کلاس آماتور برای دیپلماسی آمریکا در آلبانی

[ad_1]

در 11 دسامبر، سالی بریشا، نخست وزیر و رئیس جمهور دو دوره آلبانی، برای حدود 10000 شرکت کننده شاد در کنگره حزب دمکرات در استادیوم اصلی فوتبال تیرانا سخنرانی کرد. این رویداد سیاسی از بسیاری جهات تازگی داشت: یکی تماس مستقیم آقای بریشا با خانم یوری کیم، سفیر ایالات متحده بود که مانند همتای شوروی خود در اواخر دهه 1950، زمانی که آلبانی بخشی از ورشو بود، رئیسی نباشد. پیمان. بریشا به سرعت اضافه کرد که او همیشه بر این باور بوده است که بلوک تحت رهبری مسکو امپراتوری شر است، در حالی که ایالات متحده یک چراغ دائمی آزادی برای جهان است.

بسیاری از شنیدن این موضوع از زبان رهبری که به خود می بالید از بین همتایان اروپای شرقی خود که به طور رسمی در اوایل دهه 1990 به طور رسمی به دنبال عضویت در ناتو بود و در سال 2009 به عنوان نخست وزیر به آن رسید، مباهات می کرد. در واقع، او به عنوان رئیس جمهور آلبانی پذیرفته شد. از طریق کاخ سفید توسط روسای جمهور جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون، و او همچنین در سال 2011 در تیرانا میزبان جورج دبلیو بوش بود.

بریشا همیشه با صدای بلند “آتلانتیک” خود را اعلام کرده و در جنگ‌های یوگسلاوی سابق، عراق و افغانستان با ایالات متحده جانبازی کرده است. همچنین به دستور دولت ایالات متحده، پناهندگانی را می پذیرد که هیچ کس دیگری آنها را نمی پذیرد، مانند افراطیون اویغور از اردوگاه گوانتانامو و مبارزان مقاومت ایرانی که توسط رژیم مستبد آیت الله تحت آزار و اذیت قرار می گیرند.

جانشین او، ادی راما از حزب مخالف سوسیالیست، که پس از پیروزی در انتخابات عمومی 2013 به نخست وزیری منصوب شد، نیز خدماتی به ایالات متحده انجام داد، تعداد پناهجویان ایرانی را سه برابر کرد و اخیراً افغان‌هایی را که برای سازمان‌های آمریکایی کار می‌کردند پذیرفت. با این حال، او به نوعی موفق شد کاری بی سابقه انجام دهد: او توانست سفیر آمریکا را در مورد تخلفات متعدد و جدی او در رابطه با دموکراسی و حاکمیت قانون ساکت کند. همچنین آنها را وادار کرد که گاهی این تخلفات را بپوشانند. سائمیر طاهری، وزیر کشور راما در سال‌های 2013-2017 با اتهامات فساد و قاچاق مواد مخدر روبرو است و در حال تجدیدنظرخواهی از احکام دائمی خود در این اتهامات است. او در سال 2016 شاهد کشت غیرقانونی عظیم و بی سابقه حشیش بود.

برخلاف گزارش‌های دولتی و سایر گزارش‌های بین‌المللی، دونالد لو، سفیر وقت ایالات متحده همچنان از جنگ خود با مواد مخدر تمجید می‌کرد. طاهری حتی در هیئتی به رهبری راما حضور داشت که در آوریل 2016 از کاخ سفید دیدن کرد و روبروی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نشسته بود. هنگامی که دادستان ها سرانجام طاهری را در پاییز 2017 تحت تعقیب قرار دادند، لو علناً از او دفاع کرد و پرونده را با دادگاه کانگوروهای دوران کمونیست مقایسه کرد.

جانشین او، یوری کیم، خیلی بهتر عمل نکرد. کیم بارها اعلام کرده است که اولویت های او ترویج دموکراسی در آلبانی و بهبود روابط دفاعی با ایالات متحده خواهد بود.

یک گزارش رسانه ای تحقیقی که تا حدی توسط بودجه توسعه رسانه ای سفارت ایالات متحده پوشش داده شده است، نشان می دهد که چه مقدار از دارایی های قابل توجهی در پایگاه های دریایی خاص آلبانی به توسعه دهندگان نزدیک به دولت اهدا شده است. این امر به شدت ظرفیت دریایی آلبانی عضو ناتو را مختل کرد. این روزنامه نگار به عنوان انگیزه، تخلفات جدی در روند انتقال دارایی ها و ادعای فساد در مقامات را تشخیص داد.

این پرونده پس از آن مورد توجه عموم قرار گرفت که یک افسر نیروی دریایی که مخالف دستورات دولت بود و متعاقباً اخراج شد، علناً این ترفند را محکوم کرد و موضوع را به دادسرا و به اعتراف وی به سفارت آمریکا برد. سفیر ایالات متحده، بدون مزاحمت، بیش از حد علنی ظاهر می شود و با سیاستمدارانی که مظنون اصلی این گزارش هستند، تبریک می گوید.

در مورد موضوع دموکراسی، سفیر کیم به همراه همتایان اروپایی خود در سال 2020 میانجیگری توافقی را در مورد اصلاحات انتخاباتی بین دولت و مخالفان انجام دادند. با توجه به سیاست های دوقطبی در کشور آسان نیست و با توجه به کاستی های جدی انتخابات گذشته، کار کوچکی نیست. با این حال، دولت منتظر خشک شدن جوهر توافق برای تغییر یک جانبه فرمول توزیع شعب اخذ رای به نفع خود نشد. در حالی که مخالفان و مقامات اروپایی برای خطا فریاد می زدند، سفیر کیم تنها کسی بود که استدلال کرد که تغییرات در دولت در واقع ناقض توافقنامه میانجیگری بین المللی نیست.

این گونه پیش داوری ها، همراه با آنچه که «مشهور گونه» توجه تلقی می شد، قبلاً مورد انتقاد سفیر ایالات متحده قرار گرفته است.

اما هنوز در راه بود. در 19 می سال جاری، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، معرفی عمومی آقای بریشا را برای ورود به آمریکا به دلیل فساد غیرقابل قبول اعلام کرد. این اقدام که توسط بخش 7031 (ج) وزارت امور خارجه رهبری می شود، به طور گسترده ای توسط بسیاری از جمله اعضای کنگره ایالات متحده به چالش کشیده شده است، زیرا بریشا به مدت هشت سال از قدرت خارج شده بود. علاوه بر این، انتقادات او از دولت راما اغلب توسط گزارش های مختلف وزارت امور خارجه به دقت دنبال می شود.

سفیر کیم ناموفق از رای دهندگان خواست دوره پارلمانی بریشا را لغو کنند. سپس لولظیم باشا، رئیس حزب دمکرات را تحت فشار قرار داد تا او را از گروه پارلمانی این حزب اخراج کند. او حتی این موضوع را با استفاده از نقل قول های توهین آمیز از انور خوجه، رهبر قدیمی کمونیست، علنی کرد.

سالی بریشا رئیس جمهور سابق آلبانی.

زمانی که باشا سرانجام درخواست کیم را اجابت کرد، بریشا اعتراض کرد و مجموعه ای از تجمعات حزبی را راه اندازی کرد. از آنجایی که باشا در دوران ریاست جمهوری خود نتوانست حتی یک پیروزی در انتخابات کسب کند، عزم مشکوک واشنگتن، که بسیاری آن را با انگیزه سیاسی و مناسب برای دولت فاسد سوسیالیست، همراه با گستاخی کیم در مرز با استکبار می دانستند، تعجبی نداشت که جنبش بریشا در حال رشد است. نمایی. انتقاد از کیم به دلیل درخواست از سردبیران رسانه های اصلی برای پوشش این موضوع
جلسات احساسات را جعل کردند. کنگره DP در دسامبر که با اکثریت اعضای خود تشکیل شد، باشا را با اکثریت بزرگ برکنار کرد و یک کمیته موقت از جمله بریشا را برای اداره حزب منصوب کرد. این یک تسکین خوشایند برای وفاداران حزب بود و همچنین به عنوان یک ضربه سیاسی جدی به سفارت آمریکا تعبیر شد.

اگرچه ممکن است برای ایالات متحده غیراخلاقی باشد که از «فرزندان عوضی» مختلف خود در مقاطع حساس تاریخ معاصر حمایت کند، اما مطمئناً در بحبوحه جنگ سرد به یک هدف بزرگ دیپلماتیک و استراتژیک خدمت کرد، اما به طور منطقی غیرقابل توضیح است که چرا آمریکایی ها دیپلمات‌ها این گونه رفتار می‌کنند در کشوری که تا کنون طرفدار آمریکایی‌ترین کشور اروپا بوده است.

در حالی که آلبانیایی ها دلایل تاریخی برای قدردانی از ایالات متحده دارند، نظرسنجی های فعلی نشان می دهد که ارقام حمایتی رو به کاهش است. به نظر من این قطعا پیامد مستقیم دیپلمات های مستکبر و نالایق است که به تنهایی مسئول قرار دادن حداقل نیمی از بدنه سیاسی و عموم مردم علیه خود هستند. و متأسفانه برای بسیاری از ما، همچنین علیه کشور و نمادهای آزادی و دموکراسی که اتفاقاً آنها نمایندگی می کنند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes