چرا چین نمی تواند به تایوان حمله کند؟

[ad_1]

چین به زودی تهاجم هوا در منطقه دفاع هوایی تایوان و رئیس جمهور شی جین پینگ اظهارات تقابلی دوباره بحثی را برانگیخت که آیا پکن قادر به فتح تایپه است یا خیر. ماهیت این دوگانگی حساس هنوز در جامعه بین المللی به ویژه در منطقه هند و اقیانوس آرام طنین انداز است. علاوه بر این، سناریوی دفاعی تایوان بسیار مهم است، زیرا روابط ساختاری بین چین و تایوان بسیار ناپایدار و بالقوه انفجاری است.

با وجود لفاظی های تهاجمی چین و پیشرفت نظامی، آیا پکن واقعاً می خواهد به تایپه حمله کند؟ اگر چنین است، آیا ارتش آزادیبخش خلق (NOA) قادر به انجام چنین کاری غیر ممکن است؟ من گمان می کنم که چین نمی تواند بر اساس چندین محدودیت استراتژیک و عملیاتی PLA به تایوان حمله کند.

اولاً، پکن هیچ تجربه ای در راه اندازی انباشت سریع و نگهداری عملیات تامین زمین ندارد. بسیاری از محدودیت‌های لجستیکی PLA نمی‌توانند نسبت نیرو به نیرو را برای هر روز تهاجم هوابرد حفظ کنند. لجستیک باید به شدت در سناریوی تهاجم تایوان دخالت داشته باشد، اما اغلب به عنوان یک جنبه مهم از جنگ مدرن نادیده گرفته می شود. علیرغم نوسازی قابل توجه دکترین نظامی و بهبود ساختارهای پشتیبانی رزمی، PLA همچنان در توانایی خود برای فرافکنی نیروهای خود به خارج از مرزهای ملی محدود است. آیا چین واقعاً می تواند به تایوان حمله کند؟ یا همینطور است تهدید توخالی مانند بلوف هسته ای دائمی کره شمالی علیه ایالات متحده؟

دوم، تهاجم دوزیست در مقیاس بزرگ یکی از بزرگترین حملات است عملیات نظامی پیچیده. برای انجام یک حمله فرود موثر، سه شرط لازم برای تسریع روند تهاجم وجود دارد. اولین مورد از این شرایط مستلزم دستیابی مهاجم به برتری هوایی است که با کنترل حریم هوایی بر منطقه عملیاتی به دست می آید. شرط دوم بر توانایی مهاجم برای قرار دادن نیروهای عظیم در محل فرود متمرکز است. این امر با تصرف قلمرو و زیرساخت های حیاتی سایت به منظور ایجاد شرایط برای تهاجم نیروهای زمینی به دست می آید. آخرین شرط به توانایی مهاجم برای انجام عملیات تعمیر و نگهداری و لجستیک برای واحدهای رزمی در حال حرکت در منطقه عملیاتی اشاره دارد. این امر با کنترل این زمین حیاتی و زیرساخت برای مدت طولانی به دست می آید.

اگرچه هر یک از این شرایط نیاز به هماهنگی پیچیده ای دارد، اما لازم نیست مهاجم به هر یک از شرایط فردی برای تهاجم پاسخ دهد. ارتش چین تازه شروع به آموزش در تسلیحات ترکیبی یا عملیات مشترک کرده است و در هر یک از این مناطق و متعاقباً به شدت محدود شده است. نمی تواند با موفقیت به تایوان حمله کند.

سوم، بعید است که نیروهای هوابرد به راحتی بتوانند فرودگاه حفاظت شده تایوانس. بنابراین بار ناشی از حمله فرود بر دوش نیروهای زمینی خواهد افتاد. بسیاری از دانشمندان در حال مطالعه جغرافیا و توپوگرافی سواحل و تنگه تایوان برای برجسته کردن بیشتر عوارض حمله فرود هستند. با توجه به عمق تنگه، جریان ها و شرایط آب و هوایی، انجام یک تهاجم آبی خاکی عملا غیرممکن خواهد بود. در رابطه با محدودیت‌های جغرافیایی، کارشناسان همچنین با هماهنگی استراتژیک مورد نیاز برای انجام این نوع عملیات، مقایسه و تقابل تهاجمات آبی خاکی تاریخی را انجام می‌دهند.

وقتی تهاجم نرماندی را با تهاجم برنامه ریزی شده به تایوان مقایسه می کنیم، واضح است که چرا دستیابی به یک حمله هوایی جامع مانند D-Day در عصر مدرن غیرممکن است. نرماندی مورد نیاز است 176000 نیروی زمینی و 50000 نیروی هوابرد به ترتیب توسط 3000 کشتی فرود و بیش از 10000 هواپیما جابجا شدند. این الزامات عددی بیش از توانایی های PLA امروزی است. به همین ترتیب، عملیات سرگذرکه تهاجم برنامه ریزی شده آمریکا به تایوان در سال های 1943-1944 در طول جنگ جهانی دوم بود، نیروی زمینی متشکل از 400000 سرباز و تفنگداران دریایی در مقابل 30000 نیروی ژاپنی را فراخواند، نیرویی که با فرود نرماندی دو برابر شد.

همانطور که قبلاً ذکر شد، در حالی که چین دارای این تعداد نیرو است، پکن نمی تواند از نظر لجستیکی چنین تعداد زیادی را پشتیبانی کند. این مثال‌ها تفاوت بزرگی را در توانایی کنونی چین برای انجام یک تهاجم آبی خاکی نشان می‌دهد، نه اینکه به تهاجم ترکیبی دوزیست-هوا اشاره کنیم.

سرانجام با وجود ترفندهای آموزشی جدید، نیروهای PLA بدون تجربه رزمی مدرنبه ویژه در عملیات های تسلیحاتی و خدمات مشترک. این می تواند بسیار مشکل ساز باشد، به خصوص در مواجهه با یک سیستم دفاع هوایی عالی تایوانی. تا به امروز، نیروهای دفاعی تایوان تعدادی را حفظ کرده اند موشک های زمین به هوا و توپخانه ضد هوایی. آخرین مورد از این سیستم ها برای نیروی هوایی بسیار خطرناک است که باید در ارتفاع 500-1000 پا وارد شود. این مشکلات با این واقعیت تشدید می شود که چین در توانایی خود برای انتقال چتربازان در محیط های جنگی محدود است. علاوه بر این، تایوان این کار را انجام خواهد داد تقویت حفاظت از آن هزینه های پنج سال آینده، از جمله موشک های جدید و ارتقاء سلاح ها.

PLA در حال حاضر دارای سه لشکر هوابرد است که تعداد آنها تقریباً 40000 چترباز است. بنابراین، نیروی هوایی PLA این است –76 می تواند تنها 5000-7000 چترباز را در یک بالابر جنگی ببرد. اگر نیروهای هوابرد نتوانند به طور همزمان با نیروهای زمینی تهاجم هوایی ترکیبی ارتباط برقرار کنند، چتربازان خیلی سریع از نیروهای دفاعی تایوان سقوط خواهند کرد. این عملیات مستلزم هماهنگی دقیق، آماده سازی و برنامه ریزی اضطراری است، مفاهیمی که برنامه ریزان نظامی چین هنوز با آن دست و پنجه نرم می کنند. مهمتر از آن، چین نیست انواع جنگ ها را به راه انداخت از سال 1979، به این معنی که هیچ یک از رهبران و نیروهای فعلی آنها تجربه رزمی ندارند.

با توجه به محدودیت های استراتژیک، عملیاتی و تاکتیکی، بعید است که چین بتواند به طور موثر به تایوان حمله کند. چین ظرفیت حمل و نقل برای جابجایی فیزیکی تعداد زیادی از نیروها را دارد. با این حال، محدودیت ها و محدودیت های مختلف به PLA اجازه نمی دهد که این نیروها را به طور مؤثر مستقر کند. علاوه بر این، تهاجم قطعاً مداخله بین المللی را برانگیخته و به پکن آسیب جدی خواهد رساند. این موانع، همراه با نیروهای زمینی اصلی تایوان، تهاجم را به یک خطر سیاسی و نظامی قابل توجه برای شی تبدیل می کند و اقدامات ضد شورش (یک کلانشهر مدرن با 2.6 میلیون نفر) احتمالاً برای مدت طولانی PLA را تحت فشار قرار خواهد داد.

همانطور که تاریخ نشان می دهد، تهاجمات هوایی و عملیات هوایی عمومی، حتی با برتری عددی مهاجم، بسیار پیچیده هستند. چین مزیت عددی اولیه را نخواهد داشت، چه رسد به توانایی انجام عملیات پیچیده تمام تسلیحاتی. تکرار می‌کنم، اگرچه چین ظرفیت لجستیکی برای جابه‌جایی تعداد زیادی نیرو را دارد، اما توانایی انجام این کار را در فضای عملیاتی امروزی ندارد. کارشناسان محدودیت های ذاتی پیش بینی قدرت چین را به ویژه در منطقه تنگه تایوان تأیید می کنند. همراه با مانع لجستیکی ذکر شده در بالا، این بیانیه را پشتیبانی می کند: چین نمی تواند تایوان را مورد حمله قرار دهد.

آینده ارتش چین و همچنین ساختار امنیتی در منطقه هند و اقیانوس آرام، چیزی جز روشن است. به همین دلیل مهم است که ما به نظارت و مطالعه نیات پکن ادامه دهیم تا بینش و توصیه هایی به سیاستمداران بدهیم تا آنها بتوانند به حفظ صلح و ثبات در امور بین المللی ادامه دهند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes