طرح ارتش اروپا تنها پوششی برای فرانسه برای بازگشت به بازی قدرت های بزرگ است

[ad_1]

ایده به اصطلاح “ارتش اروپایی” حدود 20 سال است که در حباب بروکسل مد شده است. پس از هر رویداد جهانی که در آن یک درگیری مسلحانه امکان پذیر می شود، توانمندی یک نیروی نظامی پاناروپایی توسط نخبگان اتحادیه اروپا مورد بحث قرار می گیرد. تا بی نهایت.

تهدیدهای خطرناک دونالد ترامپ مبنی بر خروج یکجانبه ایالات متحده از ناتو و به دنبال آن خروج عجولانه دولت بایدن از افغانستان در ماه اوت گذشته و تصمیم واشنگتن برای هدایت نیروی نظامی آمریکا به منطقه آسیا و اقیانوسیه، شی جین پینگ، رهبر تندرو چین، دوباره این سوال را مطرح کرده است. توانایی یک نیروی نظامی متحد اروپایی

کشوری که بیشترین تهاجمی را در پیشبرد این پروژه دارد، فرانسه است. آلمان، قدرتمندترین کشور اروپا، نسبت به این ایده بسیار کمتر مشتاق است، اما به طور کلی از مفهوم کلی حمایت می کند. در سال‌های پس از آنگلا مرکل، صدراعظم مستعفی آلمان، تصمیمات سیاسی برای آلمان اتخاذ کرد که عملاً به سیاست اتحادیه اروپا تبدیل می‌شد. روند دوری بیشتر اروپا از ایالات متحده تسریع شده است.

برای فرانسه، پروژه ایجاد ارتش پاناروپایی در واقع به زمان شارل دوگل، رئیس جمهور سابق فرانسه برمی گردد، مردی که می خواست فرانسه به یک نیروی نظامی کاملا مستقل تبدیل شود تا با ایالات متحده و ایالات متحده جدا شود. پادشاهی. و در عوض بر قاره اروپا تمرکز خواهد کرد. دوگل که تحقیر آشکارش نسبت به جهان انگلیسی زبان به جنگ جهانی اول برمی گردد، امیدوار بود که اروپای متحد را به یک واحد نظامی تحت رهبری فرانسه با گستره جهانی تبدیل کند.

فرانسه در تلاش است تا به بقایای یک امپراتوری که مدت ها مرده است بچسبد

فرانسه دیگر قدرت بزرگ جهان قبل از جنگ جهانی اول یا حتی جنگ فرانسه و پروس در اواخر دهه 1870 نیست. این زمانی بود که پاریس می‌توانست به‌طور مشروع دیگر قدرت‌های اروپایی را در سطوح مختلف قدرت نرم و سخت به چالش بکشد، و این واقعیت باقی می‌ماند که فرانسه امروزی بازیگر اصلی اتحادیه اروپا است و هنوز هم عضو دائمی شورای امنیت ملی سازمان ملل است. علاوه بر این، موقعیت فرانسه به عنوان چهارمین کشور دارای سلاح هسته‌ای جهان و حوزه‌های نفوذ پسااستعماری آن در آفریقا، آسیا، اقیانوس آرام و دریای کارائیب تضمین می‌کند که فرانسه به اعمال نفوذ بسیار فراتر از مرزهایش ادامه می‌دهد.

با این حال، برای بیش از یک قرن، در سطح فرهنگی، اقتصادی یا نظامی، فرانسه به مراتب از قدرت های جهانی جهان – ایالات متحده، بریتانیا، چین، ژاپن یا روسیه عقب است. این فهرست تا حدودی شامل رقیب تاریخی پاریس، قاره، آلمان می شود.

با توجه به این واقعیت که فرانسه نتوانست در بحبوحه قدرت خود در قرن‌های 18 و 19 بر دستور کار جهانی تأثیر بگذارد، فرانسوی‌ها مجبور بودند ویولن دوم را در بیشتر امور بین‌المللی بنوازند – حوزه‌هایی که تصمیم‌گیرندگان فرانسوی در آن نقش داشتند. در واقع دوست دارند از قدرت فرانسه استفاده کنند.

در دریای مدیترانه، فرانسه معتقد است که در نهایت منافع ملی این کشور با ترکیه درگیر خواهد شد. پاریس سیاست رویارویی مستقیم با ترک ها را انتخاب نکرد، بلکه در عوض یک مسابقه شطرنج ظریف تر را انتخاب کرد که در آن پاریس با دشمنان ترکیه اتحاد ایجاد کرد. فرانسه آشکارا در جنگ داخلی سوریه در کنار کردها قرار گرفته است، اقدامی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه آن را تهدیدی بزرگ برای ترکیه و توهینی به متحد اصلی ترکیه در سوریه، ارتش ملی سوریه، نیروی جنگی که خود ترک ها به آن کمک کردند، می داند. در سال 2017 تأسیس شود

در لیبی، فرانسه و ترکیه خود را در دو طرف جنگ های داخلی این کشور دیدند. پاریس حمایت خود را پشتیبان ارتش ملی لیبی، دشمن اصلی دولت رضایت ملی تحت حمایت ترکیه، کرده است. فرانسه همچنین به یونان، اسرائیل، مصر و قبرس برای تشکیل اتحادی با هدف خنثی کردن ادعاهای ارضی فزاینده عجیب اردوغان در مدیترانه شرقی پیوسته است.

به نظر می رسد فرانسه نیز در حال عقب نشینی و از دست دادن نفوذ سیاسی زمانی مهم خود در آفریقا به نفع چینی ها و روس ها است. دیپلماتیک اختلاف بین پاریس و الجزایر پس از آن که الجزایر پرواز هواپیماهای جنگی فرانسه بر فراز حریم هوایی خود را ممنوع کرد و اظهارات رئیس جمهور امانوئل مکرون درباره جنگ استقلال الجزایر را ممنوع کرد، تشدید شد. که در جمهوری آفریقای مرکزی، مزدوران روسی به واسطه های اصلی قدرت در درگیری های داخلی کشور تبدیل شده اند، در حالی که در مالی همان اعضای گروه سربازان روسی استخدام می شوند. واگنتوافقنامه امنیتی امضا کرد که فرانسه را از نظر نفوذ پاریس با مقامات محلی مستثنی می کند.

وضعیت در منطقه آسیا و اقیانوسیه به همان اندازه بد یا بدتر است. فرانسه نفوذ کمی در منطقه دارد و واشنگتن و پکن آن را یک تفکر ثانویه می دانند. مکرون تلاش کرد تا روابط فرانسه با ژاپن، هند و استرالیا را تقویت کند. اما پروژه پنج چشم به رهبری ایالات متحده با بریتانیا، استرالیا، کانادا و نیوزلند و اخیراً AUKUS (اتحاد نظامی سه جانبه بین ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا) و از دست دادن یک قرارداد بزرگ زیردریایی با استرالیا پس از چندین تاخیر و اختلاف نظر با کانبرا در مورد تامین کشتی، منافع فرانسه در اقیانوس آرام به طور کامل پیروز شد.

ارتش هزینه دارد

یک اصل کلیدی از آموزش سون تزو در او هنر جنگ این است که ارتش هزینه زیادی دارد. اگر ملتی امیدوار است در خارج از کشور قدرت بزرگی باشد، باید در داخل کشور خوب باشد. در حالی که هیچ کشور اروپایی قادر به جمع آوری منابع دفاعی کافی برای رقابت با ایالات متحده، روسیه یا چین نبود، فرانسه تصمیم گرفت که جنبش را برای ایجاد یک نیروی نظامی پاناروپایی رهبری کند.

پاریس با بهره گیری از ریاست پر هرج و مرج ترامپ، خروج آمریکا از افغانستان و برگزیت امیدوار است که کینه توزی و خون بدی که در دوران ریاست جمهوری ترامپ بین ایالات متحده و اروپا به وجود آمد، بتواند به حس جدیدی از همبستگی اروپایی تبدیل شود. به توانمندی های دفاعی اتحادیه اروپا پرداخته شود.

فرانسه به عنوان معمار این پروژه امیدوار است از موقعیت خود در اتحادیه اروپا برای تقویت قدرت خود استفاده کند که امیدوار است به تازگی در سراسر جهان به دست بیاید. برای پاریس، این طرح قابل تامل است، حتی اگر اقتصاد بسیاری از کشورهای اروپایی آنطور که باید باشند، نباشد. این به اصطلاح «ارتش اروپایی» برای همراهی با نیروهای مسلحی که چین، ترکیه یا روسیه می‌توانند در این میدان سرمایه‌گذاری کنند طراحی نخواهد شد، اما زمانی که نوبت به درگیری‌های منطقه‌ای خاص به میان می‌آید، تأثیر تاکتیکی خواهد داشت.

برآوردهای فعلی مستلزم وجود نیرویی متشکل از 50000 سرباز برای همکاری کامل با ناتو است. هدف این گفتمان تأکید بر این است که این تلاش نظامی با ناتو رقابت نخواهد کرد. اما حتی در زیر چنین چتری، فرانسه و سایر اعضای اتحادیه اروپا برای چنین پروژه ای آماده نیستند.

طبق منشور ناتو، هیچ کشور اروپای غربی 2 درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به هزینه های نظامی اختصاص نمی دهد. بلکه میانگین درصد هزینه های دفاعی در اروپا منصفانه بود 1.6 درصد برای سال 2020. پذیرش هزینه‌های نظامی اضافی آموزش، تمرین‌ها و تدارکات برای جمعیت 27 کشور عضو اتحادیه اروپا دشوار است، زیرا اکثر مردم اروپا به طور کلی نسبت به مسائل نظامی در نتیجه جنگ جهانی دوم، سرد، بسیار دشمن هستند. جنگ و جنگ های متعدد در یوگسلاوی سابق در دهه 1990.

خود کشورهای اروپایی، به استثنای فرانسه، قادر به ارائه قدرت نظامی برای مدت طولانی نیستند. اگر آمریکایی‌ها این همه بار مالی و نظامی را به دوش نمی‌کشیدند، اکثر کشورهای اروپایی مانند افغانستان برای مدت طولانی در جای خود باقی نمی‌ماندند، چه برسد به نزدیک به 20 سال.

طرح فرانسه با واقعیت های اروپای شرقی در تضاد است

از نظر ظاهری و ایدئولوژیک، یک پروژه دفاع مشترک اروپا دارای شایستگی هایی است. با این حال، در واقعیت، این موضوع بسیار بحث برانگیزتر و پیچیده تر است، زیرا بسیاری از کشورهای اروپایی به ضمانت های فرانسوی مبنی بر اینکه واقعاً پان اروپایی خواهد بود اعتقاد ندارند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتووی به شدت از پروژه دفاعی فرانسه در اروپا انتقاد کرد و گفت که این پروژه باعث ایجاد تنش در اتحادیه اروپا و تیرگی روابط بین اقیانوس اطلس می شود. لهستان، رومانی، جمهوری چک و کشورهای بالتیک عمیقاً طرفدار آمریکا هستند و علیرغم وعده های پاریس هرگز کاری برای تضعیف اتحاد ناتو انجام نمی دهند. هیچ یک از این کشورهای سابق پیمان ورشو تمایلی به عضویت در دو اتحاد نظامی صرفاً به این دلیل که توانایی پرداخت آن را ندارند، نشان نداده اند.

تنها اخیراً بود که لهستان با وقوع بحران با مهاجران غیرقانونی در مرز این کشور با بلاروس، این دشواری را یادآور شد. اولین کشورهایی که حمایت امنیتی ارائه کردند اعضای ناتو بودند استونی و بریتانیانه فرانسه در عوض، پاریس و آلمان علناً اعلام کردند که هنوز در حال “تحلیل” وضعیت هستند.

در اروپای شرقی، تهدید واقعی از روسیه می آید. کرملین مطمئن شده است که این تهدید در ذهن کشورهای کمونیستی سابق در اروپا زنده بماند. آنچه اوضاع را پیچیده می کند این است که فرانسه و آلمان زمان زیادی را برای حفظ روابط نزدیک با مسکو سرمایه گذاری می کنند. این عمدتا به دلیل وابستگی برلین به گاز روسیه و ارتباط فرهنگی تاریخی فرانسه با نخبگان روسیه است.

پیشنهاد ایجاد ارتش اروپایی ارتباط نزدیکی با امید ماکرون برای انتخاب مجدد برای یک دوره پنج ساله جدید در سال 2022 دارد. نیروهای دفاعی اتحادیه اروپا می توانند پروژه نجات ماکرون را پس از تحقیر ایالات متحده و بریتانیا در مورد استرالیا به ماکرون ارائه دهند. توافق هسته ای مهمتر از آن، هم از مکرون و هم از فرانسه، این پروژه می تواند ماکرون را به عنوان رهبر اروپا در حال حاضر که آنگلا مرکل از سمت صدراعظم آلمان استعفا داده است، قرار دهد. با این حال، برنامه های انتخاباتی دور از واقعیت است.

با این حال، به دلیل محبوبیت پایین او در فرانسه، انتخاب مجدد ماکرون تضمینی نیست و اجرای برنامه های او برای تشکیل ارتش اروپایی به رهبری فرانسه دشوار خواهد بود. بازنشستگی مرکل را نباید ساده انگاشت، اما قانونگذاران قدرتمند آلمان و صنعت دفاعی حتی قدرتمندتر برای حفظ جایگاه رهبری برلین مبارزه خواهند کرد. این احتمالاً از همان ابتدا پروژه نیروهای دفاعی اروپا را محکوم خواهد کرد، زیرا پاریس و برلین برای نفوذ بیش از حد درگیر نبردهای داخلی هستند تا زمانی برای به چالش کشیدن دیگر ابرقدرت های واقعی در سراسر جهان داشته باشند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Elektronik sigara