تعمیرات ماشین لباسشویی و آموزش تعمیر ماشین لباسشویی حرفه ای

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم پیش‌آمده که با مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی مواجه شده باشید، ما در این مقاله شما را با علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی آشنا می‌کنیم و اگر نتوانستید مشکل را خودتان حل کنید با تعمیرکاران امداد من در تماس باشید.

دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در اکثر ماشین های لباسشویی :

1-خرابی سوییچ درب

2-خرابی تسمه

3- خرابی کوپلینگ موتور

4- خراب چفت در

5- خرابی موتور سوییچ درب

6- خرابی برد الکترونیکی اصلی

7- خراب شدن قرقره

8- خراب شدن کلاچ

9- خراب شدن روتور

10-خراب شدن باند کلاچ

11- خراب شدن واشرهای روان کننده چرخش دیگ

12-خرابی درام عقب

13- یاتاقان

14- خرابی موتور درایو

15- شکسته شدن درب

16- خراب شدن بلبرینگ

علل و دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی و عیب‌یابی ماشین لباسشویی

1-خرابی سوییچ درب:

یکی از شایع ترین علتها که باعث نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می‌شود همین علت است، خرابی سوییچ درب باعث می‌شود برد الکترونیکی دستگاه به دیگ ماشین لباسشویی اجازه چرخیدن ندهد.

2- خرابی کوپلینک :

خرابی این قسمت از دستگاه باعث این می‌شود که ماشین لباسشویی فرمان چرخش را دریافت نکند و به همین علت نمی چرخد ،چون این قسمت کار اتصال موتور اصلی را به گرداننده موتور را به عهده دارد.

3-خرابی تسمه :

با خراب شدن تسمه یا شاید پاره شدن آن ماشین لباسشویی قادر به چرخاندن دیگ ماشین لباسشویی نیست که باید تعویض شود. در بعضی موارد هم تسمه از دینام جدا می‌شود که در این صورت نیاز به تعویض نیست.
4-خراب شدن چفت درب:

اگر چفت درب ماشین لباسشویی هم خراب باشد با اینکه شما می‌بینید درب ماشین لباسشویی بسته است اما دیگ ماشین لباسشویی نمیچرخد و این به این علت است که فرمان بسته شدن صادر نمی‌شود.

5-برد الکترونیکی اصلی ماشین لباسشویی:

با به وجود آمدن مشکل در برد الکترونیکی، به علت اینکه دستگاه فرمان بسته شدن درب را صادر نمی‌کند یا تشخیص بسته بودن درب را نمی‌دهد، به همین علت دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد.

5-خرابی کلاچ

کلاچ کار اتصال بین دیگ و فرایند انتقال را بر عهده دارد، در مواقعی که کلاچ ایراد داشته باشد، اتصال بوجود نمی اید و در نهایت دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد.

6-خراب شدن کیت کلاچ

در صورتی که کیت کلاچ مشکلی داشته باشد، در این صورت دیگ ماشین لباسشویی امکان دارد بچرخد اما سرعت مورد نظر را ندارد. کیت کلاچ باعث می‌شود سرعت دیگ ماشین لباسشویی افزایش پیدا کند.

7-خرابی قرقره

یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی خرابی قرقره است، قرقره وظیفه اتصال درام به تسمه را به عهده دارد که با خراب شدن این قسمت تسمه نمی‌چرخد در نتیجه دیگ ماشین لباسشویی هم نمی‌چرخد.

8- خراب شدن استاتور

خرابی استاتور و روتور به همراه هم باعث بوجود آمدن میدان مغناطیسی قوی می‌شوند که باعث چرخش دیگ دستگاهمیشود .با ایراد در این قسمت دیگ دستگاه قادر به چرخیدن نیست.

9- خراب رو تور

همانطور که گفته شد روتور به همراه استاتور عمل می‌کند و در عین حال تعادل هنگام چرخش را حفظ می‌کند، هنگامی که این قسمت ایراد داشته باشد تعادل به هم می‌خورد و دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد.

10-بلبرینگ

کار بلبرینگ کمک به چرخش دیگ است ،اگر این قسمت خراب شود دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد.

11-واشرهای روان کننده

این واشرها چرخش سریع دیگ ماشین لباس شویی می‌شود. این واشرها معمولاً در بالای دیگ ماشین لباسشویی قرار دارند .در برخی از دستگاه ها خرابی این واشر علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی است.

12-درام

درام باعث نرم چرخیدن ماشین لباسشویی می شود.در مواقعی که مشکلی داشته باشد باعث ایجاد صدای ناجور در ماشین لباسشویی میشود .

13-یاتاقان

خراب شدن این قسمت مستقیماً روی چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اثر دارد.در این مواقع صدایی همانند خورد شدن آهن در ماشین لباسشویی شنیده می‌شود .در این مواقع بهتر است اصلاً ماشین لباسشویی روشن نشود.

14-موتور

یکی دیگر از علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی خراب شدن موتور درایو است.

15-شکسته شدن درب

اگر درب ماشین لباسشویی شکسته شود، به علت اینکه دستور چرخش به دیگ ماشین لباسشویی داده نمی‌شود دیگ نمی‌چرخد. در برخی از برندهای ماشین لباسشویی روی صفحه نمایش علامت دوتا خط تیره منها نمایش داده می‌شود که نشان دهنده مشکل است.

16-خرابی موتور سوییچ درب

سوییچ درب ماشین لباسشویی دارای موتور است که اگر خراب شود باعث می‌شود دیگ ماشین لباسشویی نچرخد.گاهی اوقات ضامن درب در ظاهر سالم است ما موتور سوییچ ایراد دارد در این صورت موتور سوییچ باید تعویض گردد.

امیدواریم این مقاله توانسته باشد به شما کمک کند تا بتوانید مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی خود را پیدا کنید، چنانچه نیاز به تعمیرات ظرفشویی و تعمیرات کولر گازی و تعمیرات یخچال فریزر و تعمیرات پکیج دیواری و تعمیرات یخچال ساید و… با امداد من در تماس باشید.