اروپا و روسیه اروپای جدید

[ad_1]

من همیشه از نحوه مقایسه مفسران محافظه کار اخیراً وضعیت فعلی در غرب با سال های ضعیف امپراتوری روم حمایت کرده ام. از یک طرف، من همیشه می‌خواستم باور کنم که از آنجایی که دموکراسی‌های اروپایی و آمریکایی بزرگترین جوامعی را که تاریخ بشر تاکنون شناخته است به جهان داده‌اند، آنها همچنین در دفاع از مهمترین چیزها انعطاف‌پذیر خواهند بود. اما در واقع ما این کار را نکرده‌ایم. اخیراً بسیاری از آن را دیده است.

من می دانم که اروپا او میداند ارزش‌های آن بهترین هستند، بنابراین می‌تواند بعد از برگزیت به آمریکایی‌ها و بریتانیایی‌ها به چشم‌های متکبرانه نگاه کند یا ناظرانی را به کشورهایی مانند گرجستان و اوکراین بفرستد تا با گزارش‌های تشویقی به سبک دبیرستان، رتبه C + را به آنها بدهد. بهتر است “(در حالی که امیدواریم هیچ کس در کیف یا تفلیس جرات ذکر این را نداشته باشد که اوضاع در دفتر کارگردان به سختی آرام است). اما وقتی پای آن به میان می‌آید، اروپا برای حفاظت از ارزش‌هایی که بر آنها اصرار دارد – با درجه‌ای از دقت کافی – بهترین کاری را که جهان می‌تواند نشان دهد، انجام نمی‌دهد.

دو راه برای تداوم این ریاکاری وجود دارد و این خطر واقعی تحت الشعاع قرار دادن لیبرال دموکراسی اروپایی را به همراه دارد. اولین مورد این است که هر بار که یک حمله تروریستی اسلام گرا رخ می دهد، مردمی که کشور اروپایی قربانی این جنایات شده است، اطمینان می یابند که افراط گرایی اسلامی هیچ ربطی به اسلام ندارد. دومی البته به روسیه مربوط می شود.

همانطور که می دانید، من قبلاً در مورد هر دو موضوع خاردار در این صفحات نوشته ام. چیزی که من احتمالا فراموش کرده ام که به تفصیل به آن نگاه کنم این است که عدم امکان حل هر یک از مشکلات به دلیل این واقعیت پیچیده است که کشورهای اروپایی به آنها به یک شکل نگاه نمی کنند.

برای مثال، فرانسه و آلمان را نمی توان متقاعد کرد که اعتراف کنند که شاید – شاید – اسلام می تواند با تروریسم اسلامی ارتباطی داشته باشد. مسلمانان زیادی در داخل مرزهایشان وجود دارند که می توانند (باز هم فقط یک احتمال) به انتقاد از ایمان خود اعتراض کنند. در همین حال، لهستان و مجارستان در مورد اینکه چه اتفاقی می‌افتد وقتی کشوری تلاش می‌کند دست به بشردوستانه انتحاری بزند که به نوبه خود آنها را از نظر بروکسل لیبرال نژادپرستان راست‌گرا می‌کند، تردید دارند. خوب، جاده جهنم – می دانید با چه چیزی هموار شده است.

این ما را به مسئله روسیه می رساند. من نمی توانم فکر نکنم که سیاستمداران اروپایی در حسرت دهه 1990 هستند، زمانی که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی مسکو را مانند حباب ترکاند و عملاً آن را بی ضرر کرد. صادقانه بگویم، من می بینم که از دیدگاه آنها این بی نهایت بر مسکو احیاگر و کینه توز امروزی ارجحیت دارد، اما ناتوانی اروپا در اتخاذ تصمیمات ملموس در مواجهه با کرملین تهاجمی، هیچ لطفی برای بروکسل در صحنه بین المللی ندارد. البته از نظر ایدئولوژیک، اروپا مایل است با کشورهای شوروی سابق مقابله کند، اما آنها نمی توانند با پیامدهایی روبرو شوند که بیست سال پیش عاملی نبود. آیا لهستان و کشورهای بالتیک در شرایط جوی امروزی در اتحادیه اروپا و ناتو پذیرفته خواهند شد؟ شک دارم.

البته نکته اصلی در عمل فعلی این داستان غم انگیز و غم انگیز مربوط به آلمان و اوکراین است. منظورم این نیست که بروکسل و برلین از کی یف در نبرد علیه مسکو حمایت نکردند – دور از آن. آنها سال هاست که گام های غرب زدگی و حکومت دموکراتیک را تایید کرده اند. این به سادگی این واقعیت است که اروپا همه چیز را به اوکراین داده است به جز آنچه ممکن است نیاز داشته باشد. کمک های نظامی در قالب آموزش، تسلیحات و تجهیزات عمدتاً از بریتانیا و ایالات متحده می آید.

و البته، بیایید فراموش نکنیم که مهاجران اوکراینی در اروپا مورد استقبال قرار نگرفتند – اما چرا اینگونه باشد؟ همتایان آنها در خاورمیانه به وضوح از نظر فرهنگی و اجتماعی سازگارترند. دلایل رسمی برای رد مهاجران اوکراینی بر این واقعیت استوار است که بیشتر کشور آنها عاری از جنگ است. طبیعتاً، این بی احساس و ناآگاهانه این ایده را نادیده می گیرد که هنوز هم می توان در مرزهای خود پناهنده بود و فرار از دونتسک به این معنی نیست که کالاها و ثروت دنیوی شما به طور جادویی در لویو یا کیف ظاهر می شود. من از این که آلمانی ها با توجه به تقسیم کشورشان تا سال 1991 قدردان این موضوع نبودند، – هرچند تعجب نمی کنم – شوکه شدم.

امتناع آلمان از فروش و صادرات تسلیحات به اوکراین شاهد دیگری بر بزدلی اروپا در برابر تظاهرات مبتذل قدرت توسط مسکو است. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، به وضوح معتقد است که “مناقشه تنها با ابزارهای سیاسی قابل حل است.” شنیدم که پرسیدی یعنی چی؟ من فقط می توانم به یک چیز فکر کنم، زیرا تنها یک چیز می تواند مناقشه را حل کند و آن به رسمیت شناختن “استقلال” سرزمین های اشغالی است.

این یک نمونه کلاسیک از تفکر دوگانه است که اروپا آن را دوست دارد. او یک راه حل سیاسی برای جنگ در اوکراین می خواهد، اما می داند که تنها راه حل سیاسی به معنای از دست دادن منطقه دونباس است. بنابراین، می‌توان در مورد پذیرش اوکراین در ناتو سر و صدای زیادی به پا کرد، زیرا به خوبی می‌دانیم که هیچ کشوری نمی‌تواند عضویت خود را در صورت داشتن سرزمین‌های داخلی اعلام استقلال یا تحت اشغال خارجی، به دست آورد.

البته، این واقعیت که روسیه می تواند به سادگی شیر گاز را در هر زمانی ببندد، برلین را بر آن داشته است که نسبت به مخالفت با کرملین محتاط باشد، اما آیا کسی می تواند صادقانه بگوید که مماشات پوتین موثر بوده است؟ در نهایت، او به وضوح پس از هر نقض قوانین بین‌المللی و هر ماجراجویی نظامی خارجی، تهاجمی‌تر شد.

رئیس جمهور جو بایدن به صراحت اعلام کرد که هیچ کمک نظامی مستقیمی به اوکراین ارسال نخواهد شد، بیانیه ای که پس از آن آلمان از فروش تسلیحات و تجهیزات بیشتر خودداری کرد. زمانی که ارتش پوتین در مرزهای کی یف حضور دارند، بعید است که این خبر در کی یف شنیده شود، اما بدیهی است که این خبر در مسکو متفاوت دریافت خواهد شد. این تقریباً یک فراخوان برای درمان است: بیان روشنی مبنی بر اینکه نه کمک و نه سلاح برای دشمنان شما ارسال نخواهد شد، مطمئناً در موضع پوتین وسوسه انگیز خواهد بود. این را با فقدان چهره بزرگی که اروپا از انجام هر کاری ملموس برای محافظت از شریک خود به جز دعوت به “راه حل سیاسی” خودداری می کند، ترکیب کنید.

در این مرحله، اوکراین بهتر است به درون خود نگاه کند: آموزش مداوم نیروهای خود، استحکامات مستحکم برای مواضع خود. اروپا آتش خود را از دست داده است. فرانسه بیش از حد بر امور داخلی متمرکز است (و به نصف فرصتی که احتمالا دوست دارد دوستی تاریخی نزدیک خود را با روسیه دوباره برقرار کند) داده شده است) و آلمان بیش از حد مقصر جنگ جهانی دوم است. اروپا باید به زودی وارد عمل شود: تهدید سه جانبه اسلام گرایی، بدخواهی پوتین و ظهور افراط گرایی راست فاشیستی را نمی توان با صلح و جهل عمدی مقابله کرد.

بنابراین، من مجبورم اعتراف کنم که مفسران محافظه کار ممکن است حق داشته باشند، و این زمانی است که با نگاهی به پایان روم به گذشته نگاه خواهیم کرد – اگر حداقل فرض کنیم که در آینده مردم به اندازه کافی صادق و علاقه مند هستند. به تمدن اروپا به عنوان یک فانوس نوری که هست نگاه کنیم.شاید ایالات متحده به همان روشی که بیزانس انجام داد ادامه دهد، همانطور که جانشین تضعیف شده متعهد به حرکت به جلو برای هزار سال دیگر است. فکر کنم بهتر از هیچی باشه

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes