فقط غرب می تواند گرجستان را نجات دهد


هیچ کس نگفت: “ما به تو نیاز داریم، تیم.” “پوشش آنچه در گرجستان اتفاق می افتد به سادگی کافی نیست. جهنم، مرد، فقط آنی چیکوادزه است که چیزها را با سبک و محتوا توضیح می دهد – نمی خواهی پارو بزنی؟ تو خودت را انگلیسی می کنی، نه؟ خوب، پس این حق ملی شماست که وقتی از شما خواسته نشده است و احتمالاً مشارکت شما مطلوب نیست، مداخله کنید.»

آهی کشیدم: لعنتی، حق با توست. بنابراین، مانند یک پلیس لس آنجلسی که برای حل پرونده بزرگ بازنشسته می شود، آخرین قطره ویسکی را به صورت استعاری در یک لیوان می نوشم، تفنگ سیاسی ام را دوباره در جلدش می گذارم و گرد و غبار نشان ستون نویسم را پاک می کنم.

پس اینجا هستم، احساس ناامیدی همیشگی از کندن موهایم، آمیخته با سبکی عجیب و غریب قلبی، مانند مردی که بار سنگینی را بار دیگر به دوش می کشد، و می بینم که دارم در تفلیس دوباره درباره چیزها فکر می کنم.

من شروع به فکر می کنم که برای گرجستان من همان چیزی بودم که اطلس برای جهان در اساطیر یونان بود، آن را حفظ کردم و ثابت نگه داشتم – منظورم این است که از شش ماه پیش که من آنجا را ترک کردم، این مکان واقعاً با سگ ها رفته است. و مثل همیشه تقریبا همه مقصر هستند.

با این حال، این زمان خسته کننده نبود. ساکاشویلی شخصاً وضعیت فاجعه بار را به نفع خود تغییر داد، جناح رویای گرجستان سرانجام شواهد کافی ارائه کرد که همه آنها سه سلول مغز مشترک دارند، و سیاستمداران جوان اوکراینی در یک کلاس استادی به ما آموزش دادند که چگونه حرفه های سیاسی امیدوار کننده را قبل از اینکه به سختی انجام دهند اژدر کنیم. از زمین بیایید

[Note: if you are fortunate enough to be one of my regular readers, you might recall the piece I wrote in the wake of having spent some time with Saakashvili in Ukraine earlier this year. It has come to my attention that a number of commentators in Georgia have insinuated that I could have made a pile of cash from the Georgian Dream party by penning such a critical piece. Well, nobody offered and I wouldn’t have accepted; I am firm but fair, as A. A. Gill once said about his own work – although mine is without his skill, style, or cash. Besides, I imagine I said too many nice things about Saakashvili for Georgian Dream’s taste, anyway.]

با شروع از بدیهیات، مطالعه خود را در مورد خطوط گسل حزب رویای گرجستان آغاز می کنم. در ابتدا، آنها در بازداشت ساکاشویلی در هنگام ورود غیرقانونی وی به گرجستان و پس از آن اجرای مجدد سریال Catch Me If You Can (مرا بگیر) با مشکل مواجه شدند. آنها سپس سعی کردند بی کفایتی خود را با این ادعا پنهان کنند که به سادگی گفته بودند نمی توانند او را پیدا کنند تا او را به احساس امنیت کاذب بکشانند، گویی که او یک ببر بنگال آزاد از باغ وحش لندن است که نیاز به تماس با یک مسکن دارد. تفنگ

به دنبال آن یک عملکرد سیاسی معادل مافوق رویای گرجستان، که الاغ برهنه خود را در بروکسل به نمایش می گذارند در حالی که به دوستان خود در مسکو پوزخند می زنند، انجام شد. در نهایت، خیلی طول کشید تا او را به هر چیزی متهم کنیم.

حالا بیایید غیرقانونی بودن زندانی کردن یک نفر را بدون هیچ اتهامی نادیده بگیریم و روی حماقت او تمرکز کنیم. برای تقریبا یک دهه، تیم رویای گرجستان (که امروزه آن را یک حزب می نامند) اصرار دارد که ساکاشویلی یک جنایتکار است و باید برای مواجهه با اتهامات علیه او به گرجستان بازگردانده شود. اکنون که آنها واقعاً آن را دارند، به نظر نمی رسد که هیچ ایده ای با آن انجام دهند.

بدبین ها – یا منطق هایی که در این مورد مترادف هستند – ممکن است تعجب کنند که چرا اینقدر طول کشید تا او را سرزنش کنند اگر او اینقدر گناهکار است: آنها یک دهه فرصت داشتند تا مدارک را جمع آوری کنند، بنابراین، اگر آنقدر واضح است … قطع کنید. همانطور که از سال 2012 می گویند، فقط به انجام آن ادامه دهید و آن را ببندید.

این اتهامات بر اتهامات مبهم فساد، سوء استفاده از قدرت و اختلاس متمرکز است و در اینجا دوباره، در این صفحات، باید همدردی خود را با دیپلمات های غربی ابراز کنم، زیرا ماهیت مداوم ناصادقانه و نالایق سیاست گرجستان به این معنی است که هر کشوری می تواند حق داشته باشد. من می توانم باور کنم که اتهامات ساکاشویلی در مورد سوء استفاده از قدرت ممکن است در دادگاه باقی بماند، به ویژه در رابطه با حوادثی مانند حمله او به تلویزیون ایبریا در سال 2004. فساد نیز احتمالاً می تواند به وجود بیاید، به ویژه از نظر استخدام دوستان یا زنان جوان جذاب (شاید متوجه شده باشید که حرفه سیاسی او هر کجا که می رود از یک الگوی پیروی می کند).

اما پس از آن می توان این نوع اتهامات را به سؤالات نظری تقلیل داد. برای ایفای نقش وکیل شیطان – و در ذهن رویای گرجستان، اگر وجود داشته باشد، ساکاشویلی همان شیطانی است که با هیتلر و کوین اسپیسی مخلوط شده است – ساکاشویلی تمام این سال ها پیش ورا کوبالیا را منصوب کرد، زیرا همانطور که می خواهم بگویم او پیامی برای پسران، به سختی بد است که بیدزینا ایوانیشویلی نخست وزیران متوالی را انتخاب کند. و اگر او این کار را با سوار شدن به اکسپرس سیاسی ساکاشویلی به دست آورد، همانطور که برخی می گویند، خوب، حداقل او در کانادا تحصیل کرده است، نه مسکو. به عبارت دیگر، اگر این چیزی است که آنها آن را فساد می نامند، بهتر است رویای گرجستان مراقب باشد.

ادعای اختلاس موضوع دیگری است. من فکر می‌کنم که به نظر می‌رسد ساکاشویلی توانایی انجام آن را دارد، به‌گونه‌ای که به‌عنوان یک «نجات‌دهنده ملت» که خود تعیین‌کننده است، ممکن است فکر کند که سزاوار چند غذای بیشتر از کوکی‌های مالی است. در عین حال، این دقیقاً همان چیزی است که رویای گرجستان در مورد آن دروغ می گوید. بله، من واقعا برای دیپلمات های غربی متاسفم. بیرون بردن حقیقت از این موقعیت ها به آسانی حرکت در پیچ و خم های چشم بسته و لگد زدن های متعدد به صورت است.

همانطور که فیلم رفتار آنها نسبت به او نشان می دهد، تصور آنها برای مقابله با او به عنوان یک تهدید فراتر از “ساکاشویلی دشمن ما است.” ما باید از شر آن خلاص شویم.” این واقعیت که آنها تلاش می کنند این کار را به این شیوه دست و پا گیر انجام دهند، گویای ظرفیت فکری جمعی یا کمبود آن است. مدت زمانی که آنها صرف کرده اند تا او را به دست عدالت بسپارند تنها می تواند به این دلیل باشد که آنها می ترسند اتهامات باقی نماند و حضور او در دادگاه به سادگی به او یک سکوی مهم بدهد.

به هر حال، او سخنران خوبی است – این لفاظی گیج، ناهنجار، مبهم و اغلب وحشت زده یا ارتجاعی نیست که از رویای گرجستان می بینید. و پس از اعتصاب با تصاویر منتشر شده از رفتار هولناک وی در بازداشت…؟ نه، آنها جرأت نمی کنند که شهید شجاع، با ضرب و شتم، اما همچنان مصمم به شنیدن روی صحنه بیاید – و او شنیده خواهد شد، واضح است که حتی آنها هم شک ندارند.

البته قبلاً در دام او افتاده اند. او مردی زیرک است و به نظر می رسد به درستی تصور کرده است که نشان دادن خود به عنوان یک میهن پرست گرسنه باعث همدردی عمومی می شود – چیزی که به نظر می رسد حزب رویای گرجستان دوباره آن را درک نمی کند.

همانطور که قبلاً در این صفحات نوشتم، قبل از اینکه ساکاشویلی را ملاقات کنم بیشتر دوست داشتم، اما تحسین خود را برای مهارت های سیاسی او نیز یادداشت کردم. و باید بگویم که او ورود مجدد فاجعه بار به گرجستان را به پیروزی تبدیل کرد. من شک ندارم که او ابتدا معتقد بود که پس از بازگشت با همه افرادی که با پرچم های قرمز و سفید به قلب او هجوم می آورند با Rose Revolution 2.0 پذیرایی می شود. وقتی متوجه شد که مردم علاقه ای ندارند، او ساخته شده است از آنها مراقبت کنید همان قدر که از گستاخی و ناتوانی او در انتقاد پشیمانم، نمی توانم به شجاعت جسمانی اش احترام بگذارم.

اما خود مرد به همان اندازه مقصر همه اینهاست. به نظر من، این بازگشت بزرگ و باشکوه به گرجستان صرفاً به این دلیل اتفاق افتاد که ساکاشویلی در نهایت متوجه شد که سرمایه سیاسی او در اوکراین سال‌ها در قرمز بوده است. این نوع تحولات سیاسی آن چیزی نیست که گرجستان به آن نیاز دارد – نه برای ساکاشویلی، این اصل “اگر چیزی را دوست داری، بگذار برود.” البته این به معنای این نیست درست با عقب نشینی دموکراتیک و تمایلات اقتدارگرایانه وحشیانه فزاینده به رویای گرجستانی بیشتر نیاز است.

حدس می‌زنم این نکته اصلی ناراحتی من است: این ایده که تنها انتخاب گرجستان برای آینده‌اش این است که ساکاشویلی واقعاً پادشاه شود یا ایوانیشویلی به رانندگی در صندلی عقب ادامه دهد. همانطور که یان کلی، سفیر سابق ایالات متحده در توییتر نوشت: «هر دو در بدنه سیاسی سم هستند. مانند همه سیاستمداران، از جمله در کشور من، که تضاد و قدرت شخصی را بر منافع ملی انتخاب می‌کنند.» من خودم بهتر از این نمی توانستم بگویم – بدیهی است که دلیل نقل آن در اینجا است. او همچنین انگشت خود را روی یک نکته کلیدی در کل این سناریوی غم انگیز گذاشت.

شاید تصاویری از تظاهرات مخالفان را دیده باشید که برخی از مردم پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود “نه به گرجستان!” اگرچه این یک ضربه آشکار به الکساندر لوکاشنکو از بلاروس و مقایسه قابل پیش بینی با ایوانیشویلی است، گرجستان در صورت بازگشت ساکاشویلی به ناچار بلاروس خواهد شد. آیا ساکاشویلی به فرآیندهای دموکراتیک احترام می گذارد؟ در واقع، من تصور می کنم (اما به طور قطع نمی دانم) که او این کار را می کند. با این حال، در اصل، من فکر نمی کنم که او کاملا با این موضوع موافق باشد. در نهایت، ساکاشویلی پس از انتخابات متوالی در گرجستان و اوکراین این پیام را دریافت نکرد که او آن چیزی نیست که مردم می‌خواهند.

البته این مرد احتمالاً به خاطر ایجاد یک حادثه دیپلماتیک بزرگ بین کیف و تفلیس که بدون شک قصد او بوده است، از خود خشنود بوده است. درست زمانی که گرجستان و اوکراین در حال رفع مشکلات بودند و دوباره خوب بازی می کردند، گرجستان یک شهروند اوکراینی را دستگیر کرد. حتی ولادیمیر زلنسکی، بازیگری که می‌توان مهارت سیاسی او را آماتور نامید، اظهار داشت که این خبر خوبی نیست.

من می ترسم که نمی توانم خارجی ها را از گناه و گناه تبرئه کنم، از تعداد انگشت شماری از نمایندگان اوکراینی تا غرب غیر فعال. رویه اروپا و آمریکا برای ارائه ابزار و پول به کشورهای در حال توسعه برای ساختن ملت های خود به وضوح هر جا که تلاش شده شکست خورده است. البته دستورالعمل هایی ارائه شده است، اما این بیشتر در قالب یک معلم پیانو بزرگسال است تا یک مربی آموزش ارتش. البته، بهتر است زمانی که شخصی به جای لگد زدن به دنده شما، نسبت به کاستی های شما ابراز “نگرانی جدی” کند، اما نتیجه نهایی کاملاً متفاوت است.

حامیان میخائیل ساکاشویلی، رئیس جمهور سابق، در تظاهراتی در تفلیس پایتخت گرجستان شرکت کرده و خواستار آزادی وی از زندان شدند.

البته، اگر غرب رویکرد مستقیم تری داشته باشد و به گرجی ها بگوید چه باید بکنند، فقط به نئو امپریالیسم متهم می شود، اما از آنجایی که به هر حال این هدف آنهاست، می توانند همه کاره شوند. راستش را بخواهید، من گرجی های زیادی را می شناسم که در این مرحله از سیاستمداران خودشان به ستوه آمده اند، حتی با تبدیل شدن به ۵۱ نفر مخالفت نمی کنند.خیابان وضعیت.

در مورد نمایندگان خوش‌نیت اوکراینی که من ملاقات کردم و دوست داشتم، توصیه من این است که یک قدم به عقب برگردید. یک شانس وجود دارد – فقط یک شانس، به خاطر داشته باشید – ساکاشویلی واقعاً در برخی از مواردی که به آنها متهم شده است مقصر بوده است. علاوه بر این، او قطعاً بدون فلش کردن گذرنامه از مرز عبور کرد، که معمولاً توسط متفکران قانونی انجام نمی شود. اما من درک می کنم که چرا آنها برای دفاع از آن اینقدر اشتیاق دارند: بالاخره آنها فقط طرف داستان را شنیده اند.

این من را به این می رساند که چگونه ساکاشویلی استعداد زیادی برای پایین آوردن پیروانش دارد، از کسانی که در بدو ورودش به گرجستان به او پناه دادند (متعجبم چه قولی به آنها داده شده است؟) تا شریک جدیدش. البته، من هرگز مانع عشق واقعی نمی‌شوم، اما اعلام ارتباط در فیس‌بوک زمانی که همسر هلندی ساکاشویلی – که حتی نامزد انتخابات شد و در غیاب او نماینده حزب او بود – از این اتحادیه شاد جدید بی‌اطلاع بود. بی مزه (همچنین عزیزم، یک سال تحصیل در آکسفورد واقعاً به معنای رفتن به آکسفورد نیست). علاوه بر این، با توجه به اینکه چگونه ساکاشویلی در پارکی در ماریوپول به من توضیح داد که چقدر برای دختران روسی آسان‌تر است که دختران اوکراینی باشند (دقیقاً سخنان او کمی تندتر بود)، حتی اگر شریک اوکراینی جدیدش تنها بیست قدم با او فاصله داشت… خوب. ، به سختی رفتار یک آقا یا عاشق است. خدایا، برای یک پسر شانزده ساله در گوشه خیابان قابض به نظر می رسد، نه به عنوان رئیس سابق دولت.

من این را به عنوان شوخی ذکر نمی‌کنم – خوب، شاید کمی، اما میوه‌ای کم‌ارزش است – فقط نمی‌دانم که چگونه می‌تواند با نگه داشتن کسی که میراث سیاسی‌اش را دارد به شغل این نمایندگان اوکراین کمک کند. ، اگر خوش شانس باشید، به عنوان “مخلوط” در خاطر می ماند.

پس مقصر این مسخره بازی کیست؟ تقریبا همه اما در مورد اینکه چه کسی بیشتر ضرر خواهد کرد، صرف نظر از نتیجه، می ترسم که پاسخ فقط گرجستان باشد. به نظر من، اروپا آخرین فرصت را برای ادعای نفوذ منطقه ای خود در قفقاز با گرفتن دست سنگین در گرجستان در حال حاضر دارد، اما اینکه آیا از قدرت اراده برخوردار است یا خیر بسیار مشکوک است.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir