صنعت بزرگی که COP26 نتوانست با آن مقابله کند

[ad_1]

تاثیر کشاورزی بر تغییرات آب و هوایی قابل توجه است. طبق گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA)، کشاورزی پس از حمل و نقل (29 درصد)، تولید برق (25 درصد)، صنعت (23 درصد) و تجارت و مصارف مسکونی (13 درصد) مسئول 10 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای ایالات متحده است. ). با این حال، به گفته پیتر لنر، وکیل مدیریت EarthJustice، یک شرکت حقوقی غیرانتفاعی، ارزیابی EPA “تقریباً به طور قطع بسیار پایین است.”

لهنر استدلال می کند که اکثر تجزیه و تحلیل ها پنج منبع منحصر به فرد انتشار از بخش کشاورزی را حذف می کنند: کربن در خاک (کربن آزاد شده در هنگام آشفتگی خاک)، جذب از دست رفته (کربنی که اگر آن زمین به کشاورزی تبدیل نمی شد، همچنان در خاک جدا می شد. زمین)، ردپای ورودی (ردپای کربن برای محصولات کشاورزی مانند تولید کود)، اندازه گیری های دشوار (اندازه گیری انتشار کربن سیستم های بیولوژیکی مانند کشاورزی دشوارتر از اندازه گیری انتشار گازهای گلخانه ای از سایر صنایع غیر بیولوژیکی (مانند حمل و نقل) است. گازهای قوی (مانند متان و اکسید نیتروژن).

در مورد منبع دوم: تمرکز بر دی اکسید کربن به عنوان گاز گلخانه ای اصلی اغلب گازهای گرمایش جهانی منتشر شده توسط کشاورزی را نادیده می گیرد که حتی از دی اکسید کربن نیز قدرتمندتر هستند. متان که از آروغ زدن و گوز زدن نشخوارکنندگانی مانند گاو و گوسفند آزاد می شود، تا 86 برابر پتانسیل گرمایش جهانی در طول یک دوره 20 ساله دی اکسید کربن دارد (و همچنین بر سلامت عمومی به ویژه در جوامع خط اول تأثیر می گذارد). . اکسید نیتریک، محصول جانبی نشت کود، 300 برابر دی اکسید کربن پتانسیل گرم شدن دارد (و همچنین به گیاهان و حیوانات آسیب می رساند).

“بیشتر مطالعات دیگر، از جمله از [United Nations (UN)] و دیگران می گویند که کشاورزی نزدیک به 15 یا 20 درصد یا بیشتر از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی کمک می کند.

ناامید کننده است که کشاورزی موضوع اصلی بحث در COP26، اجلاس بین المللی آب و هوا که اخیرا در گلاسکو، اسکاتلند به پایان رسید، نبود. “با اينكه [the] سوزانا گربر، دانشمند تغذیه و دانشیار مؤسسه ملی غذا و کشاورزی، یک آژانس تحقیقاتی در وزارت کشاورزی ایالات متحده، می نویسد: تأثیر عظیمی بر اکوسیستم و آب و هوا. به نفع موضوع کمتر بحث برانگیز انرژی های تجدیدپذیر.

و در حالی که طرفداران انرژی های تجدیدپذیر از این واقعیت استقبال کرده اند که پیمان آب و هوای گلاسکو اولین توافق آب و هوایی سازمان ملل است که به صراحت از “زغال سنگ” و “سوخت های فسیلی” نام می برد – چیزی که صنعت سوخت های فسیلی در جلسات قبلی سخت با آن مبارزه کرده است. هند در کمرنگ کردن این توافق موفق شده است – در این پیمان کلمات “کشاورزی” یا “غذا” ذکر نشده است.

گوشت قتل است – برای حیوانات و محیط زیست

قطع شدن جنگل‌ها ادامه می‌یابد تا راه را برای مزارع باز کند، مانند مزارع کارخانه‌ای که اشتهای مردم را برای گوشت فراهم می‌کند، و مزارع که پرمصرف‌ترین روغن نباتی جهان را تولید می‌کنند: روغن پالم. و در حالی که جنگل زدایی و انتشار متان موضوعات اصلی COP26 بودند (که منجر به وعده هایی برای کاهش هر دو شد)، کشاورزی – که ارتباط نزدیکی با جنگل زدایی و تغییر کاربری زمین دارد – کنار گذاشته شد. برخلاف جنگل‌داری، مالی و حمل‌ونقل، این عنوان معروف «یک روزه» را در… [COP26]ریچارد ماهاپاترا به Down to Earth گفت: «کشاورزی به عنوان بخشی از روز طبیعت در روز شنبه در اختیار گرفته شد. «خارج از صحنه، هزاران نفر به تعدادی چیز، از جمله نگرش نامادری نسبت به سیستم‌های غذایی، که منبع اصلی انتشار گازهای گلخانه‌ای هستند، اعتراض کردند.

در کشاورزی، تولید گوشت مشکل اصلی آب و هوایی است: غذاهای گیاهی 29 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی از تولید مواد غذایی را تشکیل می دهند، در حالی که مواد غذایی با منشاء حیوانی تقریباً دو برابر بیشتر است – 57 درصد – و گوشت گاو عامل اصلی آن است. برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEP) می گوید: «هر لقمه برگر گازهای گلخانه ای مضر را افزایش می دهد. طبق گزارش UNEP، تحقیقات نشان می دهد که اگر گاوها یک ملت بودند، سومین منبع بزرگ گازهای گلخانه ای در جهان بودند. «به عنوان انسان، تولید گوشت یکی از مخرب‌ترین راه‌هایی است که ما اثر خود را بر روی کره زمین به جای می‌گذاریم.

و ردپای انسان بسیار بسیار دیگری در راه است. انتظار می رود تا سال 2050، جمعیت انسان به رقم باورنکردنی 9.9 میلیارد نفر برسد. (امروزه 7.7 میلیارد نفر روی کره زمین زندگی می کنند؛ فقط 50 سال پیش، جمعیت جهان کمتر از نصف این تعداد بود.) سازمان خواربار و کشاورزی (FAO) گفت که برای تضمین امنیت غذایی جهانی در سال 2050، تولید غذا باید 60 درصد افزایش یابد.

آینده پایدارتر توسط گیاهان تامین می شود

کشاورزی مبتنی بر حیوانات در نهایت یک روش ضعیف برای تغذیه جمعیت انسانی است که به سرعت در حال رشد است. اشلی کپس، محققی در زمینه دامپروری می نویسد: «معرفی است که دامداری در مقایسه با کشت گیاهان برای مصرف مستقیم انسان، ناکارآمد و بیهوده است، و نتیجه نهایی این است که «حیوانات» به میزان قابل توجهی از منابع غذایی جهانی بیشتر از آنچه که تهیه می کنند، غذا مصرف می کنند. . رفاه حیوانات برای A Well-Fed World، یک سازمان بین المللی امنیت غذایی که از انتقال به کشاورزی محصول حمایت می کند.

کپس می نویسد: “این به این دلیل است که برای خوردن حیوانات مزرعه، ما باید محصولات مورد نیاز خود را برای تغذیه آنها پرورش دهیم، که به طور قابل توجهی بیشتر از آنچه برای مصرف مستقیم انسان مورد نیاز است، است.” برای مثال، برای تهیه تنها یک پوند گوشت گاو 25 پوند غلات لازم است – در حالی که محصولاتی مانند سویا و عدس، کیلوگرم به کیلوگرم، به اندازه گوشت گاو پروتئین تولید می کنند، و گاهی اوقات بیشتر.

روی آوردن به کشاورزی زراعی به جلوگیری از کمبود غذا، گرسنگی و حتی گرسنگی در زمانی که تغییرات آب و هوایی باعث ناامنی غذایی در سراسر جهان شده است، کمک خواهد کرد. پاتریشیا اسپینوزا، دبیر اجرایی کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوایی، در جریان مجمع ابتکار سبز عربستان سعودی در 24 اکتبر هشدار داد که شکست در توقف بحران آب و هوا “به معنای غذای کمتر است، بنابراین بحران امنیت غذایی محتمل است”.

یک جهان خوب تغذیه می گوید که “[c]تغییرات آب و هوایی چندبرابر خطر قحطی است، به طوری که انتظار می رود تا سال 2050 به دلیل رویدادهای شدید آب و هوایی، 20 درصد بیشتر مردم در معرض خطر قحطی قرار گیرند. متأسفانه ناامن ترین جمعیت جهان نیز آنهایی هستند که به طور نامتناسبی از حوادث مرتبط با آب و هوا از جمله افزایش امواج گرما، خشکسالی، طوفان، سونامی و سیل آسیب دیده اند.

آب و هوا، درگیری و COVID-19: یک طوفان کامل

برنامه جهانی غذا، شعبه کمک های غذایی سازمان ملل، هشدار می دهد: «طوفان کامل درگیری، بحران های آب و هوایی، تأثیرات همه گیر کووید-19 و افزایش هزینه های دسترسی به افراد نیازمند، باعث ایجاد بحران لرزه ای گرسنگی می شود». این آژانس اخیراً فراخوانی عمومی از میلیاردرهای سراسر جهان صادر کرده است تا 6.6 میلیارد دلار برای نجات 42 میلیون نفر در 43 کشور از گرسنگی اهدا کنند.

طبق گزارشی در سال 2018، جایگزینی همزمان تمام محصولات حیوانی در رژیم غذایی ایالات متحده با جایگزین های گیاهی، غذای کافی برای تغذیه کامل 350 میلیون نفر دیگر را اضافه می کند که بسیار فراتر از مزایای مورد انتظار حذف تمام ضایعات غذایی از زنجیره تامین است. مطالعه ای توسط یک تیم بین المللی از محققان منتشر شده در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده. نویسندگان خاطرنشان می کنند که نتایج مطالعه آنها “بر اهمیت تغییرات رژیم غذایی برای بهبود در دسترس بودن و ایمنی غذا تاکید می کند.”

تغییر رژیم غذایی از گوشت به گیاهان چیزی است که UNEP به عنوان راهی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و افزایش کارایی سیستم غذایی ما برجسته کرده است. این آژانس در گزارش خود در مورد شکاف های انتشار برای سال 2021 اشاره کرد که – علاوه بر تغییر از گاز طبیعی به انرژی های تجدیدپذیر – “تغییرات رفتاری، مانند کاهش مصرف غذای گاو و کاهش ضایعات و اتلاف انرژی. غذا نشان دهنده قابل توجهی است. فرصتی برای کاهش انتشار متان “[F]در این گزارش آمده است که عمل متان، بر خلاف عملکرد کندتر یا کندتر، می تواند سهم قابل توجهی در کاهش دماهای میان مدت (2050) داشته باشد.

COP26 فرصت را از دست داد

از بسیاری جهات، این تغییر در رفتار در حال حاضر با افزایش وگانیسم در حال افزایش است. شاید بدست آوردن تصویر دقیقی از تعداد وگان‌ها در ایالات متحده دشوار باشد، اما یک مطالعه نشان داد که بین سال‌های 2004 تا 2019، 300 درصد افزایش وگان‌ها افزایش یافته است که به حدود 3 درصد از کل جمعیت یا نزدیک به 10 میلیون نفر می‌رسد. مردم.”، Sentient Media، یک سازمان غیرانتفاعی روزنامه نگاری برای حقوق حیوانات اشاره می کند. و با این حال، علیرغم افزایش مداوم رژیم‌های غذایی مبتنی بر گیاه، مصرف گوشت با کمک گوشتخواران در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​که درآمد آنها در حال افزایش است، مانند هند و چین، به سطوح رکوردی می‌رسد.

با توجه به علاقه فزاینده به تغذیه مبتنی بر گیاه، مذاکره کنندگان COP26 فرصت ایجاد تغییرات در رژیم غذایی و کشاورزی را در قلب راه حل جهانی آب و هوا از دست دادند. گربر نوشت: «بدون مواضع و پیام‌های کلیدی مدیریت COP26، نیازی به مقابله با سهم رژیم غذایی در تغییرات آب و هوا نخواهد بود. به عنوان مثال، در منطقه آبی تحت نظارت سازمان ملل متحد در مرکز علوم گلاسکو، در حالی که به شرکت کنندگان COP26 غذاهای عمدتاً حیوانی ارائه شد، تنها 38 درصد از منو مبتنی بر گیاه بود، برخلاف وعده قبلی برای تضمین “50 درصد گیاه”. پیشنهادات مبتنی بر منطقه آبی.

برای محدود کردن گرمایش جهانی به 1.5 درجه سانتیگراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن (که به جلوگیری از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی کمک می کند)، جهان باید تا سال 2050 به انتشار خالص صفر برسد. برای دستیابی به این هدف، سازمان دهندگان COP26 چهار استراتژی مختلف را فهرست کردند: تسریع در حذف تدریجی زغال سنگ؛ محدود کردن جنگل زدایی؛ تسریع انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی و تشویق سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر.

بهتر است آنها پنجمی را اضافه کنند: تغییر دنیا به رژیم غذایی مبتنی بر گیاه.

*این مقاله توسط زمین غذا زندگیپروژه موسسه مستقل رسانه.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes