب نبود، بلکه قیام علیه فساد و نظام حکومتی بود. این انقلاب نبود، زیرا نظام قدیم ویران نشد و سرنگون نشد.

رویه‌های قدیمی عمدتاً به قوت خود باقی می‌مانند، و از تلاش‌های نیمه‌دلانه برای اصلاح مصون هستند. این تا حد زیادی نتیجه رهبری است که از شیوه های قدیمی تفکر و انجام کارها در دولت و دادگاه پشیمان نشده است. اما این نیز نتیجه رهبری سیاسی است که به طور کامل از ارزش های مورد نیاز برای تغییر ساختارهای حاکمیتی خود آگاه نیست.

رهبری سیاسی، مدیریتی، حقوقی و اقتصادی کنونی اوکراین نه آماده است و نه متکی بر اقدام قانونی و ساختن یک جامعه عادلانه مبتنی بر قوانین است. با وجود فرصت‌ها و زمان‌های زیاد، اوکراین کشوری است که به نظر می‌رسد اقدامات نیمه‌دلانه مدام در آن دنبال می‌شود.

خروج اخیر TIU کانادا، یکی از سرمایه گذاران خارجی برجسته اوکراین، از شکایت علیه الیگارش ایگور کولوویسکی به دلیل قطع غیرقانونی شبکه به دلیل شرایط تقلبی و غیرقانونی یا “تهاجم” اساسی، نشان دهنده شکست دولت اوکراین در اجرای این طرح است. اصلاحات

این امر به نمونه ای از شکست تبدیل شده است، نه تنها در عدم حمایت از منافع شرکای سرمایه گذاری خارجی خود، بلکه در ناتوانی دولت در ایجاد یک سیستم قانونی که از هنجارهای تجاری پذیرفته شده غربی الهام گرفته از حاکمیت قانون برخوردار باشد.

پس از دو سال دعوا، اخراج های متعدد توسط قضات و تاخیر، دادگاه تجدید نظر در کیف تصمیم گرفت پرونده را به دادگاه بدوی بازگرداند و شرکت را مجبور به بازگشت به صفر کرد. میلیون‌ها دلار از دست رفته، تنظیم‌کننده‌ها نادیده گرفته شده‌اند، هیچ تحقیق پلیسی انجام نشده است، و هیچ پیگرد قانونی وعده داده شده برای آنچه که بسیاری از ناظران مستقل آن را نتیجه نیت مجرمانه می‌دانند، آغاز نشده است. وعده‌های اصلاحات حقوقی و قضایی محقق نشده است و تلاش‌هایی که صورت گرفته است قطعاً محقق نشده است.

مگر اینکه شما یک شرکت چندملیتی و یا آنقدر بزرگ و مشهور هستید که گیج و مرعوب نمی شوید، تلاش برای انجام تجارت در اوکراین، با پیروی از سنت های تثبیت شده و فرضی بازار آزاد، یک تلاش بسیار پرخطر است.

علیرغم اظهارات مداوم دولت ریاست جمهوری و انگیزه های بین المللی جالب در مورد پتانسیل مثبت سرمایه گذاری در اوکراین، سرمایه گذاری در اوکراین، به ویژه توسط شرکت های متوسط، در شرف پایان است.

آنچه که پرونده TIU کانادا به وضوح نشان داد این است که اوکراین بازاری است که در آن سرمایه گذاران در برابر “تهاجمات” غارتگرانه “تجار” محلی محافظت نمی شوند. اینجا جایی است که دادگاه ها به طور کامل به حقوق سرمایه گذاران رسیدگی نمی کنند، جایی که هیچ مدرکی دال بر فرض صحیح انصاف در سیستم حقوقی وجود ندارد، و نمی توان انتظار داشت که دادستان ها و پلیس محلی به وظایف اصلی خود عمل کنند یا بررسی جرایم احتمالی

آنچه TIU علیه کولومایسکی نشان می دهد این است که علیرغم وعده های اصلاح و تغییر، تحول سیستمی و نهادی اوکراین شکست خورده است. اوکراین حوزه قضایی است که در آن حاکمیت قانون در فعالیت های تجاری اولیه کار نمی کند.

علیرغم دو تغییر در دولت پس از میدان، اوکراین همچنان توسط افراد دوگانه ای هدایت می شود که از طرف دولت وعده می دهند، به آنها عمل نمی کنند و به عواقب ترک توافقات مالی توافق شده احترام نمی گذارند.

اوکراینی‌ها ثابت کرده‌اند که نمی‌توان به آن‌ها برای تحقق وعده‌هایشان اعتماد کرد. رهبری سیاسی کنونی نمی داند چگونه در یک سیستم بازار آزاد مبتنی بر قاعده عمل کند و به وضوح از ارتباط بین رشد اقتصادی و احترام به حاکمیت قانون بی اطلاع است. در اوکراین، دولت‌ها می‌توانند تغییر کنند، اما ارزش‌های مسئولین حکومت تغییر نمی‌کنند.

این بدان معنا نیست که اوکراین رهبری کیفی ندارد. درست است. با این حال، این افراد در رهبری کنونی نیستند و نه از سوی دولت زلنسکی و نه از سوی شرکای غربی اوکراین تحت فشار قرار نگرفته‌اند. واقعیت این است که کسانی که جهت گیری غربی دارند به طور سیستماتیک توسط دولت زلنسکی حذف شده اند یا اصلا دعوت نشده اند که به آن بپیوندند. بله، این جنگ برای ارزش هاست و این جبهه ای است که اوکراین مستقل در آن شکست می خورد.

با این حال، نبرد پوتین برای قلب و ذهن اوکراینی ها شکست خورده است.

اکثریت قریب به اتفاق جمعیت اوکراین هرگونه مشارکت بیشتر در جهان روسیه را رد کردند. نظرسنجی پس از نظرسنجی نشان می دهد که تمایل دائمی اوکراینی ها برای تبدیل شدن به بخشی از اروپای دموکراتیک و نهادهای غربی است.

اوکراینی‌ها، مردمی بسیار سرکش ذاتاً و در نتیجه چندین دهه ظلم و ستم، به ویژه از جانب روسیه، در آینده هیچ تلاشی برای تصرف کشور خود در جهان روسیه را تحمل نخواهند کرد.

با این حال، رهبری سیاسی برجسته اوکراین این موضوع را نادیده گرفته یا حتی رد کرده است که مؤثرترین استراتژی در برابر تجاوزات مداوم پوتین، تبدیل اوکراین به یک جامعه مبتنی بر قانون، دموکراتیک و بازار آزاد است.

اقدامات پوتین در قبال اوکراین نشان می‌دهد که او یک بازار دموکراتیک و آزاد اوکراین را “تهدیدی” برای روسیه می‌بیند. جهان بینی اشتباه پوتین نمی تواند و نمی پذیرد که یک کشور مستقل و مستقل حق تعیین نحوه اداره مردمش را داشته باشد. پوتین در نهایت باید این واقعیت را بپذیرد. اوکراین آزاد و مستقل یک واقعیت تاریخی است.

اوکراین ثابت کرده است که مطلقاً هیچ تمایل یا تمایلی برای تهدید نظامی یا تهدیدی برای امنیت روسیه ندارد. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، اوکراین می خواهد مسیر صلح را دنبال کند، تنها بماند و به مردمش اجازه دهد تا به عنوان بخشی از اروپا به دنبال جاه طلبی های خانوادگی و اقتصادی خود باشند.

روسیه به طور غیرقانونی و با نقض هنجارهای بین المللی جنگی تهاجمی را علیه اوکراین به راه انداخته است.

با این حال، مردم اوکراین از پوتین، تهدیدهای او و دخالت او در امور این کشور به ستوه آمده اند. بر اساس یک نظرسنجی ملی اخیر، تقریباً 57 درصد از اوکراینی‌ها گفته‌اند که اگر کشورشان مورد حمله قرار گیرد، آماده هستند تا علیه هرگونه تهاجم روسیه در آینده سلاح به دست بگیرند.

باید تکرار کرد که جنگ‌های اوکراین بر سر ارزش‌ها، آزادی از یک سو و تبعیت از اقتدارگرایی امپریالیستی از سوی دیگر است.

به دو دولت پس از میدان، مأموریت انتخاباتی داده شد تا تغییرات اساسی در اوکراین ایجاد کنند. با این حال، آنها نتوانسته اند نظم عمومی جدیدی را ایجاد کنند که به عدالت و انصاف کمی نیاز دارد، سیستمی که حداقل هدف آن پیروی از اصول عدالت اقتصادی است که فرصت های برابر را برای همه فراهم می کند، سیستمی که در آن بازارهای آزاد قیمت های رقابتی را تعیین می کنند. خدمات به نفع مصرف کنندگان عادی و یک سیستم نظارتی بی طرف که به طور موثر برای جلوگیری از انحصارهایی که تنها به نفع عده معدودی است و شاید مهمتر از همه، ایجاد قوه قضاییه ای که بیانگر برتری حاکمیت قانون باشد، کار کند. بیان نهایی نظم دموکراتیک

ایگور کولومایسکی الیگارش اوکراینی در مارس 2021 توسط ایالات متحده تحریم شد.

اصول و ارزش‌های رهبران سیاسی اوکراین همچنان در ایجاد تغییرات اساسی ناکام هستند، زیرا نمی‌خواهند و نمی‌توانند ارزش‌های دموکراتیک مورد نیاز رای‌دهندگان اوکراینی را با الهام از انقلاب کرامت 2014 نهادینه کنند.

یکی دیگر از جبهه های نظامی، این جبهه داخلی، یک سیستم الیگارشی الهام گرفته از روسیه است که نظام ارزشی دموکراتیک را برای اوکراین نمی پذیرد و در آن افراد فاسد با کارایی دقیق کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که مسیر جامعه مبتنی بر قانون از بین می رود. این افرادی که این گروه ضد دمکراتیک علیه حاکمیت قانون را تشکیل می دهند، نه تنها الیگارش هستند، بلکه سیاستمداران و بوروکرات های فاسد در همه سطوح نیز هستند که معتقدند حق دارند با “کار کردن” روی سیستم، از طرح های جنایتکارانه دستکاری کنند و از آنها سود ببرند. دولت های متوالی در اوکراین این مشکل را ریشه کن نکرده اند.

درس مشمئز کننده پرونده TIU کانادا علیه الیگارش کولوویسکی، حماسه شکست طبقه حاکم اوکراین در تلاش برای تکمیل تحول جامعه اوکراین و ایجاد یک پایه قوی برای جامعه مبتنی بر قانون است. این شکست باعث آسیب پذیری اوکراین و تضعیف حاکمیت ملی و توانایی خود برای اثبات استقلال خود از موضع قدرت شده است.

همه اینها، جنگ در اوکراین و با روسیه با تحقق آرمان ملی تاریخی برای اوکراین آزاد و دموکراتیک، مبتنی بر حاکمیت قانون مرتبط است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes