تغییر به برلین در راه است: نظر سرهنگ داگلاس مک گرگور در مورد سیاست خارجی جدید آلماناولاف شولز، صدراعظم آینده آلمان، آنالنا بوربوک، متحد حزب سبز را به عنوان وزیر امور خارجه منصوب کرد.

باربوک، یک تازه کار دیپلماتیک 40 ساله، همواره از دیدگاه های مداخله گرایانه لیبرال حمایت می کند، که یک سایت خبری چپگرای آمریکایی آن را ترکیبی از “خشنودی از راه دور، جهل و پرخاشگری” توصیف می کند.

برای پی بردن به پیامدهای این انتصاب، با داگلاس مک گرگور، سرهنگ بازنشسته ارتش ایالات متحده و کارشناس روابط ایالات متحده و آلمان، در مورد نظر او درباره وزیر خارجه جدید آلمان مصاحبه کردم. مک گرگور، پزشک آلمانی زبان و دارای مدرک دکترا از دانشگاه ویرجینیا، انتخاب دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا برای سفیر آمریکا در آلمان بود. او سرانجام به عنوان مشاور ارشد وزیر دفاع موقت کریستوفر میلر در ماه های آخر دولت خدمت کرد.

جیمز کاردون: آیا وزیر امور خارجه جدید آلمان، آنالنا بربوک، نوعی گسست در سیاست خارجی سنتی تر و محتاطانه تر آلمان است که در دوران صدراعظم آنگلا مرکل و پیشینیانش شاهد بودیم؟

داگلاس مک گرگور: زیاد. من فکر می کنم، حداقل تا آنجا که بائربوک گفت، احتمالاً یک فاصله عمیق از گذشته خواهد بود. شاید مفید باشد که کمی به عقب برگردیم و در مورد مرکل صحبت کنیم، زیرا مرکل نشان دهنده مقدار مشخصی از تداوم است. و من می گویم که آلمانی ها در این مورد تنها نیستند. همه کشورهای آلمان [in Europe] از این نظر که جمعیت ها محافظه کار هستند بسیار شبیه هستند. آنها تداوم، ثبات و نظم را دوست دارند. اتریشی‌ها، آلمانی‌ها، سوئیسی‌ها، هلندی‌ها، دانمارکی‌ها، سوئدی‌ها، نروژی‌ها، فنلاندی‌ها تا حد زیادی در یک دسته قرار می‌گیرند. “ما چه میخواهیم؟ خوب، ما ثبات می خواهیم. ما رفاه می خواهیم. ما نظم می‌خواهیم. «و مرکل، اگرچه من لزوماً به خاطر تمام تفکراتش امضا نکردم، اما همه اینها را مانند اسلافش نمایندگی کرد.

و این در تاریخ مردم آلمانی زبان و در کشورهای آلمانی زبان برای قرن ها صادق است. این چیز جدیدی نیست. بنابراین چه چیز جدیدی در Baerbock وجود دارد؟ اول از همه، او به طور غیرعادی جوان است. او نوع دیگری از تحصیلات دارد. او یک سال را به عنوان دانشجوی تبادلی در فلوریدا گذراند، همانطور که من یک سال را به عنوان دانشجوی تبادلی در آلمان گذراندم. او در آلمان به دنیا آمد که هنوز کاملاً متحد نشده است، اما آلمانی که بسیار مرفه است. در سال 1980، آلمان غربی استاندارد زندگی بسیار بالایی داشت. بنابراین او بدون مبارزه، بدون مبارزه، بدون درگیری، بدون فقر، بدون هیچ یک از چیزهایی که پیشینیانش می دانستند، در این محیط بزرگ شد.

به عبارت دیگر، هیچ سابقه تجربه ای از چیزهایی که آلمان در طول جنگ جهانی دوم و پس از آن از سر گذرانده، وجود ندارد. و در نتیجه، او دنیا را بسیار متفاوت می بیند. او در دیدگاه های خود آمریکایی تر است و کاملاً تمایل به اخلاقی سازی دارد.

JC: به نظر می‌رسد که این برای شاهین‌های «بشردوستانه» مانند سامانتا پاور، سوزان رایس و به‌ویژه هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا، که بائرباک با آنها مقایسه می‌کند، مناسب باشد. به نظر من، مانند مداخله جویان لیبرال در ایالات متحده، که همراه با متحدان نومحافظه کار خود، بر تشکیلات سیاست خارجی ایالات متحده تسلط دارند، نگران کننده به نظر می رسد.

DM: او یک جنگجوی صلیبی است که همیشه در واشنگتن دی سی می بینید. اما این یک فاصله بزرگ از گذشته برای وزارت خارجه آلمان است. حتی پس از جنگ جهانی دوم و در دهه های 1970 و 1980، ما افرادی داشتیم که خانواده هایشان در دوران بین دو جنگ و حتی قبل از جنگ جهانی اول به عنوان دیپلمات در امور خارجی در آلمان درگیر بودند.

در دفاتر قدیمی آلمان در خارج از کشور، مردم زمان زیادی را صرف درک علایقی می کردند که رفتار را در یک محیط بین المللی شکل می داد. به عبارت دیگر: منافع روسیه چیست؟ علایق شما در پراگ چیست؟ علایق شما در پاریس یا لندن چیست؟ این رویکرد بسیار متفاوتی نسبت به آنچه که از Baerbock شنیده‌ایم، در امور خارجی است.

به نظر می رسد که او هیچ ایده ای از منافعی که همه چیز را در سراسر جهان در همه این سرمایه های بزرگ به پیش می برد، ندارد. اصلاً فایده ای ندارد. [Her perspective seems to be,] علاقه ما این است که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنیم.» [For Baerbock and similar-minded politicians,] همه چیز در مورد تغییر شکل جهان است تا با تصویری از نظر ایدئولوژیک خالص و خوب و از نظر اخلاقی سرراست مطابقت داشته باشد که صادقانه بگویم، همیشه در نهایت شکست می خورد.

باربوک یک جنگجوی صلیبی است که به دنبال دلیلی برای جنگ صلیبی است. و این یک مشکل است.

JC: و این با توجه به تنش‌های کنونی که اکنون روسیه و اوکراین را درگیر می‌کند، به مشکل خطرناک‌تری تبدیل می‌شود. نگران‌کننده است که احتیاط مرکل اکنون ممکن است جای خود را به نوعی بی‌احتیاطی آتلانتیستی بدهد که بوربوک تجسم یافته است. بنابراین تعجب می کنم، زیرا شما یک افسر نظامی حرفه ای هستید که – بر خلاف بسیاری از رهبران نظامی ما، از جمله رئیس فعلی ستاد مشترک ژنرال. Mark A. Millie – در واقع زیر آتش بود [Macgregor was awarded a Bronze Star with a V device for valor as a tank commander in the first Gulf War]چرا ما اینقدر به جنگ بین روسیه و غرب نزدیک می شویم؟

DM: خوب، چند نکته سریع. اول از همه، بوربوک، همراه با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده و دیگر افراد به اصطلاح برجسته ای که در حال حاضر در وزارت خارجه اداره می کنیم، اکنون با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه همکاری می کنند. او را دیدم. من خوش شانس بودم که تقریباً یک ساعت با او سپری کردم و به او گوش دادم. او یکی از با استعدادترین و باهوش ترین مردانی است که تا به حال دیده ام. و او بسیار در قالب سنتی دولتمردان بزرگ اروپایی است. این کسی است که می فهمد [Russia’s and other countries’] علائق و او در تعقیب آنها استعداد بی نهایت بیشتری دارد [interests] از همه… [the U.S. has]. و… [in Russia, President Vladimir Putin and Foreign Minister Lavrov] از درک گم شده اند… [the U.S.] زیرا به نظر می رسد ما به منافع خود اهمیت نمی دهیم. ما تمایل داریم دیگران را در آغوش بگیریم… [countries’] منافع و سپس آنها را به گلوی روس ها و دیگران وادار می کند. آنها [Putin and Lavrov] آنها واقعا ما را درک نمی کنند.

اما بدتر از آن این است که ما مشغول دنبال کردن همان سیاست های توهمی در ارتش هستیم که Burbock و دیگران می خواهند در سطح بین المللی دنبال کنند.

و روس‌ها این را می‌دانند، بنابراین اکنون به واشنگتن و بروکسل می‌گویند: «ببینید، ما تا جایی که می‌توانیم با شما آمده‌ایم و به وضوح گفته‌ایم که چه چیزی را در مرزهای خود تحمل نمی‌کنیم. اگر اوکراین به بستری برای طرح خصومت مسلحانه علیه روسیه تبدیل شود، ما آن را تحمل نخواهیم کرد. در غیر این صورت، ما علاقه ای به داشتن فردی در مرزهای خود نداریم که متعهد به تضعیف حکومت و نظم اجتماعی ما باشد.»

…[The Russians are] این را به ما بگویید مگر اینکه … [the U.S. is] اگر بخواهند بنشینند و به توافقاتی برسند که مرزهای منافع ما و آنها را به رسمیت بشناسد، که اساساً به معنای عدم گسترش ناتو است، آنگاه دست به اقدام نظامی خواهند زد.

* این مقاله توسط Globetrotter با همکاری کمیته توافق آمریکا و روسیه تهیه شده است.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir