چارچوب جدید اتحادیه اروپا برای کربن زدایی از بازارهای گاز، ترویج هیدروژن، کاهش انتشار متان

[ad_1]

در 15 دسامبر، کمیسیون اروپا مجموعه ای از پیشنهادات قانونی را برای کربن زدایی از بازار گاز اتحادیه اروپا با تسهیل جذب گازهای تجدیدپذیر و کم کربن، از جمله هیدروژن، و تضمین امنیت انرژی برای همه شهروندان اروپا تصویب کرد. معاون اجرایی کمیسیون اروپا برای معامله سبز، «اروپا باید ورق سوخت‌های فسیلی را برگرداند و به سمت منابع انرژی پاک‌تر حرکت کند». فرانس تیمرمنز وی گفت: این شامل جایگزینی گازهای فسیلی با گازهای تجدیدپذیر و کم کربن مانند هیدروژن است. “امروز ما قوانینی را پیشنهاد می کنیم تا امکان این گذار فراهم شود و بازارها، شبکه ها و زیرساخت های لازم را ایجاد کنیم. او گفت: «برای مقابله با انتشار متان، ما همچنین یک چارچوب قانونی محکم برای ردیابی و کاهش این گازهای گلخانه‌ای قدرتمند ارائه می‌کنیم که به ما کمک می‌کند تا به وعده جهانی متان و مقابله با بحران آب‌وهوایی عمل کنیم.»

کمیسیون همچنین استراتژی متان اتحادیه اروپا و تعهدات بین المللی آن را با پیشنهادهایی برای کاهش انتشار متان در بخش انرژی اروپا و زنجیره تامین جهانی دنبال می کند.

او گفت که اتحادیه اروپا باید انرژی مصرفی خود را کربن زدایی کند تا انتشار گازهای گلخانه ای را حداقل تا سال 2030 به میزان 55 درصد کاهش دهد و تا سال 2050 آب و هوا خنثی شود و این پیشنهادات به دستیابی به این هدف کمک خواهد کرد.

کمیسر انرژی اتحادیه اروپا عکس های سیمسون اشاره کرد که پیشنهادات ارائه شده در 15 دسامبر با افزایش استفاده از گازهای پاک، شرایط را برای گذار سبز در بخش گاز اتحادیه اروپا ایجاد می کند. «یک عنصر کلیدی این انتقال، ایجاد بازار رقابتی هیدروژن با زیرساخت‌های ویژه است. ما می‌خواهیم اروپا پیشتاز باشد و اولین کسی در جهان باشد که قوانین بازار را برای این منبع مهم انرژی و حفاظت وضع می‌کند. سیمسون گفت: «ما همچنین قوانین سختگیرانه‌ای را در مورد انتشار متان از گاز، نفت و زغال‌سنگ پیشنهاد می‌کنیم تا انتشار گازهای گلخانه‌ای در این بخش‌ها را تا سال 2030 تا 80 درصد کاهش دهیم و در خارج از اتحادیه اروپا روی متان عمل کنیم.» «پیشنهادات ما همچنین امنیت عرضه گاز را تقویت می کند و همبستگی بین کشورهای عضو را تقویت می کند تا با شوک های قیمتی مقابله کرده و سیستم انرژی ما را پایدارتر کند. به درخواست کشورهای عضو، ما در حال بهبود هماهنگی ذخیره‌سازی گاز در اتحادیه اروپا و ایجاد فرصتی برای خرید مشترک داوطلبانه ذخایر گاز هستیم.

پیشنهادات کمیسیون برای مقررات و دستورالعمل‌ها شرایطی را برای انتقال از گاز طبیعی فسیلی به گازهای تجدیدپذیر و کم کربن، به ویژه بیومتان و هیدروژن ایجاد می‌کند و انعطاف‌پذیری سیستم گاز را تقویت می‌کند. یکی از اهداف اصلی ایجاد بازار هیدروژن، ایجاد محیط مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد امکان توسعه زیرساخت های ویژه از جمله تجارت با کشورهای ثالث است. قوانین بازار در دو مرحله قبل و بعد از سال 2030 اعمال می شود و به ویژه دسترسی به زیرساخت های هیدروژنی، جداسازی فعالیت های تولید و حمل و نقل هیدروژن و تعیین تعرفه را پوشش می دهد.

یک ساختار حکومتی جدید در قالب شبکه اروپایی اپراتورهای شبکه هیدروژن (ENNOH) برای ارتقای زیرساخت های اختصاصی هیدروژن، هماهنگی و اتصال بین مرزی و توسعه قوانین فنی خاص ایجاد خواهد شد.

این پیشنهاد برنامه هایی را برای توسعه شبکه های ملی بر اساس سناریوی مشترک برق، گاز و هیدروژن ارائه می کند. این باید با برنامه های ملی انرژی و آب و هوا و همچنین با برنامه توسعه شبکه ده ساله اتحادیه اروپا هماهنگ شود. اپراتورهای شبکه گاز باید اطلاعات مربوط به زیرساخت هایی را که می توانند از رده خارج یا مجدداً تخصیص داده شوند، درج کنند و گزارش های جداگانه ای در مورد توسعه شبکه هیدروژن ارائه خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که ساخت سیستم هیدروژن بر اساس یک پیش بینی واقعی تقاضا است.

به گفته کمیسیون، قوانین جدید با حذف تعرفه اتصالات بین مرزی و کاهش تعرفه در نقاط تزریق، دسترسی گازهای تجدیدپذیر و کم کربن به شبکه گاز موجود را تسهیل می کند. آنها همچنین در حال راه اندازی یک سیستم گواهینامه کم کربن برای تکمیل کارهای آغاز شده در دستورالعمل انرژی های تجدیدپذیر با صدور گواهینامه گازهای تجدیدپذیر هستند. این امر زمینه بازی برابر را در ارزیابی ردپای کامل انتشار گازهای گلخانه ای از گازهای مختلف تضمین می کند و به کشورهای عضو اجازه می دهد تا به طور مؤثر آنها را مقایسه کرده و در ترکیب انرژی خود در نظر بگیرند. به منظور جلوگیری از بسته شدن اروپا به روی گازهای فسیلی و آزاد کردن فضای بیشتری برای گازهای پاک در بازار گاز اروپا، کمیسیون پیشنهاد می‌کند که قراردادهای بلندمدت گاز فسیلی بدون کاهش بیش از سال 2049 تمدید نشود.

یکی دیگر از اولویت های بسته، توانمندسازی و حمایت از مصرف کنندگان است. با انعکاس مقرراتی که قبلاً در بازار برق اعمال می‌شود، مصرف‌کنندگان می‌توانند به راحتی تامین‌کننده‌ها را تغییر دهند، از ابزارهای مقایسه قیمت کارآمد استفاده کنند، اطلاعات صورت‌حساب دقیق، منصفانه و شفاف را به دست آورند و به داده‌ها و فناوری‌های هوشمند جدید دسترسی بهتری داشته باشند. مصرف کنندگان باید بتوانند بین گازهای تجدیدپذیر و کم کربن نسبت به سوخت های فسیلی یکی را انتخاب کنند.

مقابله با انتشار متان

به موازات آن، در اولین پیشنهاد قانونی اتحادیه اروپا برای کاهش انتشار گاز متان در بخش انرژی، کمیسیون اعلام کرد که بخش‌های نفت، گاز و زغال سنگ را ملزم به اندازه‌گیری، گزارش و راستی‌آزمایی انتشار متان می‌کند و قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای تشخیص و تعمیر نشت متان پیشنهاد کرده است. و برای محدود کردن انتشار و احتراق. همچنین ابزارهای نظارتی جهانی را برای اطمینان از شفافیت انتشار متان از واردات نفت، گاز و زغال سنگ اتحادیه اروپا پیشنهاد می‌کند که به کمیسیون اجازه می‌دهد تا اقدامات بیشتری را در آینده بررسی کند.

این پیشنهاد یک چارچوب قانونی جدید اتحادیه اروپا برای اطمینان از بالاترین استاندارد برای اندازه‌گیری، گزارش و تأیید انتشار متان (MRV) ایجاد می‌کند. قوانین جدید شرکت ها را ملزم می کند که میزان انتشار متان خود را در سطح دارایی در منبع اندازه گیری و کمیت کنند و مطالعات جامعی را برای شناسایی و تعمیر نشت متان در عملیات خود انجام دهند. علاوه بر این، این پیشنهاد، عمل تهویه و احتراق شعله ور را که متان را در جو آزاد می کند، ممنوع می کند، مگر در شرایط کاملاً تعریف شده. کشورهای عضو همچنین باید با در نظر گرفتن کاهش متان و اندازه‌گیری متان از معادن متروکه و چاه‌های غیرفعال، برنامه‌های کاهشی ایجاد کنند.

در نهایت، با توجه به انتشار متان از واردات انرژی اتحادیه اروپا، کمیسیون یک رویکرد دو مرحله ای را پیشنهاد کرده است. اولاً، واردکنندگان سوخت‌های فسیلی باید اطلاعاتی را در مورد نحوه اندازه‌گیری، گزارش و تأیید انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط تأمین‌کنندگانشان و چگونگی کاهش آن‌ها ارائه کنند. کمیسیون اعلام کرده است که دو ابزار شفافیت ایجاد خواهد کرد که اثربخشی و تلاش برای کاهش کشورها و شرکت‌های انرژی در سراسر جهان برای کاهش انتشار متان خود را نشان خواهد داد: یک پایگاه داده شفافیت که در آن داده‌های گزارش شده توسط واردکنندگان و اپراتورهای اتحادیه اروپا در دسترس قرار خواهد گرفت. عمومی؛ و یک ابزار نظارت جهانی که با استفاده از رهبری جهانی ما در نظارت بر محیط زیست ماهواره ای، نقاط داغ متان را در داخل و خارج از اتحادیه اروپا نشان می دهد.

به عنوان گام دوم برای مقابله موثر با واردات سوخت‌های فسیلی وارداتی در زنجیره تامین برای اروپا، کمیسیون با شرکای بین‌المللی خود وارد گفت‌وگوی دیپلماتیک خواهد شد و مقررات متان 2025 را با هدف اعمال تدابیر قوی‌تر برای واردات سوخت‌های فسیلی بازنگری خواهد کرد. داده ها در دسترس است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes