افزایش نفت، زیرا اوپک پلاس ممکن است در صورت کاهش تقاضا، بهبود بیشتر عرضه را کند کندقیمت نفت در سوم دسامبر پس از آن افزایش یافت که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان تحت رهبری روسیه، گروهی موسوم به اوپک پلاس، اعلام کردند که آماده اند استراتژی خود را برای انعکاس تغییرات در معادله عرضه و تقاضا تنظیم کنند. . سویه جدید کووید-19 Omicron نگرانی هایی را در مورد کاهش تقاضای جهانی ایجاد کرده است.

بازار نفت این را اینگونه تفسیر می کند که اوپک پلاس ممکن است در صورت کاهش تقاضا، روند بهبود بیشتر عرضه نفت را کند کند. کریس ویفریکی از بنیانگذاران Macro-Advisory در مسکو، در 3 دسامبر به New Europe گفت. او افزود: در واقع اوپک پلاس در حال ترسیم یک خط حمایتی زیر قیمت نفت است.

معاملات آتی برنت در ساعت 11:45 به وقت شرقی (1645 به وقت گرینویچ) با 1.53 دلار یا 2.2 درصد افزایش به 71.20 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 1 درصد افزایش با 14 دلار یا 1.7 درصد به 67.64 دلار رسید. رویترز در 3 دسامبر گزارش داد.

ویفر گفت: «سرعتی که دولت‌ها دکمه وحشت Omicron را فشار دادند، بازار نفت را ترساند. برنت از 82 دلار در هر بشکه در 24 نوامبر به 69 دلار در هر بشکه در اول دسامبر در نتیجه اقدامات وحشتناک مختلف دولت کاهش یافت. او گفت: “اما معامله گران همچنین به سرعت به سود خود می رسند (برنت امسال تنها با 50 دلار در هر بشکه شروع شد) و سعی می کنند دارندگان اعصاب خرد کن را از خود دور کنند تا بتوانند ارزان تر اضافه کنند.”

«البته نمی توان با اطمینان گفت که بعد از همه گیری چه اتفاقی می افتد و چه تأثیری ممکن است بر فعالیت اقتصادی و تقاضای نفت داشته باشد، اما بر اساس آنچه تاکنون دیده ایم، وحشت اولیه بیش از حد بود. ویفر گفت: مقداری تقاضا وجود خواهد داشت، اما نسبتاً کم است و چیزی شبیه به چیزی که در اواسط سال 2020 شاهد نبودیم.

به گفته ویفر، یکی دیگر از عوامل حمایتی این است که فروش اخیر نفت بیشتر از هر کشور اوپک پلاس به احساسات بخش شیل آمریکا آسیب می رساند. وی گفت که سرمایه گذاران در بخش شیل آمریکا از 86.75 دلار در هر بشکه در 22 اکتبر به 69 دلار در اوایل دسامبر کاهش یافته اند و خاطرنشان کرد که کاهش سرعت سرمایه گذاری آمریکا و احیای نفت شیل مطابق با اوپک و نفت خواهد بود. بازار خیلی خوب

در 23 نوامبر، دولت بایدن اعلام کرد که قصد دارد 50 میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت آزاد کند. ویفر در پاسخ به سوالی درباره اقدامات تحت رهبری ایالات متحده برای آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک، گفت که این یک سیاست زیبایی است زیرا کاخ سفید به دلیل افزایش تورم و افزایش قیمت سوخت تحت فشار قرار گرفته است. او گفت: “این اقدام به رئیس جمهور اجازه می دهد تا به آمریکایی ها بگوید که فعال است و این یک پیام مهم قبل از روز شکرگزاری است.”

اما تاریخ نشان داده است که آزادسازی ذخایر استراتژیک تنها تأثیر کوتاه مدتی دارد و معمولاً قیمت را سرپا نگه می‌دارد. دلیلش هم این است که درجه ای از ناامیدی دولت ها را نشان می دهد و فقط مقدار محدودی می تواند آزاد شود. دولت‌ها معمولاً برای بازیابی نفت آزاد شده با سرعت نسبتاً سریعی حرکت می‌کنند – و اغلب برای این کار باید بهای بیشتری بپردازند!» گفت ویفر.

وی خاطرنشان کرد: دلیل عدم افزایش قیمت پمپ در شمال شرق آمریکا در روز شکرگزاری به دلیل اعلام ذخیره استراتژیک نیست، بلکه به این دلیل است که روسیه چهار تانکر پر از بنزین و گازوئیل را به شمال شرق آمریکا ارسال کرده است. 4 نفتکش حاوی 2 میلیون بشکه فرآورده های تصفیه شده بودند. ویفر گفت، علاوه بر این “یک بار”، روسیه دومین تامین کننده بزرگ نفت خام به ایالات متحده است که در حال حاضر به طور متوسط ​​حدود 800000 بشکه در روز دارد.

جاستین ارهارت استوارتیکی از بنیانگذاران Regionally در لندن، در 2 دسامبر از طریق تلفن به اروپای جدید گفت که انتشار نفت از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده تأثیر بسیار کمی دارد. «تأثیر عاطفی دارد، اما از نظر مقیاس کلی، در مقایسه می تواند کوچک و نسبتاً کوتاه مدت باشد. این امر فشار زیادی بر قیمت وارد نخواهد کرد. احساس این موضوع قبلاً تأثیر داشته است. من شانس معقولی برای بازگشت به فشار بر آن می بینم، به خصوص اگر فشار بیشتری بر تولید انرژی در اروپا وارد کنیم. اورکهارت استوارت گفت: ما در حال حاضر در حال بررسی قطعی های احتمالی برق به دلیل مشکلات گاز در ایتالیا هستیم و فکر می کنم این نگرانی می تواند به راحتی بر قیمت نفت تأثیر بگذارد.

“من فکر می کنم ترکیب افزایش تقاضا به دلیل زمستان آشکار و تأثیر عاطفی آن بر اقتصاد، پتانسیل تا حدی مسدود خواهد شد – به نظر می رسد اینطور نیست، اما این واقعیت است که این اولین نسخه بعدی ویروس است که ما داریم. اما ترکیبی از قطعی برق بالقوه در ایتالیا و کمبود در اروپای غربی اکنون این موضوع را به ژئوپلیتیک رئیس جمهور روسیه مرتبط می کند. ولادیمیر) پوتین و اوکراین، بلاروس و مرز لهستان، و من فکر می کنم جالب است که ببینیم آیا پنجه خرس دوباره روی شیر گاز خواهد بود یا خیر.

ویفر گفت که به نظر می رسد قیمت نفت برنت همچنان در محدوده 75 تا 90 دلار در هر بشکه در سال 2022 معامله شود. این به این دلیل است که تقاضا برای نفت همچنان در حال رشد است و به محاصره جهانی بزرگی نیاز است – مانند چیزی که هیچ دولتی نمی خواهد. او گفت برای موافقت – برای معکوس کردن این روند، و افزود که تقاضا هنوز به احتمال زیاد به قبل از اوج 100 میلیون بشکه در روز کووید در سه ماهه چهارم سال 2022 بهبود می یابد.

ویفر گفت: علاوه بر این، تولید نفت ایالات متحده به کندی در حال رشد است و به زودی به دلیل قوانین سخت‌گیرانه‌تر به اوج خود خواهد رسید، زیرا کاخ سفید به دنبال راه‌هایی برای عمل به وعده‌های آب و هوایی خود و افزایش فشار بر تولیدکنندگان نفت و سرمایه‌گذاران/بانک‌های آنها است.

علاوه بر این، به نظر می رسد قیمت نفت برنت همچنان در سال 2022 در محدوده 75 تا 90 دلار در هر بشکه معامله شود، زیرا اوپک پلاس مجدداً نشان داده است که برای حفظ قیمت نفت در صورت وجود اقدام خواهد کرد. به گفته ویفر، قیمت برنت “خیلی پایین” می آید… اکنون به نظر می رسد که قیمت 70 دلار در هر بشکه برنت “خیلی پایین” باشد.

وی خاطرنشان کرد که مسکو در حال حاضر از بازار نفت بسیار خرسند است. این کشور بودجه سودآوری نفت خام خود را در سال جاری به زیر 60 دلار در هر بشکه کاهش داده است، بنابراین مازاد زیادی را شاهد خواهد بود و هدف آن کاهش سودآوری به اواسط 40 دلار در هر بشکه در چند سال آینده است. کرملین همچنین از حجم بالای فروش نفت و محصولات به ایالات متحده خوشحال است. ویفر، زمانی که نفت روسیه بخش مهمی از ترکیب انرژی ایالات متحده است، انتقاد بیش از حد از کرملین را برای کاخ سفید دشوار می کند … و با توجه به تأثیری که بر صنعت نفت ایالات متحده از اهداف انتشار گازهای گلخانه ای در کاخ سفید دارد، باقی خواهد ماند. گفت . .

Earkhart Stewart به نوبه خود گفت که احتمال افزایش قیمت نفت تا 90 دلار در هر بشکه وجود دارد، حتی بالاتر. وی با بیان اینکه فقط بستگی به فشار دارد که چه اتفاقی بیفتد، افزود: چند روز پیش می گفتم اصلا امکان پذیر نیست. اکنون نگرش من تغییر کرده است و نسبت به آن بسیار سختگیرتر هستم.”

در توییتر @energyinsider دنبال کنید
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir