آیا مردم باید سعی کنند میزان نور خورشید دریافتی زمین را تغییر دهند؟

[ad_1]

همانطور که می گویند روزگار ناامیدانه نیاز به اقدامات ناامیدانه دارد. از آنجایی که دانشمندان، سیاستمداران و سیاستمداران به تیک تاک ساعت تغییرات اقلیمی و دیگری به روند رو به رشد متحرک در انتشار گازهای گلخانه ای چشم دوخته اند، جای تعجب نیست که راه حل ها مدت هاست رد شده اند، زیرا آخرین بخش های علمی تخیلی خود را نشان می دهند. راهی به جریان اصلی

وارد مرکز ژئومهندسی شوید، تا کنون گوسفند سیاهی در مبارزه با گرمایش جهانی.

مهندسی زمین یک اصطلاح گسترده با چندین ریشه نزدیک – یعنی مهندسی اقلیم و کاهش تغییرات آب و هوا – همراه با ثبات قابل توجه از فناوری‌های مرتبط است. برخی از آنها، مانند جنگل کاری و لقاح آهن در اقیانوس، تحت چتر حذف دی اکسید کربن (CDR) قرار می گیرند، زیرا آنها به دنبال جذب دی اکسید کربن از جو هستند. اما اینها تکنیک هایی هستند که احتمالاً سوزن تغییرات آب و هوایی را نسبتاً آهسته جابجا می کنند.

در مقایسه، انتظار می‌رود فناوری‌های تحت عنوان مدیریت تابش خورشیدی (SRM) در زمان بسیار سریع‌تری کار کنند و در نتیجه احتمالاً صدای بیشتری تولید کنند. مهندسی خورشیدی این ایده است که بشریت به طور مصنوعی مقدار نور خورشید و گرمای مجاز در جو را محدود می‌کند و شامل نازک شدن ابرهای پر درجه بالا برای کمک به افزایش آسان‌تر اشعه‌های فروسرخ، همراه با روشن کردن ابرهای سطح پایین دریا برای کمک به بازتاب نور خورشید به فضا است. .

تنها روش SRM با شاید بزرگترین ارز سیاسی، اسپری کردن ذرات معلق در هوا به عنوان دی اکسید گوگرد در اتمسفر فوقانی است تا به عنوان یک مانع در برابر نور خورشید عمل کند. این فناوری ها از فوران های آتشفشانی الهام گرفته شده اند – مانند پیناتوبو 20 سال پیش – که مقادیر زیادی دی اکسید گوگرد را به استراتوسفر فوران می کند. پس از انتقال به هوا، آئروسل در فرآیند خنک کردن سیاره به ابری از اسید سولفوریک تبدیل می شود که انرژی خورشیدی ورودی را منعکس می کند.

مدتی است که این ایده که می توان چنین اقداماتی را به صورت کنترل شده تقلید کرد، به وجود آمده است. برای مثال، اندیشکده راست‌گرای American Enterprise در اوایل سال 2008 یک برنامه تحقیقاتی در مورد فناوری SRM راه‌اندازی کرد. یک سال بعد، در سال 2009، انجمن سلطنتی بریتانیا گزارشی منتشر کرد که در آن توصیه می‌کرد که تکنیک‌های CDR و SRM ممکن در نظر گرفته شوند. برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، اما تنها پس از تحقیقات عمیق. با این حال، اخیراً صحبت از مهندسی زمین – و به طور خاص SRM – به نظر می رسد که دنده تغییر کرده است، حتی اگر برخی از آنها اساساً آشنا به نظر می رسند.

در مارس 2021، آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی (NASEM) گزارشی را منتشر کرد که از یک برنامه تحقیقاتی چند ملیتی در زمینه مهندسی زمین خورشیدی حمایت می کند. محققان هاروارد به دنبال چراغ سبز برای آزمایشی بالقوه پیشگامانه برای رهاسازی یک آئروسل ساخته شده از کربنات کلسیم در استراتوسفر هستند تا ببینند چگونه رفتار می کند. اولین پرواز آزمایشی این پروژه به سوئد برای ژوئن امسال برنامه ریزی شده بود، اما در نتیجه دفع گروه های بومی محلی به سال آینده موکول شد. در آوریل، رولینگ استون بر بحثی در مورد مهندسی خورشیدی نظارت داشت که شامل دیوید کیث از هاروارد، که سرپرستی پروژه مهندسی زمین را بر عهده دارد، بود. در طول این مناظره، کیت فرآیند رهاسازی ذرات معلق در هوا در استراتوسفر را “از نظر فنی بسیار آسان” توصیف کرد.

می تواند آسان باشد. اما با وجود نهادهای سیاسی برتر که همچنان مهندسی خورشید را راه حلی مشروع برای گرمایش جهانی می دانند، شاید مهم ترین سوال این باشد: آیا ما به چنین تکنیک هایی نیاز داریم؟ چند وقت مستقر شود؟

مسائل عملی و اخلاقی

در قلب بحث این واقعیت است که در حال حاضر اطلاعات کافی در مورد مجموعه عظیم و پیچیده اثرات دومینو مانندی که مهندسی خورشیدی می تواند ایجاد کند – یک شکاف اطلاعاتی در نتیجه کمبود بودجه – وجود ندارد. به مطالعات مشابه تاکنون «به همین دلیل است [research, relative] دین اسکات، مدیر مرکز اخلاق در دانشگاه مونتانا، گفت: از این فرصت قریب الوقوع برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی فاجعه بار استفاده می شود.

و در حالی که مدل‌های آب و هوایی پایه نشان می‌دهند که مهندسی خورشیدی مطمئناً پتانسیل کاهش خطرات مهم آب و هوایی، مانند افزایش دما، تغییر دسترسی به آب و افزایش سطح دریا را دارد، با داده‌های محدودی که از طریق کاربردهای میدانی عملی در دسترس است، شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای پیشنهادها برای مهندسی خورشیدی همچنان باقی مانده است. بیشتر در مرحله مفهومی متوقف شد.

با در نظر گرفتن این موضوع، جای تعجب نیست که بسیاری از کارشناسان به درخواست های NASEM برای سرمایه گذاری های کلان در تحقیقات مهندسی خورشیدی فکر می کنند. اما اگر قرار است این مطالعه انجام شود، همین افراد هشدار می دهند، باید به طور آشکار و شفاف با تعهد هر چهار کشور جامعه جهانی اعم از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه برخورد شود.

اسکات، به ویژه در مورد استفاده از ذرات معلق در هوا در استراتوسفر گفت: «این غیرمسئولانه است که تحقیقات جدی در مورد آن انجام ندهیم. اما اگر این تحقیق را مخفیانه انجام دهیم بسیار وحشتناک خواهد بود، زیرا همه افراد در جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.

این ما را به اسرار اخلاقی لغزنده ای می رساند که فناوری SRM مطرح می کند، با انواع ملاحظات اجتماعی، سیاسی و محیطی که اغلب هضم آنها دشوار به نظر می رسد. یک راه مفید برای نگاه کردن به این بحث از طریق منشور خطر اخلاقی است، که به این ایده اشاره دارد که هر چه بیشتر از پیامدهای رفتار خود محافظت کنیم، رفتار ما مخاطره آمیزتر می شود.

بنابراین، با توجه به فناوری‌های SRM، می‌ترسیم که هر رویکرد منسجمی برای بررسی قابلیت نسبی آن‌ها ممکن است امید کاذبی را برای رهبران سیاسی ایجاد کند، که به نوبه خود می‌تواند توجه و منابع حیاتی را از سایر تلاش‌های کاهش آب و هوا منحرف کند. انتشار گاز به موقع به منظور دستیابی به هدف انتشار خالص 2050 تایید شده توسط هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوا (IPCC). ترس دیگر این است که هرگونه پیاده سازی معنادار فناوری های SRM می تواند به عنوان چراغ سبزی برای شرکت های سوخت فسیلی عمل کند تا به طور معمول به فعالیت خود ادامه دهند، سناریویی با انواع پیامدها، از جمله اثرات بهداشتی، مربوط به قرار گرفتن در معرض آلاینده های ناشی از استفاده از سوخت های فسیلی. سوخت ها

هالی باک، یک محقق فوق دکتری در موسسه محیط زیست و پایداری در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، گفت: ریسک اخلاقی “یک نگرانی عمده در واکنش های مختلف به تغییرات آب و هوایی است.” “این یک نگرانی واقعی و گسترده است زیرا ما هنوز تعهد واقعی به اقدام آب و هوایی را ندیده ایم.

استقرار مهندسی خورشیدی همچنین نگرانی های ژئوپلیتیکی قابل توجهی را ایجاد می کند. دانکن مک لارن، دانشیار پژوهشی و استاد عمل در مرکز محیط زیست لنکستر در انگلستان، می گوید: «شما همیشه باید درخواست قدرت کنید. «این یک مشکل رقت انگیز در روایت لیبرال غربی از نحوه کار جهان است. به عبارت دیگر، اهرم ها در اختیار کیست و چگونه پاسخگویی اعمال خواهد شد؟ اینها مشکلات کوچکی نیستند که باید با آنها دست و پنجه نرم کنید.

یکی از ترس ها این است که یک یا دو کشور کلاهبردار – یا حتی گرین فینگر میلیاردر، که “مدافع خود منصوب سیاره زمین” است، همانطور که پروفسور حقوق، دیوید ویکتور بیش از 10 سال پیش بیان کرد – می تواند خورشید را اهلی کند. دقیقا چه کسی و تحت حمایت چه کسی آنها را متوقف خواهد کرد؟ این منجر به مشکلاتی با پیامدهای ناخواسته پس از اجرا می شود. اگر یک کشور یا منطقه یک دوره خشکسالی بزرگ را تجربه کند که رهبران سیاسی آن را به دلیل استفاده از مهندسی خورشیدی مقصر می دانند، چه اتفاقی می افتد؟ چه سازوکارهای سیاسی برای مقابله با چنین سناریویی وجود دارد؟ آیا کشوری می تواند برنامه را به صورت یکجانبه متوقف کند؟

سپس این فرصت – هرچند اندک – برای بازیگران جهانی وجود دارد که عمداً از مهندسی خورشیدی علیه دشمنان سیاسی استفاده کنند. “من همیشه در مورد آن کاملاً مشکوک بوده ام [SRM] دیوید مورو، یک آکادمیک که روی اخلاق و سیاست آب و هوا کار می کند، گفت: می توان آن را به طور مؤثر مسلح کرد. او افزود که استثنا، روشن شدن ابرهای دریایی است که می تواند “منطقه ای مستقر شود”.

مورو با اشاره به ساختارهای پیچیده ای مانند سیستم مالی جهانی، شبکه برق و سیستم های ردیابی ماهواره ای GPS، توضیح داد که در عین حال، برنامه های مدیریتی و اجرایی احتمالی از قبل وجود دارد. مورو افزود: «بدیهی است که همه قیاس ها محدودیت هایی دارند. «یکی از محدودیت‌های مهم همه چیزهایی که من به آن اشاره کردم این است که افراد یا کشورها می‌توانند از این چیزها دست بکشند – با هزینه زیادی، اما می‌توانند این کار را انجام دهند. این در مورد مهندسی خورشیدی صادق نیست.”

شاید یکی از قدرتمندترین موانعی که طرفداران SRM با آن روبرو هستند دادگاه افکار عمومی باشد. مطالعات نشان می دهد که عموم مردم آمریکا در بهترین حالت درباره مهندسی زمین به عنوان راه حلی ممکن برای بحران آب و هوا مبهم هستند. این تردید ممکن است در مواجهه با هشدارهای وحشتناک فرهنگ غربی در مورد عواقب غرور بشریت، که در داستان رایج متعارف یونان باستان از ایکاروس تجسم یافته است، تعجب آور نباشد، که بال های مومی شکلش پس از پرواز بسیار نزدیک به خورشید ذوب شدند. اخیراً، دنیای پسا آخرالزمانی مجموعه تلویزیونی «Snowpiercer» ما را با یک منظره جهنمی یخ زده خیالی که ناشی از تلاش های ناموفق انسان برای مسدود کردن خورشید است، آشنا کرد.

به گفته آلن روبوک، استاد برجسته دپارتمان علوم محیطی در دانشگاه راتگرز در نیوبرانزویک، سکوت عمومی می تواند اقدامات لازم برای اطمینان از معکوس شدن گرمایش جهانی بدون توسل به مهندسی خورشیدی را آغاز کند.

اگر به کسی در جامعه بگویید: “این معامله است، ما می خواهیم بر فراز مدرسه دخترت پرواز کنیم، اسید سولفوریک را در جو می پاشیم، و این مشکل گرمایش جهانی را حل می کند.” بگو، دیوانه؟ خب، شاید باید بیشتر از قبل نگران گرمایش زمین باشم. بنابراین، در واقع می تواند در جهت مخالف کار کند، “روبوک گفت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlarımobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahisaviator sinyal hilesihtml nullednulled themes