پیستون خودرو چیست و چطور کار میکند؟

امروزه در خودرو های سواری، از پیستون های آلومینیمی، به دلیل سبکی و انتقال حرارت بهتر، استفاده می گردد، که به دو روش ریختگی یا آهنگری ساخته می شوند. از آن ها در بعضی از خودرو های دیزلی پر قدرت استفاده می شود. بعضی خودروها دارای سیستم سوپاپ و تایمینگ متغیر هستند. برخی خودروها نیز سیلندرهایی دارند که دارای دو سوپاپ ورودی و دو سوپاپ خروجی هستند که آن ها را سیلندرهای چهارسو پاپه می نامند. به طور مثال اگر دو خودرو با وضعیت یکسان، با اندازه پیستون های معین دارید، خودرویی که تعداد بیشتری از این قطعه دارد، قدرت بیشتری تولید می کند. سپس عامل سوم یعنی ماده سوختنی به گرما و اکسیژن افزوده میشود که در نتیجه آن سوخت صدای پیستون پیستون ترمز پراید شعلهور میشود. برای سوختن به سه عامل حرارت، اکسیژن و ماده سوختنی نیاز است. تندی از مفاهیمی است که در روزمره از آن استفاده میشود. این به این معناست که امکان کم کردن مقطع و کاهش وزن پیستون وجود دارد. شمع ، این مخلوط را با جرقه ای کوچک منفجر می کند و انرژی حاصل، موجب حرکت پیستون به پایین می شود. در سال ۱۸۹۰ میلادی آکروید استوارت حق امتیاز ساخت موتوری را دریافت کرد که در آن هوای خالص در سیلندر موتور متراکم میگردید و سپس (به منظور جلوگیری از اشتعال پیشرس) سوخت به داخل هوای متراکم شده تزریق میشد، این موتورهای با فشار پایین بودند؛ و برای مشتعل ساختن سوخت تزریق شده از یک لامپ الکتریکی یا روشهای دیگر در خارج از سیلندر استفاده میشد.

اما در سال ۱۹۳۰ موتورهای دیزل قابل اطمینان که به خوبی طراحی شدهبودند و چند سیلندر و سریع نیز بودند به بازار عرضه شد. از آنجایی که ۱ کیلومتر، ۱۰۰۰ متر و ۱ ساعت ۳۶۰۰ ثانیه است. فرض کنید ورزشکاری، مسافت ۳۶۰ متر را در مدت زمان ۶۰ ثانیه پیموده است؛ در این حالت تندی او بشکل زیر محاسبه میٰشود. تصور کنید که در مثال ۵، پس از آنکه شخص به تئاتر شهر میرسد، دوست خود را ملاقات کرده و قصد دارد تا او را برای شام مهمان کند. فیزیک، ریاضیات و مهندسی مکانیک از جمله مباحث مورد علاقه او هستند که در رابطه با آنها تولید محتوا میکند. لیکن از آن تاریخ تاکنون طراحی و تولید این موتورها به طریقی پیشرفت نمودهاست که امروزه استفاده گسترده و فراگیر از موتورهای دیزل را شاهد هستیم. رینگ ها، حلقه هایی هستند که در شیارهای مشخصی دور این قطعه قرار می گیرند. جهت افزایش قدرت و کشش خودرو از چندین سیلندر و پیستون در خودرو استفاده می کنند.

بدیهیست که در بلوک سیلندر یک خودرو ، به تعداد پیستون های آن بوش سیلندر تعبیه شده است بنابراین هرچقدر تعداد پیستون های یک خودرو بیشتر شود ، حجم و اندازه بلوک سیلندر آن خودرو نیز افزایش پیدا می کند. همان طور که در بخش قبل توضیح داده شد، تقسیم بندی رینگ بر مبنای کارکرد و همچنین محل قرارگیری صورت می گیرد. ناگهان متوجه میشود که کیف پول خود را فراموش کرده و تصمیم میگیرد که به توحید برگردد. شخصی، فاصله میان میدان توحید و تئاتر شهر را در مدت زمان ۱۵ دقیقه طی کرده است. کاربرد مدل آلومینیومی این قطعه، آن قدر گسترده شده است که در موتورهای دیزلی هم استفاده می شوند؛ البته در موتورهایی که احتمال آب شدن آلومینیوم وجود دارد، مدل هایی که از جنس چدن هستند، همچنان کاربرد خود را حفظ کرده اند. انژکتورها: باعث پودر شدن سوخت و گازبندی اتاقک احتراق میشوند. در این بازی دست و پای هر دو تیم بسته شد و قفل شدن بازی دلایل فنی دارد. معمولا دلیل این اتفاق به این موضوع برمیگردد که یکی از دو تیم اقداماتی را انجام میدهد که بازی قفل میشود و فکر میکنم استقلال در این زمینه موفق شد.

موتورهای دیزل سبکتری که سرعتشان نیز بالا بود در سال ۱۹۲۵ به بازار عرضه شدند. مجموعه رینگ، معمولاً از بالا به پایین، شامل رینگ فشار، حلقه وایپر و رینگ روغن است که همه آن ها از فولاد یا چدن ساخته شده اند. توسعه پمپهای سوختپاش (پمپهای انژکتور) با توسعه موتورهای کوچکی که برای استفاده در خودروها مناسب بودند متعادل شد. در این خودروها با توجه به سیستم سوپاپ، شیارهایی در پیستون ایجاد می شود که از برخورد سوپاپ ها با این قطعه جلوگیری می کنند. موتور دیزل، گونهای موتور درونسوز است که در آن از چرخه دیزل برای ایجاد حرکت استفاده میشود. با پایین آمدن پیستون یک خلأ نسبی در سیلندر ایجاد میشود و هوای خالص از طریق مجرای سوپاپ هوا وارد سیلندر میگردد. پس از رسیدن پیستون به نقطه مرگ پایین سیکل جدیدی آغاز میشود. تصور کنید خودروی شما دچار مشکل شده است و مکانیک خودرو پس از دیدن آن، با نگاهی ناامیدانه به شما می گوید، رینگ پیستون چسبانده است. این باعث شده بود که پرسپولیس برای کوتاه یا بلند بازی کردن دچار مشکل شود. به گزارش فوتبالی و به نقل از تسنیم، مجید جلالی در ارتباط با دربی تهران که با تساوی بدون گل به پایان رسید گفت: در فوتبال یک اصطلاح داریم که میگویند بازی قفل شد و در مورد دربی هم همین موضوع صدق میکند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد پیوستن ب عربی لطفا از سایت ما دیدن کنید.