کامپوزیت دندان چیست؟

انجام این معاینات دوره ای می تواند هم زیبایی کامپوزیت های دندان را حفظ کند و هم در صورتی که دهان به بیماری خاصی مبتلا شد، به سرعت قابل درمان است و به کامپوزیت های دندان ها آسیب نمی رساند. برای حفظ زیبایی و رنگ کامپوزیت، رعایت رژیم غذایی بسیار اهمیت دارد. با استفاده از کامپوزیت برند می توانید رنگ فوق العاده ای به دندان های تان هدیه دهید و از استحکام و قابلیت شکل پذیری بالای آن لذت ببرید. اگر مراقبت دندان هایتان را واقعا خوب انجام دهید، دو بار در روز مسواک بزنید، دهانشویه استفاده کنید، هر شش ماه یکبار به دندانپزشک بروید، پایداری کامپوزیت ها می تواند بیشتر از مقداری که شما انتظار داشتید، باشد.

اما در موارد خاص مانند وجود نقص ژنتیکی که باعث بد شکل شدن مادرزادی دندان ها شده است می توان از این روش استفاده کرد ، البته هر چند مدت یکبار دندان کامپوزیت شده نیاز به ترمیم دارد. پولیش کردن کامپوزیت دندان: پس از سفت شدن، نوبت پولیش کردن کامپوزیت دندان فرا میرسد.پولیش کردن دندان به منظور زیباسازی کامپوزیتها انجام میشود و باعث ایجاد شفافیت سطح کامپوزیت و شباهت آنبه دندانهای طبیعی بیمار میشود. کامپوزیت دندان دائمی نیست و پایداری آن در برخی از موارد کم است.

در برخی از موارد هم موجب آسیب رسیدن جدی به مینای دندان شده است. میزان براقیت این کامپوزیت ها نسبت به لمینیت های چینی کمتر میباشد، ولی برخی روش ها برای افزایش جلا و براقیت آن ها وجود دارد. در سنین پایین به علت کامل نشدن رشد دندان ها بعد از مدتی بین لثه و دندان فاصله ایجاد می شود و ظاهر نامناسبی بوجود می آید. در گذشته برای سفید کردن دندان ها از روکش استفاده میشد و حجم زیادی از دندان ها نیز تراشیده می شدند. مغز، عاج، سمان و مینای دندان از دندان ها سخت می باشد. معمولا بعد از از قرار دادن کامپوزیت دندان, برای بهتر چسبیدن کامپوزیت به دندان مقدار کمی زبری در مینای دندان ایجاد میشود.

اگر دندان های دیگر فرد نیازمند ترمیم و یا درمان هستند بهتر است قبل از شروع کامپوزیت، ترمیم شوند. در اینجا لیستی از مراقبت هایی که شما باید انجام دهید تا ماندگاری کامپوزیت دندان افزایش یابد، آورده شده است. نانو کامپوزیت ها نسل جدید کامپوزیت ها است که حاوی ذراتی به اندازه ۲۰ نانومتر هستند.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از کامپوزیت دندان در زنجان ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.