چرا اینترنت خود یک مشکل بزرگ زیست محیطی است

[ad_1]

پارادوکس مبارزه با تغییرات آب و هوایی این است که گستره وضعیت اضطراری بسیار فراتر از اقدامات انجام شده توسط افراد برای کاهش بحران آب و هوا است، اما اقدام جمعی برای مقابله با این مشکل بیش از همه مورد نیاز است. نمونه‌های زیادی از این معضل وجود دارد – از بازیافت گرفته تا نحوه تولید انرژی، تا آنچه مردم باید مصرف کنند. در هر صورت، برای جابجایی صفحه به اقدامات گسترده ای نیاز است و اگرچه غیرقابل حل به نظر می رسد، اما هر ذره ای اهمیت دارد. یک مثال عالی از این حس عمل را می توان در زمینه رو به رشد طراحی وب دوستدار محیط زیست یافت.

در مطالعه ای در سال 2013، ردپای کربن سالانه اینترنت 830 میلیون تن دی اکسید کربن اندازه گیری شد. این امر تولید برق شبکه را تقریباً در سطح صنعت هوانوردی قرار می دهد. مقاله گاردین توسط گری کوک، تحلیلگر ارشد فناوری اطلاعات در Greenpeace در سال 2014 می گوید: «اگر اینترنت یک کشور بود، اکنون از نظر تقاضای برق در رتبه ششم جهان قرار می گرفت.

در همین حال، بر اساس مقاله‌ای در Science از ژانویه 2021، با همه‌گیری مداوم کووید-19 که منجر به کار از راه دور مردم از خانه‌های خود و تکیه فزاینده به سرگرمی‌های خانگی می‌شود، برخی از کشورها شاهد افزایش 20 درصدی «ترافیک اینترنت» از مارس 2020 هستند. . روزانه. طبق مطالعه محققان دانشگاه پردو، دانشگاه ییل، با تعمیم این داده ها تا پایان سال 2021، “استفاده بیشتر از اینترنت به تنهایی به جنگلی به مساحت حدود 71600 مایل مربع – دو برابر مساحت زمین ایندیانا – نیاز دارد تا انتشار کربن را ضبط کند.” و موسسه فناوری ماساچوست.

پس جای تعجب نیست که علاقه فزاینده ای برای تبدیل اینترنت به مکانی سبزتر وجود دارد. به عنوان مثال، شرکت تیم فریک Mightybytes به پایدارتر کردن اینترنت برای همه کمک می کند. فریک در مصاحبه ای با انجمن بازاریابی آمریکا (AMA) توضیح داد که چگونه در گذشته اینترنت به دلیل ماهیت وجود بدون کاغذ آن به عنوان یک “راه حل سبز” دیده می شد. اما با آنلاین شدن بیشتر محصولات و خدمات، نیاز به فکر کردن در مورد جبران دیجیتالی انتشار کربن اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

فریک به AMA گفت: “محصول دیجیتال به خودی خود ممکن است از نظر انتشار کربن و اثرات زیست محیطی سبک تر باشد، اما زمانی که آن را در تعداد کاربران اینترنت ضرب کنید، به طور بالقوه یک تاثیر زیست محیطی بسیار بزرگ و یک نگرانی بزرگ است.” و اضافه کرد که این تنها افست کربن محصول فیزیکی نیست که تأثیر آن را بر محیط زیست تعیین می کند. این نیز ردپای دیجیتالی اوست.

فریک توضیح داد که راه دیگری برای درک اینکه چرا چنین است، بررسی مصرف انرژی هنگام یادگیری الگوریتم هوش مصنوعی (AI) است. طبق گزارشی از دانشگاه ماساچوست آمهرست، میزان برق مصرفی برای این فرآیند معادل انتشار CO2 است که توسط پنج خودرو متوسط ​​آمریکایی در طول عمرشان تولید می‌شود. وقتی شروع به فکر کردن می کنید که هزاران الگوریتم هر روز در حال ایجاد و آموزش هستند، اثر مقیاس پذیری واقعا شروع می شود.

طراحی وب دوستدار محیط زیست چگونه به نظر می رسد؟

برای فریک و تیمش، پایداری با “درگیر کردن سیاره به عنوان بخشی از ذینفعان” آغاز می شود. طراحی وب سایت باید به کاربر اولویت بدهد (بنابراین اصطلاح صنعتی UX یا تجربه کاربر)، که فریک معتقد است باید در نظر گرفتن محیط در نحوه انجام کارها نیز لحاظ شود. بسیاری از کاربران و برندهای اینترنتی میزان انرژی مصرف شده برای یک وب سایت خاص را در نظر نمی گیرند. به گفته فریک، “با ساختن سایت خود سریع، کارآمد و آسان برای یافتن و بارگذاری، آن را برای سیاره بهتر می کنید.”

اگر این کمی انتزاعی به نظر می رسد، روش های ملموسی برای اندازه گیری تقریباً رتبه یک سایت از نظر عملکرد محیطی آن وجود دارد. به عنوان مثال، Frick Mightybytes، Ecograder را ایجاد کرده است، یک پلتفرم که در آن می توانید هر URL را وارد کنید و بر اساس تأثیرات زیست محیطی این وب سایت ارزیابی کنید. این رتبه بندی بر اساس شاخص های مختلفی است که شامل عملکرد، تجربه کاربری، رتبه بندی سئو و اینکه آیا سایت از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کند یا خیر.

طراحی وب زیست محیطی در عمل

برنامه نویس هلندی دنی ون کوتن یک مثال خوب ارائه می دهد که چگونه یک تنظیم کوچک در یک کد می تواند تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. Van Kooten که در Wired در سال 2020 معرفی شد، خالق یک افزونه وردپرس است که به صاحبان وب سایت کمک می کند تا به بازدیدکنندگان خود اجازه دهند تا از طریق یک فرم داخلی در لیست های پستی Mailchimp خود ثبت نام کنند. پیش از این، ون کوتن تصمیم گرفته بود با کنار گذاشتن سفرهای هوایی و خوردن گوشت گاو، ردپای کربن خود را کاهش دهد. اما وقتی متوجه شد که افزونه‌اش مسئول افزایش وب‌سایت‌ها با افزودن چندین هزار خط کد مورد نیاز برای انجام عملکرد آن است، متوجه شد که می‌تواند بیشتر از انتخاب شخصی خود از کاربران برای محیط زیست انجام دهد.

با گذشت زمان، این کد اضافی به معنای انرژی اضافی بود، بنابراین ون کوتن تصمیم گرفت پلاگین خود را ساده کند. اگرچه توانسته است مصرف داده را تنها 20 کیلوبایت کاهش دهد، با بیش از 2 میلیون سایت که از افزونه آن استفاده می کنند، تأثیر تجمعی بر مصرف انرژی قابل توجه است. بر اساس مقاله وایرد، با این تعدیل کوچک، ون کوتن موفق شد هر ماه تقریباً 59000 کیلوگرم CO2 در جهان ذخیره کند، که «تقریباً معادل 85 بار پرواز از نیویورک به آمستردام و بازگشت است».

فریک در حین صحبت با Wired مثال دیگری را در قالب کد تبلیغاتی پیشنهاد کرد. او دائماً سرورها را پینگ می کند. برای مثال، شرکت فریک دریافت که وقتی شرکت‌های آمریکایی مانند یو‌اس‌ای تودی مجبور به حذف کد رهگیری خاصی از سایت‌های خود به دلیل مقررات اتحادیه اروپا شدند، صفحه اصلی USA Today 90 درصد از اندازه خود را از دست داد. داده های شما و 15 برابر سریعتر بارگیری می شود.”

فونت های پایدار به شکل محبوب دیگری از طراحی وب دوستدار محیط زیست تبدیل شده اند. مقاله ای که توسط Fast Company منتشر شده است به بررسی این موضوع می پردازد که چگونه این انتخاب ساده طراحی باعث بهبود اثربخشی وب سایت و در نتیجه تأثیر آن بر روی کره زمین می شود. این قطعه تلاش‌های استودیوی طراحی آمستردامی Formafantasma را توصیف می‌کند که وب‌سایت خود را در پروژه‌ای مشترک با Studio Blanco، یک آژانس طراحی، دوباره طراحی کرد تا «[t]آن سایت [look] تا جایی که ممکن است واضح باشد، با استفاده از Arial و Times New Roman به عنوان تنها فونت‌ها. همانطور که یکی از بنیانگذاران Formafantasma Andrea Trimarchi به Fast Company توضیح داد، دلیل این طراحی به نحوه بارگذاری وب سایت بازمی گردد.

تریمارچی گفت: تمام محتوایی که باید در یک صفحه بارگذاری شود اعم از فونت، لوگو و … درخواستی از سرور است. «Arial و Times New Roman فونت‌های پیش‌فرض برای Mac و PC هستند، به این معنی که نیازی به درخواست اضافی نیست.» با صرفه‌جویی در سایت از این درخواست‌های اضافی، طراحی در نهایت باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. مانند کدگذاری ون کوتن، این مقدار اندک انرژی ذخیره شده در طول زمان انباشته می شود. دیگر فونت های پیش فرضی که شرکت Fast فهرست می کند عبارتند از Courier New، Georgia، Verdana و Helvetica. یکی دیگر از مزایای استفاده از فونت های پیش فرض این است که به این معنی است که وب سایت ها سریعتر بارگذاری می شوند. بنابراین در حالی که ممکن است سایت کلی تر به نظر برسد، تجربه کاربر بهبود یافته است. در آینده، ظاهر ساده وب سایت به عنوان شاخص پایداری آن خواهد بود.

علیرغم اکثریت قریب به اتفاق وب سایت هایی که در هزینه های انرژی بیهوده هستند، فریک همچنان به رشد طراحی وب پایدار امیدوار است. از زمان توسعه Ecograder برای اولین بار در سال 2011، “[w]فریک در مصاحبه ای با AMA گفت: “من شاهد رشد این جامعه پر رونق در سراسر جهان بوده ام، اما می توانم بگویم که با اکثریت فاصله زیادی دارد.” تنها راه برای دستیابی به تأثیر خوب و مثبت، در مقیاس است، بنابراین من دوست دارم بیشتر طراحان و توسعه دهندگان وب برخلاف اقلیت این کار را انجام دهند.”

*این مقاله توسط زمین غذا زندگیپروژه موسسه مستقل رسانه.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes